Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość objawy ciązy

Pomóżcie prosze. ciąża

Polecane posty

Gość objawy ciązy

Mialam okres , ale zauwazyłam ze urusł mi brzuch , nie moge go wciągnąć mimo ze jestem szczupła. Dzis jak mój chlopak polozyl mi głowe na brzszu to mnie bolało. Poza tym moje piersi są całyczas nabrzmiałe. Nie jem wiele ale mam głupie zachcianki typu parówka z musztardą ketchupem majonezem z bułką z żółtym serem i pomidorem popic mlekiem. Nie wymiotuje. Ale jejku czy to są objawy ciązy? Całyczas całą drże bez powodu. Nie mam narazie pieniędzy nawet na głupi test więc prosze powiedzcie czy to są objewy ciązy? Zapisałam sie do ginekologa ale mam wizyte dopiero za miesiąc... a ja jestem na antybiotykach i nie wiem one mogą spowodowac poronienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko spoko
niemoga zaszkodzidzć, tylko przedawkowanie ew.moze alee nikt nie robił badan szkodliwasci antybiot na kobiety w ciązy, bo to niemoralne, wiec tak naprawde to niewiadomo czy szkodza czy nie szkodzą bardziej szkodzą bakterie a twoje objawy to moze byc ciaza, choc oczywiscie nie musi wylecz sie wiec i zachowaj spokoi, nic wiecej pomoc tu nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEIZI
na objawy to i tak by bylo za wczesnie ja jestem w ciazy poczatki 1,5 miesiaca i zadnych zachcianek nie mam piersi bola a przede wszystkim brodawki -robia sie wieksze ,a brzuch nie rosnie tak szybko,na piersiach masz widoczne zylki,mozesz miec mdlosci albo i nie ,mozesz byc wrazliwa na zapachy -moze zle sie czujesz od antybiotykow ,poczekaj do nastepnej miesiaczki i nie denerwuj sie na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość objawy ciąży
a co jest po prawej stronie brzucha ja tam wyczuwam kulke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEIZI
PO PRAWEJ TO ALBO WYROSTEK ALBO JAJNIK POWIEKSZONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A..........
Do "objawy ciąży" ---- a może pójdziesz do lekarza? On napewno Ci odpowie fachowo na twoje obawy, albo zrób test ciążowy i nie martw się na zapas, będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antybiotyki mogą
zaszkodzić. Niektóre, a niektóre nie. Badań tego typu się nie robi na ludziach tylko na zwierzętach, gdyby ktos nie wiedział. I badania takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zwierzetach sie robi (to oczywscie jes przemoc wobec zwierząt i nie powinno sie testowac lekow na zwierzetach) ale wyniki badan na zwierzetach dają tylko lekko przyblizony wynik tego co mogloby (a nie musi ) dziac sie w systemie organizmu czlowieka, wiec wynikow jako takich dotyczących czlowieka - nie ma, jakby ktas nie wiedzial a na kobietach w ciazy (nawet ochotniczkach) rzeczywiscie nie robi sie zadnych takich badan - wiec wynikow nie ma, a jedynie domniemywa sie inna sprawa ,ze strachu w Polsce, lekarze wolą nie leczyć kobiety w ciazy (bojąc sie o płód i nagonke na nich \"gdyby\" cos sie stało) i nie zapisza silnych antybiotykow kobiecie w ciązy ryzykując ze ona \"zle skończy\" - wlasnie tak jak bylo to ostatnio w Pile a i tak wyleczenie z zakarzenia bakteryjnego kobiety we wczesnej ciązy znacznie lepiej rokuje, niz pozwolenie na urodzenie sie z znacznymi wadami rozwojowymi płodu, wywołanymi właśnie w wyniku rozwijania zakazenia bakteryjnego kobiety i płodu ale o tym oczywiscie w naszym kraju sie nie mowi - bo po co - jak to mowią - jakos to przeciez bedzie \"Objawy ciązy\" zapewne nie jest w ciązy tylko poprostu zle toleruje przepisany lek i tyle, jezeli uwaznie przeczytasz ulotke i inf o skutkach ubocznych to okaze sie ze wszytkie wypisane symptomy masz, i po prostu są wręcz identiko z obkjawami ciązy daj wiec spok z drżeniem i spokojnie sie lecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość objawy ciąży
Dziękuję za dobre słowo trochę mnie uspokoiła wypowiedz ino ino:) Masz racje przeczytam ulotke:D Tylko ze ja zawsze dobrze znosze leki, poza tym często oddaję mocz i mam bóle głowy. zrobie test jak ebde miala kase problem w tym ze teraz nie mam!!! Gdybym miala test to bym nikomu nie zawracała du.... a na lekarza sie umuwilam na najblizszy termin czyli za miesiąc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testy toksyczności
