Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak się pierze dywany wełniane?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie chciałam się zorientować jak wygląda kwestia prania takich dywanów i jakie środki zaopatrzyć się. Może ktoś się w to bawił i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po gruntownym odkurzeniu z obu stron, najlepiej wytrzepaniu na sniegu! Recznie na prawie zimno, plyn do welny w wodzie w misce, miekka szczotka delikatnie ale zdecydowanie wycierac tylko wlosie dywanu kolistymi ******* i zaraz wycierac do prawie sucha najlepiej spranym recznikiem. Jeszcze raz czysta woda i recznikiem. To praca na kolanach malymi kwadratami, zasiegu reki. Tak pralam biale dywany. Nie znam czyszczenia sprzetem, pralnie czesto niszcza dywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przedmówczyni ma rację, ale jest jedno małe ale... jest wiele gatunków wełny od kaszmiru po merynosy. to nie jest to samo. Warto zrobić prubę w miejscu nie widocznym dobrym płynem, albo pomyśleć om profesjonalnej firmie piorącej, ale nie mam na myślu zarośniętych panów z wielkimi odkurzaczami u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką mam gwarancję , że dywan nagle nie zmieni po takim praniu swojej struktury i koloru? zwłaszcza, że to mało znana firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co nie wiem jak jest z wełnianymi dywanami... Ja mam częściowo wełniany i dostałam na Mikołaja od męża odkurzacz piorący marki Thomas i przyznam, że dywan wyprałam expresowo, różnica jest kolosalna, a z dywanem nic się nie działo, nie dzieje. Tylko tak jak mówię, ja mam dywan nie w 100% z wełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja garnitury męża, które są wykonane z wełny oddaję do czyszczenia do zaufanej pralni i taka usługa nie jest droga, a garnitur wyglądał potem jak nowy. sama za takie rzeczy się nie biorę, bo może i oszczędność, ale łatwo o zniszczenie odzieży. samemu można prać majtki, skarpety. Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
święta racja!! Ja zawsze piorę tapicerkę w specjalnej pralni i może człowiek kilka złotych więcej wyda, ale efekt jest bardzo pozytywny. u mojego szwagra był taki przypadek, że ktoś chciał zrobić mu niespodziankę i wyprał mu tapicerkę ludwikiem i gorącą wodą. szkoda gadac jak to potem wyglądało. dla tego warto przeanalizować czy warto być oszczędnym. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z dywanami wełnianymi nie radzę kombinować, bo będzie masakra! tylko się zmechacą, skurczą i nic dobrego z tego nie będzie. mój dywan prała firma, która mieści się we Wrocławiu na ul Kiełczowskiej 62 i nazywa się pierzdywan. nawet się nie musiałam sama do nich fatygować, bo zagwarantowali transport do odbioru i z sąsiadkami rzuciłyśmy kilka dywanów na zasadzie hurtu. wszystko idealnie wyprane, a mój wełniany dywanik wygląda rewelacyjnie! tak na koniec dodam, że koszt wszystkiegoi jest śmiesznie niski. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie dzięki za podanie kontaktu do tej pralni. byłam u nich z moimi dywanami, którymi ładnie się zajęli i wyprali jak należy. do tego cena moim zdaniem za taką usługę była śmiesznie niska. najważniejszy atut, to mieszczą się kilka przecznic od mojego miejsca zamieszkania. miłego dnia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam. Bardzo dobrze piorą dywany i w moim przypadku wełna wcale się nie zmechaciła. warto zauważyć, że pralnia pierzdywan dba o wygode swoich klientów gwarantując duży parking. to świadczy tylko o tym, że firma ma klasę. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie to trzeba mieć odpowiedni sprzęt do tego typu zabaw jak pranie dywanów wełnianych. Poczytaj trochę tutaj na http://branzaczystosci.pl/ może coś Ci się rozświetli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie może czy w pralni perzdywan piorą wszystkie gatunki wełnianych dywanów? Jaki jest czas oczekiwania na odbiór? będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładny opis co piorą znajdziesz na stronie pralni automatycznej Pierzdywan i czas oczekiwania jest tylko i aż kilka dni. nie ma tu żadnych poślizgów z terminami, a ja z wypranych dywanów u nich jestem zadowolona, bo dobrze wyglądają i się nie zmechaciły. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz

Też mogę ciepło polecić pralnię Pierzdywan, bo nie tylko wełniane dywany sa starannie wyprane, ale też posiadają swoją naturalną miękkość. zaufałem profesjonalistom i się nie zawiodłem. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×