Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KOMINKI ILE WYNIESIE MNIE KOMINEK

Polecane posty

Gość gość

Witam mam w końcu upragnione mieszkanie i bardzo bym chciala w nim zamontowac kominek. Ale jest ciekawa ile was to kosztowało bo jeśli to sumy będą kosmiczne to nawet nie chce się nakręcić za bardzo. Mój kominek ma mi tylko służyć jako dobry nastrój przy spotkaniach z rodziną czy znajomymi. Czytałam dużo na forum o tym jak to niektórzy piszą a po co ci ta kotlownia . Dla tego też nie wiem o co chodzi z tymi wpisami : że Ci co mają kominki to tyle czasu i pracy poświęcają jak przy piecu w kotłowni żeby np. Napalic na ciepło wodę czy jest w salonie taki zapach jak w kotłowni. i właśnie jeżeli chodziło by o zapach to dużo było wpisów o złym podłączeniu . Jeżeli mieliście do kominka wynajęte firmę napiszcie ile to kosztuje. ja jeszcze nic nie mam czyli ile taka firma by wzięła od A-Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam kominek z płaszczem wodnym i kominek minimum 4000 plus robocizna wyniosło mnie łącznie około 10-11000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak montowałem kominek to byłem zdziwiony kosztami a przede wszystkim, pracami z tym montażem związanymi. Myślałem, że po miesiącu, może dwóch dopiero się doczekam końca prac. Po dwóch tygodniach mogłem usiąść przy cieple kominka w salonie z dobra książką, całość wyniosła około 10 tys, razem z montażem systemu :) robili mi to Panowie z http://www.e-kominy.pl/nasady-kominowe/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My w domu tez mamy, ale od razu z ogrzewaniem bo się na płaszcz wodny zdecydowaliśmy. Też myślałem że to dłuzej zejdzie ale firma się sprężyła i się uwineli. Piecbud nam to wykonywał- http://www.piecbud.net.pl/ . Konkretna ekipa a tez nie zdzierają z człowieka ostatniego grosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YuleńkaPe1
a co powiecie na taki wkład kominkowy http://www.wkladykominkowe.net.pl/2411-wklad-kominkowy-kratki-antek-10.html? Ten wkład jest bardzo solidny i bezpieczny w użytkowaniu bo sam go mam w salonie. Ma bardzo pojemny popielnik przez co nie trzeba go co chwilę oczyszczać, a przede wszystkim jest z Polski, dlatego warto wspierać polskich producentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem z doświadczenia - jeżeli kominek ma przede wszystkim pełnić funkcję ozdobną to pomyśl o elektrycznym. Przy tradycyjnym kominku jest mnóstwo zachodu, brudu, ciągłe konserwacje - wiem co mówię, bo kiedyś też mi się marzył kominek z prawdziwego zdarzenia opalany drewnem, zrobiliśmy taki u siebie i teraz po kilku latach od budowy nikt się nim nawet nie interesuje... Jest bo jest. A usunąć się nie da. Po paru latach podpatrzyłam u znajomych w bloku kominek elektryczny i potem żałowałam, że zdecydowałam się na budowę... Włączysz pilotem i jest, nie chcesz - wyłączysz, tyle zachodu. Popatrz sobie nawet na allegro, znajomi mieli kominek Dimplex i sobie chwalili. Kominek elektryczny kupisz nawet za mniej niż 1 tys., a budowa tradycyjnego w domu od A do Z to koszt co najmniej kilkunastu tysięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do "gość" powyżej: Powiesz coś o tych tanich kominkach elektrycznych? czy są dobre jakościowo, nie psują się, nie są "sztuczne"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas stoi kominek wodny, a ja jestem zdania, że to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Teraz nowoczesne kominki mogą nawet pełnić funkcję głównego źródła ciepła. Ja sobie zamawiałam kominek przez firmę Lechma http://www.lechma.com.pl/ bo długo działają w tej branży i pomagają tez przy wyborze akcesoriów montażowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiila35
Ja mam w domu kominek i też nie rozumiem takich wypowiedzi. Jeśli odpowiednio i systematycznie się go czyści, to nie ma mowy o "kotłowni". Wręcz przeciwnie, piękny zapach i niezastąpiony klimat. Jeśli chodzi o koszty, to zależy od tego na jaki model się zdecydujesz, czy będziesz chciała ogrzać nim cały dom, czy tylko element dekoracyjny, ale mniej więcej wyjdzie to tak jak mówili moi poprzednicy. Zaglądnij sobie do Galerii Kominków, mają tam bardzo duży wybór i atrakcyjne ceny, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziowa

Ja mam piekny kominek w domu. Nowy, super wygląda i idealnie się wpisuje w styl mojego mieszkania. A znalazłam po poszukiwaniach w kratki.pl – bardzo dobry i z doświadczeniem sklep. Godne polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×