Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

She71

Menu na przyjęcie dla dzieci

Polecane posty

Moja córka na swoje 7 urodziny zaprosiła parę koleżanek. Nie wiem,co im podać na poczęstunek. Tort chyba nie-będzie dzień wcześniej,gdy będą ciocie,babcie itp. Dzieci chyba będą wolały jakieś nieskomplikowane dania.No,ale kanapki? Myślałam też o jakimś koktajlu mlecznym. Może ktoś mi tu podsunie jakieś swoje sprawdzone przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASZTANKI -w sam raz dla dzieci bo na jeden kęs a to lepsze niż kupne ciasta 3 paczki herbaników 1/2 szklanki cukru pudru 1/2 kostki margaryny 1 jajko 1 łyzeczka kakao konfitura wiśniowa wiórki kokosowe margarynę,jajko i kako rozetrzeć z cukrem na pulchną masę.Herbaniki zmielić,dodac do utartej masyDokładnie zagnieść,schłodzic w lodówce.Ze schłodzonej masy zrobić kulki,nadziewać je konfiturą,obtaczać wiórkach.Gotowe kasztanki ponownie wstawić do lodówki na pól godzinki dzieci też lubią jak jest kolorowo więc: puszka mleka skondesowanego niesłodzonego 1 kg brzoskwiń9mogą być z puszki) 3 galaretki o różnych smakach jedną galaretkę rozrobić w szkalnce wody,odsawić do przystygnięcia.Pół puszki mleka ubić aż podwoji swoją objętość.Następnie wlać ostudzoną galaretkę,ubijać cąłośc jeszcze przez chwilkę.Wlać do formy,wstawić do lodówki.Gdy stężeje powtórzyć czynność z resztą mleka i drugą galaretką.Gdy ta warstwa zastygnie,ułożyć na wierzch cząstki brzoskwiń i zalać trzecią galaretką.Wstawić deser do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzmi smakowicie :) Chyba faktycznie takie słodkości ucieszą dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaproponuje też wafle domowej roboty 3 wafle 1/2 szklanki cukru 1 stężała galaretka paczka herbatników po szklance orzechów włoskich i rodzynek 4 jajka kostka margaryny 4 łyżki kakao ubić białka,dodać cukier,żółtka i kakao.Składniki przełożyć do metalowej miseczki ,wstawić do kompieli wodnej,ubić na parze.Gdy masa ostygnie,dodać rostopioną margarynę,rozkruszone herbatniki,orzechy,rodzynki,galaretkę pociętą w małą kostkę.Gotową masę przełożyć wafle.Obciążyć deseczką,wstawić do lodówki na 2-3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popcorn chipsy soki do picia wafelki paluszki a na deser lody :-) Takim dzieciom niewiele potrzeba, a frajdę mają niesamowitą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mialam 10 lat i bylam na urodzinach u mojej przyjaciolki to do dzis zapamietalam jedno danie, ktore bylo przepyszne i znikalo ze stolu najszybciej :) i to wlasnie byly kanapki :) paradoks swieza bagietka z maslem i na to salata, ser zolty, pomidor, ogorek, szczypiorek- naprawde nic skomplikowanego, tylko zeby bylo świeże. Po zjedzeniu tylu slodyczy i wypiciu slodkich napojow dzieci chetnie zjedza cos takiego. Mozesz tez zrobic male pizze- sama zrobic ciasto na pizze i porozkladac je na blaszcze w roznych ksztaltach- serduszka, kwadraty itd. takie wielkosci kanapek- i na to tradycyjne skladniki pizzy. Mozesz tez w pewnym momencie po prostu podac miche goracych frytek- zawsze to lepsze niz kilka paczek chipsów :O noi koktajl- kup kilka kefirow i mrozone truskawki- wrzuc wszystko do miksera, dodaj cukier i gotowe :) mozesz ozdobic im szklanki owocami (kiwi, ananasem z puszki)- napewno beda zachwycone. to są banalne i proste rzeczy, ktore nie pochlona wiele czasu (dzieci i tak czesto nie docenia, tego co naprawde smakowaloby czy wizualnie podobalo sie nam- doroslym) a dla nich to bedzie frajda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady i przepisy 🌻 Sama zachodziłam w głowę,żeby było smacznie,ciekawie.Coś,co dzieci lubią.Żeby dzieci nie wróciły głodne do domów :P ale bez przesady. Teraz pozostaje mi tylko przygotowanie dekoracji i wybranie dobrych zabaw,bo to chyba najważniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapki tez mozna
zrobic takie bardziej 'odjechane' - np. jak twarz (oczy z rzodkiewki, nos z ogorka, usta, a bo ja wiem, moze papryka), albo zaglowki z zoltego sera na morzu z salaty... z rzeczy prostych a dobrych moze byc tez galaretka z owocami. a jak ja bylam mala to absolutnym przebojem podwieczorkowym mojej babci bylo kakao z pianka. zwykle kakao, do tego ubijalo sie piane z bialek z cukrem i dodawalo po lyzce tegoz na wierzch kakao. pychota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałam pisać,że kiedyśw \"dziecku\"albo innym czasopiśmie pokazywali takie cudeńka.Kanapki\"łódki\"\"uśmiechy\"ach,żeby to znaleść...Ja nigdy nie miałam takich zdolności,nie działają inspiracje,bo nie mam cierpliwości.Robię sałatkę owocową,galaretkę w co najmniej 4 kolorach z owocami i bitą śmietaną,ciasto i oczywiście-podaję chipsy.Raz w roku to i księdzu wolno;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammmmmmmia
a ja dla mojej córki zorganizowałam imprezę hawajską tylko w wersji dziecięcej. w niezbędne akcesoria zaopatrzyłam się w sklepie Godan, ale też można zajrzeć na www.godan.com.pl lub www.enjoy-strore.pl. Kupiłam dla dziewczynek spódniczki hawajskie i naszyjniki kwiatowe, słomki do drinków bezalkoholowych (w tym przypadku kolorowe soki z kostkami lodu)i takie fajne plastikowe kokosy właśnie na te drinki. Dziewczynek było w sumie 5 więc koszt całej imprezki nie był jakis wielki. A wszystko odbyło się w ogrodzie, z leżaczkami. Na trawie rozsypałam trochę piasku, obok stał duży basen. Dziewczynki skakały z radości. Na koniec tort, bo bez tego nie wyobrażam sobie urodzin :) Menu: tosty hawajskie szynka ser żółty i ananas, szaszłyki w kurczaka i warzyw kolorowych grillowane, sałatka owocowa podana w wydrążonym arbuzie, kolorowe shaki mleczno owocowe, lody i tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne menu mieli w kawiarni Family Cafe w Lublinie, ja swojej małej organizowałam i dzieciaki były naprawdę zadowolone. Do tego wszystkie jest kolorowe, aż i ja miałam ochotę, żeby coś skubnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxxx222xx
Cześc mój syn będzie miał urodzin w niedługim czasie, poszukuje jakiegoś animatora i natrafiłam na informacje na stronię www.klaunpolska.pl, czy któraś z was zna? Zaciekawiły mnie ich zabawy, jak malowanie buzi no i duży wybór strojów ;> Korzystała któraś z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można zrobić coś takiego: Składniki: - kilka bananów, - bita śmietana, - czekolada gorzka 100 g, - kolorowa posypka, - kolorowe cukierki lub owoce (np. truskawki, winogrona). Sposób przygotowania: Banany pokroić na małe kawałki i ustawić na talerzu. Rozpuścić czekoladę i polać nią banany. Posypać kolorową posypką i udekorować bitą śmietaną i cukierkami lub owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×