Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zespół bolesnego barku

Polecane posty

Gość gość

cierpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bolało mnie pół roku, nie pomagało nic. Wygrzałam się w lecie na słoneczku i przeszło jak ręką odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekam na słońce :) Gdyby to było tak proste! Czekam na konkretne porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oh.Ńie wiedziałam że to tak mało popularny temat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sloneczko w tym przypadku nie wyleczy. Rehabilitacja, krioterapia a przede wszystkim odciazenie barku, czyli nie wysilac, nie przesilac. Nie zartuje. Jestem po operacjach obu ramion; diagnoza: zerwanie sciegna, w drugim znaczne uszkodzenie sciegien rotatora. Lepiej przejsc sie do lekarza, tylko zadnych blokad! Sterydy czasem pomoga w stanie zapalnym ale nie przewleklym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję!Diagnoza u lekarza I:-kontaktu.Skierowanie do ortopede !Prześwietlenie barku,usg,Rehbilitacja i brak poprawy Boję się ostaecznego rozwiązania-operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję!Diagnoza u lekarza I:-kontaktu.Skierowanie do ortopede !Prześwietlenie barku,usg,Rehbilitacja i brak poprawy Boję się ostaecznego rozwiązania-operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie krioterapia, pole magnetyczne ani rehabilitacja nie pomogła :( bolą barki nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprobuj chodzic na basen, spokojne plywanie to niezla rehabilitacja. Jesli przesypiasz noce (wtedy najbardziej boli), to nie jest tragicznie ale uwazaj. Niestety lekarze dosc dziwnie traktuja to schorzenie i najchetniej lecza blokadami i sterydami. Pozdrawiam i zycze pelnego powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, niestety. Masci rozgrzewajace na noc, nie forsowac. Mnie operacje pomogly - nic nie boli ale... nie mam juz tej sprawnosci i sily co wczesniej, mimo naprawde dlugotrwalej rehabilitacji. Pierwsze ramie ponad dwa lata a drugie ponad rok. Ale nie boli i tylko to sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam za sobą wszystkie te zabiegi,wcześniej plastry i nic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Instyktownie czuję, że{ paradoksalnie )muszę obciążyć ćwiczeniami.Właśnie,woda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na poczatku bardzo pomogly oklady z zielonej glinki, mozna kupic w aptece lub sklepie bio. Oklad najlepiej zrobic przez papierowy recznik, latwiej zmyc glinke. Trzymac jak najdluzej a na pewno 3 godziny. Jesli za pierwszym razem bol nie zelzeje, to mozna sobie darowac te oklady. Warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś próbował fali uderzeniowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim stanie nie wolno przeciazac ramion. Cwiczenia owszem ale bardzo spokojnie, do granic bolu i odpuscic. nie wolno przesilac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zewnątrz ustrojowa terapia falą wstrząsową (z ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy) – jest nieinwazyjną (bez nacięć) metodą leczenia, która obejmuje dostarczenie energii skoncentrowanych fal dźwiękowych lub energię akustyczną do zaatakowanego chorobą obszaru ciała, aby wywołać w organizmie własne naturalne mechanizmy naprawy i stymulacji gojenia. ESWT jest zalecana w przypadku: Tendinopatie to grupa schorzeń odnosząca się do ścięgien mięśni) · Tendinopatia ścięgna Achillesa · Tendinopatia rozcięgna piętowego tzw. „ostroga piętowa” · Łokieć tenisisty · Leczenie zaburzeń zrostu kostnego · Staw rzekomy · Punkty bólowe · Zwyrodnienia stawów śródstopno - paliczkowych Zalety stosowania: · brak konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego · brak konieczności stosowania znieczulenia · nie potrzeba czasu regeneracji · brak skutków ubocznych · wiele wskazań do stosowania · powtarzalna terapia bez skutków ubocznych · krótki czas terapii od 3 do 5 zabiegów · bardzo wysoka skuteczność leczenia · szeroko akceptowana przez pacjentów Rezonans magnetyczny USG - pełen zakres Metoda F.E.D. Terapia falą uderzeniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani - poniżej podaję linki do przykładowych zdjęć efektów terapii FDM (zdjęcia są w treści artykułu bloga). Efekt jest widoczny już po 1 zabiegu, a terapia rzadko kiedy trwa więcej niż 3-4 wizyty terapeutyczne. Jeśli chodzi o bolesny bark FDM jest metodą która większości z Was pomoże i skończycie biegać po gabinetach lekarzy. Pozdrawiam Paweł Dąbrowski Poniżej jest link do całego bloga: https://fizjoterapeutapoznan.wordpress.com/2016/04/25/bolesny-bark-szybkie-efekty-terapii/ Strona pod patronatem REHADIAG - www.rehadiag.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×