Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stiupi

duphaston, a dni płodne

Polecane posty

Witam, lekarz przepisał mi na torbiel, lek Duphaston, który mam zażywać od 17 dnia cyklu przez 10 dni. Nie mogę teraz zażywać tabletek anty, a mój partner nie lubi używania prezerwatyw. Myślałam o naturalnej metodzie: kalendarzyku dni płodnych, ale naczytałam się tyle o Duphastonie, że nie wiem czy jest to rozsądne. Czy Duphaston zaburza w jakiś sposób cykl i utrudnia lub uniemożliwia określenie dni niepłodnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 faza
duphaston masz stsowac w 2 fazie cyklu - czyli lutealnej, poowulacyjnej, więc nic nie zaburzyc - jest to syntetyczny progesteron, a w 2 fazie wąłsnei ten hormon dominuj, jest wytwarzany, odp. za podwyższoną temeprature etc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja20__
ja tez stosuje ale nie bylabym taka pewna co do tej pewnosci. Wlasnie sie zastanawiam jak to jest czy jak sie zaczyna w dn 16 to od tego dnia nie ma szans na zaplodnienie? bo jajeczko ginie? nie rozumiem tego, a moj lekarz jedynie mi powiedzial ze duphaston jest na wydluzenie drugiej fazy.. czyli jak? przedluzenie plodnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 faza
2 faza - zwana lutealna, poowulacyjną - chodzi prawdopodbnie ze mas zja za krótka - przyjmuje się, z epowinna trwac 14 dni (plus/minus 2)... tak jest prawidłowo.... Lpeiej ją teraz wregulowac, niż czekac do momentu az zaczniesz starc sie o dziecko.. Zwykle zaburzenia tej 2 fazy wynikają z niedoboru prgesteronu, a duphaston tyo własnie "progesteron" .... Stosuej sie go zarówno na wyregulwoanie dlugosci cyklu, na wywyołanie @ - po dostawieniu powinna @ w ciagu kilku dni przyjśc, albo dla porpawy warunków zagnieżdzenia się zarodka...w takim wyapdku kuracja duphastonem nie ejst przerwana po tych 10 dniach, tlyko trwa czesto do konca 3 trymestru!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 faza
pierwszego trymestru - oczywiście miało być!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Mam bardzo nieregulrne miesiączki od kiedy odstawiłam leki anty. W ostatnim miesiącu po 45 dniu cyklu nie wytrzymała moja psycha i odwidziałm Pana Gina.Lekarz Gin przepisał mi duphaston na wywołanie miesiączki, ale mija 2 tydzień od przyjęcia leku a jej nadal nie ma.Jak długo powinnam czekac? Co się dzieje?? Pomóżcie dziewczyny!! Czy wy też macie podobne przypadki?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afala
Dzisiaj mija 11 dzień od odstawienia duphastonu i też nie mam okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też dostałam duphaston ma wyrównanie okresu, przy 3 opakowaniu pojawił się torbiel 3cm przy 5 opakowaniu już na 5cm. Ginekolog kazała odstawić duphaston, zrobiła cytologie , zleciła badania i od następnej miesiączki mam antykoncepcję na 2 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afala
Stiupi, ja bym nie ryzykowała, chyba że lubisz się stresować. Duphaston zalecono mi z powodu torbieli na jajniku. Pierwszy cykl było ok. Teraz brałam drugi cykl i minął 13 dzień po odstawieniu, nadal brak okresu, tc na szczęście negatywny, bóle podbrzusza, skurcze, ból jajnika. Dolegliwości występują naprzemiennie, ale są bardzo uciążliwe. Dzisiaj mam wizytę u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×