Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ws;Lwwd

JAKIE KWIATY DO SKRZYNEK NA BALKON?

Polecane posty

Gość ws;Lwwd

DORADZCIE. COroku mam surfinie, są piękne i okazałe ale chciała bym odmienic , myślałam o begoniach ale nie wiem czy zwisłe czy te zwykłe stojące? a może niecierpki jak się to prezentuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
powiem ci że różnych kwiatków próbowałam, ale najlepiej wychodziły mi zawsze pelargonie, trzymają się do przymrozków i tworza taką piękną pierzynkę kwiatową. Nie miałam stresa wyjechać na parę dni, bo nie są tak czułe na przesuszenie jak surfinie czy inne, surfinie bardzo mi sie podobają, ale są wymagające i po czasie mi marniały, do pelargoni dodaję zielone bluszczyki i bakope i jest ok, pięknie niewielkim nakładem pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy ile słońca masz
Jakie warunki masz na balkonie. Pelargonie lubią słońce ale i półcień kwitną b.długo aż nawet do października. W zeszłym roku miałam kilka w gruncie to w listopadzie kwitły !!! Surfinie lubią niby słońce ale mi najpiękniej rosły na stronie domu gdzie słońce mam dopiero od 15-16 aż zajdzie, piękne miałam też zupełnie w cieniu choć ciut wolniej rosły niż te z odrobiną słońca. Na południowej stronie domu (słońce od 11 do 15-16 ) surfinie były zazwyczaj "klapnięte " dopiero wieczorem wstawały. Niecierpki lubią cień i półcień,kochają wodę. Begonie lubią cień i półcień choć jest jedna odmiana lubiąca słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonie
Pelargonie są bardzo silne i faktycznie nie potrzebują dużo uwagi, co nie zmienia faktu, że jeżeli chcemy, żeby ładnie rosły i zdrowe kwiaty miała to musimy dobrze je nawozić... Ja stosuję co roku jeden nawóz i jest bardzo zadowolony, efekt jest naprawdę mocno widoczny, nie ma co! :) http://www.sklep.mizar.com.pl/florovit-do-pelargoni-05l-p-26.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatki trzeba dopasować do warunków, a nie myślec jednocześnie o surfiniach i o niecierpkach, które potrzebują skrajnie odmiennych warunków na która stronę wychodzi balkon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac
kup podobne do surfini million bells( milion dzwonkow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertyu
balkon mam od strony południa - bardzo prazy słońce - surfinie rosną cudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
Milion dzwonków rosły mi cudnie na południowym balkonie. W tym roku też je posadzę, do tego dichondrę. Sanwitalia jest cudna - ale jedna zgniła od nadmiaru deszczu. Sanwitalię mi poleciła rok temu Ewa - śliczne kwiatki ma ta roślinka. Pelargonie śmieciły przy tych zeszłorocznych deszczach.. czerwono było od opadłych kwiatów na moim balkonie i balkonie sąsiada na dole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
Nie wiem dlaczego tak mam, ale nie lubię surfinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z surfiniami jest trochę kłopot - nie znoszą przesuszenia (czyli w upały 2 x dziennie trzeba podlewać), nie lubią deszczu, wiatr im szkodzi, trzeba lać dużo odżywki, żeby wyglądały dobrze no i lepią się tyle, że ladnie wyglądają, ciemne ładnie pachną i rózne ciekawe owady do nich przylatują (np. zawisaki - superowe są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
O ten nawóz chciałam zapytać http://www.sklep.mizar.com.pl/florovit-do-pelargoni-05l-p-26.html stosujesz go do każdego podłewania w ciut mniejszej dawce (np.miarka na 5l) czy tak jak w opisie 3 razy w tygodniu? Pelargonie się sypią - mi to akurat nie przeszkadza Niecierpki i begonie podobają mi się w dużych nasadach raczej w gruncie, w doniczkach mniej, na balkonie najlepiej formy zwisające. Surfinie dla systematycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RenatkaRenatka
Polecam pelargonie, muszkatele, begonie i koniecznie do nich nawóz na balkony i tarasy pokonowy, kwiaty sa po nim przepiękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam zajrzeć na http://domisad.pl - mają tam spory wybór kwiatów i sadzonek zarówno na balkon, jak i do ogrodu :) a tak naprawdę to czym jest balkon, jak nie takim przydomowym ogródkiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wąchałaś te "rumianki"? zanim coś polecisz, to sprawdź, bo nikt nie chce żeby mu na balkonie śmierdziało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apperaka
Mi się też tam podobają frezje :) chyba się skuszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od jakiej strony masz balkon. Jeśli od słonecznej to polecam petunie, pelargonie, begonie. Wręcz uwielbiają słońce, ale przy tym sporo piją. Najważniejsze jest nawadnianie roślin, szczególnie teraz latem. Aby uniknąć wysuszenie roślin proponuje zaopatrzyć się w specjalne podlewaczki do kwiatów, które poradzą sobie nawet podczas wyjazdu na urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezikmmmmm
witam :) mam problem , moje pelargonie mają dużo pąków , ładne czerwone kwiaty ale na liściach zrobiły sie brązowe plamki , dużo plam, nie wiem od czego to , nie są przesuszone , za wilgotno też nie mają , nie wiem co im dolega , od 2 tygodni są te plamy , czy zmarnieją mi kwiaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
nasiona w końcu lipca reklamujesz? mają w lutym zakwitnąć? opanuj się, spamerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda762
Tutaj http://florexpol.eu/134-kwiaty-balkonowe masz duży wybór kwiatów na balkon. Na pewno wybierzesz coś dla siebie. Są naprawdę przepiękne. Ja lubię kwiaty, które tak ładnie zwisają. Wyglądają naprawdę przepięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kortporan
Czy w domowych warunkach jest możliwe uzyskanie takich róż jak na zdjęciach - http://www.roseduchateau.com/ Wyglądają niesamowicie - nie widziałam jeszcze takich w kwiaciarniach. To modyfikacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ha ale sie usmialam! ale czy wy na serio czy polska teraz taka zacofana jest? 333 www.youtube.com/watch?v=X9NY5T6P4A4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gugaka
A pelargonie? One ładnie wyglądają na balkonie. Problem jest zazwyczaj z podlewaniem, ale u nas np. robi to tropf blumat i jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rebeka123
Ja w tym roku chyba się na warzywa balkonowe przerzucę. Miałam cały czas dotąd kwiatki ale mi się już znudziło ciągle podlewać, nawozić, a i tak pożytku z tego średnio dużo było. Moja sąsiadka miała w tamtym roku na balkonie bardzo ładne pomidorki, takie małe żółte i czerwone. Też chcę mieć takie. A jak będę chciała kwiaty to jedynie na Bomm.pl przez internet sobie kupię jakieś ładne. Przynajmniej nie będę musiała je podlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnóstwo jest pięknych roślin balkonowych. Ja ostatnio na południowym balkonie trzymam aksamitki i bardzo dobrze sobie w tym upalnym słońcu radzą. Trafiliśmy te z na dobre jakościowo i fajnie pomyślane doniczki balkonowe https://sklep-kwiecisty.pl/doniczki/doniczki-balkonowe/1/full Mają wcięcie na balustradę, dobrze to zaprojektowane, skończył się dylemat czy kwiaty umieścić od strony mieszkania czy ulicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka

ja w zeszłym roku miałam pelargonie i w tym roku też będę je miała 🙂 fajnie wyglądają i ja to tylko je podlewałam, a tak się cudnie rozrosły 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×