Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaberwooky

starcze plamy u 40-latki

Polecane posty

Gość jaberwooky

czy mozna sie ich pozbyc?czy ktos wie jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiemco na to
idz do dermatologa wypali te plamy - to chyba sie nazywa azotem? cieklym azotem? czy cos takiego. Przez 2 tygodnie rece wygladaja paskudnie, w czerwonych plamach, potem jest ladnie, prawie nie ma sladu. Czasem trzeba powtarzac ten zabieg, robilam 2 razy bardzo dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm Aga
Wiesz, ja mam taką brązową plamę na czole i sama ją sobie wypalam po każdym lecie.Mam ciekły azot w buteleczce, kosztował 4 euro.Myśle, że u nas też dostaniesz coś podobnego, gdyż na opakowaniu pisze, że to na kurzajki. Pędzelkiem smaruje tylko raz tą plamę i po chwili robi się biała.Na drugi dzień ta plama jest ciemno-brązowa.Skóra z tym preparatem schodzi po pięciu dniach, a plamka jest jasno różowa.Po paru dniach jest w kolorze skóry.Jeśli się intensywnie opalam to ta plama powraca. Ten preparat wypróbowałam najpierw na nodze, bo tam też miałam taką ciemną plamę.Wyszło rewelacyjnie więc zaryzykowałam z czołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas na imprezie P
ja mam lat 38. i straszne plamy. i nic do tej pory ich nie wygnało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie sa starcze plamy
czy opalałas sie duzo? i czy bierzesz tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timbim
To nie starcze plamy lecz przebarwienia słoneczne. Powstają pod wpływem hormonów lub stosowania kremów z retinolem przed opalaniem. Ich się nie wypala lecz można je usuwać mikrodermabrazją, peelingami z kwasów, np glikolowym. Można używać tych zestawów do domowej mikrodermabrazji. Oczywiscie po takich zabiegach trzeba koniecznie używać kremów z wysokimi filtrami by nie powstały nowe przebrawienia. Podobne przebarwienia powstają np w ciąży: tzw. ostuda. 40 lat to nie starość ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timbim
Acha, są jeszcze specjalne wybielające kremy w aptekach, używając ich także trzeba używać kremów z filtrami i się nie opalać. Kuracja takim kremem niestety jest długotrwała, około 3 miesięcy....przy nierozważnym korzystaniu z solarium lub nadmiernym opalaniu plamy mogą wrócić.....a więc filtry i pudry .....Poza tym wielu lekarzy dermatologów uważa że panie po 30stce w ogóle nie powinny się opalać bo to zabija kolagen i w rekordowym tempie postarza skórę. Trzeba pokochać pudry brązujące....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolala
Cześć wszystkim! Czytałam, że takie rzeczy robi się laserem- ponoć skuteczne i na przebarwienia posłoneczne i na naczńka. Naczyńka robiłam dwa razy w instytucie Eris. Nie powiem, jest ich mniej, ale żeby wcale, to niestety. Pytanie też, czy to stare się nie zamknęły, czy powstały nowe. Czy ktoś to robił na plamy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirkaaaaaa
na plamy nie ma rady,czego to ja nie robiłam i wszystko o dupe rozbić!!!!! to po hormonach plus słońce niestety...trzeba sobie odpuścic opalanie na zawsze,aby nie było jeszcze gorzej...cóż z wiekiem się wszystko zmienia...jestem po trzydziestce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie takie plamy zaatakowały jeszcze w młodszym wieku i pozbyłam się ich stosując przez 1 lub 1,5 miesiąca DHEA (chyba tak się to nazywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 41 lat i nie wiem o jakie plamy chodzi.Za miesiąc rodzę,wasze plamy nie mogą być starcze.Za 20 lat to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie slyszalam jeszcze o plamach starczych u 40 latki :) chyba, ze ktos tak nazywa standardowe przebarwienia. Na przebarwienia polecam zabieg Innoaesthetic Lightening. Jest to najlepszy zabieg na przebarwienia jaki mialam, a mialam nawet cosmelan. Polecam zabiegi w Beauty Premium w Poznaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwikot41
Odkąd zaczęłam używać produkty z serii Whiten od Novaclear to zapobiegam przebarwieniom, a te mniejsze które się pojawiły zdażyły już zniknąć. Dodatkowo mają one działanie AntiAging.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×