Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

antybiotyk. przerwać tabsy?

Polecane posty

hej :) od 3 miesięcy brałam YAZ, zmieniłam na Yasmin. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Tak się złożyło, ze dzisiaj okazało się że muszę przyjmować zastrzyki z antybiotykiem Zinacef. Wiem, że osłabia on działanie antykoncepcyjne tabletek. Ale czy powinnam na czas przyjmowania zastrzyków (tydzień) zaprzestać przyjmowania antykoncepcji hormonalnej? Pytałam pielęgniarki, twierdzi ona, że nie ma takie potrzeby. Ale może ktoś tutaj miała jakieś doświadczenia z antybiotykiem i tabsem. Czy oprócz osłabionej ochrony anty, tabsy nie wpłyną na skuteczność antybiotyku? nie wejdą w reakcję? oczekuję mądrych rad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie przerywaj brania anty, bez sensu namieszasz w organiźmie i po co? Po prostu przez czas brania antybiotyku zabezpieczaj się dodatkowo + 7 dni po jego zakończeniu. Wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy anntybiotyku trzeba się dodatkowo zabezpieczać bo MOZE on osłabić działanie tabletek, dlatego, że któraś tabletka może się nie wchłonąć podczas kuracji antybiotykiem. Zresztą w ulotce tych zastrzyków powinno być napisane jak działa na tabletki anty. Są takie przy których nie trzeba się zabezpieczać, takie trzeba przez całą kurację, i takie które przez całą kurację i po kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, wiem że osłabia - w ulotkach obu leków pisze. Chodzi mi o to, czy NIE WCHODZI W REAKCJĘ czyli czy tabs nie osłabia działania antybiotyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×