wykonuje sie na minumum dwóch gatunkach zwierząt, a często i większej ilości gatunków. Pozwala to ekstapolować częściowo wyniki. Dane na temat toksyczności leków na płód ludzki uzyskuje się, niestety retrospektywnie. Akurat antybiotyki są dość dokładnie po tym kątem przebadane. Naprzykład tetracyklina ślicznie odkłada się w kościach i zawiązkach zębów u płodu ... A co do Autorki - jedyną osobą kompetentną, do tego, żeby stwierdzić, czy jesteś w ciąży jest lekarz- ginekolog , tu na forum sobie możemy domniemywać, a i tak będziesz tak samo mądra jak na poczatku. Wiem, że się denerwujesz, ale nie wiem, czy jesteś w ciąży, czy nie jesteś. U różnych kobiet różnie to wygląda. Nawet u tej samej kobiety pierwsza ciąża czasem różni się od drugiej początkowymi objawami . Jeśli miałaś NORMALNY okres, to raczej w ciązy nie jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale test kosztuje
kilkanaście złotych, góra dwadzieścia kilka, nie możecie z chłopakiem zrobić zrzutki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość objawy ciąży
Problem w tym ze rozstalam sie z tamtym chlopakiem jakis miesiąc temu jak mu napisalam ze moge byc w 3 msc to on mi zagrozil zebym mu nie zawracalaaa dupy i zebym nei szukala jelenia wiec na niego liczyc nie moge. Głupia jestem co ty ukrywac.... A co do antybiotyku to nie ma nic napisane na ulotce o ocięzałosci, bólach głowy czy czestym oddawaniu moczu. Moja mam mówi ze sobie nerki i zatoki rpzeziebilam nie wie nic ale mnie troche pocieszyla nieswiadomie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale test kosztuje
a może jakaś koleżanka Ci pożyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość objawy ciąży
nigdy od nikogo nie pozyczam hajsu bliskie mi osoby 3 same nie maja pow. ze postaraja sie cos wykombinowac. Dziekuje wam bardzo naprawde za wsparcie nie spodziewalam sie tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale te testy robi sie _nie_ po to, zeby ekstrapolowac wyniki na matke w ciązy, tylko zeby wogole okreslic zakres oddzialywania na organizmy zywe ulotki i lekarze nie dlatego, nie zalecają antybiotykow kobietom w ciązy, bo okazalo sie w testach ze szkodzą, tylko dlatego ze nie wiadomo _czy_ szkodzą a to wlasnie z tej przyczyny ze badania na zwierzakach są niemiarodajne w stosunku do czlowieka (w ciązy zwłaszcza) lekarstwo jest dopuszczone dla czlowieka nie po serii badan na zwierzakach tylko po serii badan na czlowieku a globalnie chyba lepiej zbąbać dziecku zęby i wstawic mu plastiki niz zeby matka i ew. dziecko miało zejść z tego padołu a autorka jezeli miala okres to w ciazy zapewne niejest bo jak swiat swiatem kobiety wlasnie po tym (braku okresu) rozpoznawaly ciąze a jedynym wyjątkiem gdzie jest inaczej (mimo stosowania hormonow nawet) jest wlasnie kafeteria z rzeszą nastolatek ciurlających (Nadszyszkownik) gdzie sie da z ich napalonymi partnerami gdy mamy nie ma w domu a normalny okres w ciazy to niewielki odsetek normalnych ciąz wiec naprawde, walnij kielich na uspokojenie (niezalecają przy antybiotykach - ale tez niema badań na wpływ alkocholu w organizmie czlowieka na antybiotyk - bo nikt nie testuje pijanych)), zób sobie kąpiel z ziół i sie wyluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oprócz testów na zwierzętach
przeprowadza się też testy na hodowlach komórek ludzkich jak najbardziej. Akurat uczyli mnie trochę na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jeśli o okres chodzi
to istnieje coś takiego, jak krwawienie z powodu np. wysokiego poziomu estrogenów, czy niewydolności ciałka żóltego, mylnie brane przez ciężarną za miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość objawy ciąży
Niestety ale ja duzo pilam na dodatek pale, a z antybiotykiem walilam juz nei raz alkohol. Co do estrogenów to wiem tylko ze mam zbyt duzo testosteronu we krwi zawsze myslalam o tym jak o trudniejszym zajsciu w ciążę czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w kwestii antybiotyków
"Antybiotyki. Stosuje się je do leczenie zakażeń. W połączeniu z jednorazową dawką alkoholu niektóre antybiotyki mogą powodować nudności, wymioty, bóle głowy, a nawet drgawki; do preparatów tych należą: furazolidon (Furoxone), gryzeolfulwina (Grisactin i inne), metronidazol (Flagyl) i przeciwmalaryczna chinakryna (Atabrine) . Izoniazyd i rifampina stosowane są łącznie w leczeniu gruźlicy, choroby stwarzającej szczególnie dużo problemów u pacjentów w podeszłym wieku i bezdomnych alkoholików . Jednorazowa dawka alkoholu zmniejsza dostępność izoniazydu w krwioobiegu, natomiast picie chroniczne zmniejsza dostępność rifampiny. W obu przypadkach skuteczność leczenia może ulec zmniejszeniu " to tylko niektóre :) tu masz artkuł http://www.psychologia.edu.pl/druk.php?id=1629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość objawy ciąży
ale ja nie chce o antybiotykach zapytalam tylko czy powinnam odstawic ale nie odstawie bo i tak jzu to nei ma sensu i tyle nie potrzebne mi testy na ludziach czy na zwierzętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×