Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelson

Jaki kupić laptop? A może netbook?

Polecane posty

Gość Ewelson

Potrzebuje komputera przenośnego. Ma on mi służyć głównie do przeglądania Internetu, korzystaniu z Office, słuchania muzyki i oglądania filmów. Chce na to przeznaczyć ok. 2000 zł. Moze troche więcej. Polecacie jakiś model? Bo ja w ogóle się na tym nie znam. Na co powinnam zwrócić uwagę kupując komouter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka twoim zdaniem jest różnica między laptopem a notebookiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
netbook, a nie notebook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
no to już chyba lepszy byłby laptop niż netbook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjs
Przeciez laptop i notebook to to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
Czy Wy w ogóle potraficie czytać ze zrozumieniem? Czy napisałam chociaż słowo o notebooku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
Pytałam notebook czy netbook. Który? No i jeśli któryś z nich to czemu. I jaki konkretnie. I co jest ważne przy wyborze, bo chce żeby mi posłużyło to coś przez kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to jest netbook? (może się czegoś nauczę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
Problem zajrzeć w wikipedię? "Netbook - mały komputer przenośny typu notebook, zazwyczaj tańszy i lżejszy od tradycyjnego laptopa przeznaczony do przeglądania Internetu oraz prac biurowych w podróży. Netbooki posiadają zwykle systemy Linux, Windows XP lub Windows CE oraz energooszczędne procesory Intel Celeron M ULV, Intel Atom, VIA C7 lub VIA Nano. Mają też niewielki, najwyżej 10,2-calowy ekran, dysk typu SSD lub tradycyjny dysk twardy do 160 GB oraz zmniejszoną klawiaturę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
netbook to takie małe kilkucalowe gówienko które do niczego nie służy :P :D a co do wyboru laptopa ,żeby kupić w miare dobry i nowoczesny to trzeba zwrócić uwagę na wiele więcej rzeczy niż się może wydawać :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
No w sumie będe go używała w akademiku lub w domu tylko.. Więc w zasadzie ciągle będzie leżał... Nie jeżdże w żadne podróże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
napirek No to mów na co. Nie mam chłopa więc nikt mi nie pomoże przy wyborze. Mogłabym się oczywiście zasugerować ceną - tj. im droższy tym lepszy, ale nie chce wydać za dużo na bajery mi niepotrzebne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
Nie pomoże mi nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia barmanka
kup sobie toshibe ja mam i jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pomogeja
ja mam Lenovo N200 i jestem bardzo zadowolona:D kosztował 2199zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanigula
Netbook to w pełni funkcjonalny laptop z ekranem nie większym niż 10 cali, dzięki czemu można go łatwo przenosić. Niemal wszystkie modele mają kilka portów USB, kamerkę internetową, sieć Wi-Fi, czytnik kart pamięci i głośniki. Od typowych komputerów przenośnych odróżnia je przede wszystkim wydajność. Ta, w porównaniu do zwykłego laptopa, jest znacznie niższa. Netbooki oferowane są z wolnymi procesorami (najczęściej jest to Intel Atom 1,6 GHz), małą ilością pamięci (standard to 1 GB) i zintegrowanymi układami graficznymi. Co więcej, netbooki nie są sprzedawane - przynajmniej zdecydowana większość - z napędami optycznymi. Ogólnie rzecz biorąc, komputerki te nadają się do nieskomplikowanych zadań, takich jak przeglądanie stron WWW, korespondencja e-mail, czy też rozmowy tekstowe przy pomocy komunikatora. Jeżeli jesteś cierpliwy, będziesz mógł również edytować zdjęcia i filmy. Nie licz jednak na wielozadaniowość - mały ekran i słaba wydajność nie zapewnią ci odpowiedniego komfortu pracy. Kupując netbooka powinieneś brać pod uwagę przede wszystkim modele z 10-calowym, panoramicznym ekranem. Ponieważ niemal wszystkie pracują w identycznej rozdzielczości (1024 x 600 pikseli), przed zakupem sprawdź głównie poziom jasności, nie zapominając też o kątach widzenia. Dzięki temu będziesz wiedział, czy oglądanie filmów oraz praca będą komfortowe. Żaden netbook nie może pochwalić się pełnowymiarową klawiaturą. Sprawdź, najlepiej za pomocą linijki, odległość od klawisza "Q" do "P". Im bliżej do 19 cm, tym lepiej - jak dotąd udało mi się znaleźć netbooka z klawiaturą 17,5 cm (92 proc. - niemal pełnowymiarowa). Tak więc jeśli dużo piszesz, powinieneś zwrócić na to uwagę. Co więcej, z doświadczenia mogę śmiało stwierdzić, że netbooki nie nadają się dla osób, których praca polega przede wszystkim na pisaniu tekstów. W tym wypadku tradycyjny laptop, wyposażony w pełną klawiaturę, będzie o wiele lepszym wyborem. Większość netbooków jest raczej dość ubogo wyposażona, ale są pewne standardy, których należy się trzymać. Mało który model ma dysk SSD, dlatego do wyboru pozostają nam głównie twarde dyski. Minimum to 80 GB (5400 obr./min), ale powinieneś się raczej rozglądać za wersją bardziej pojemną - najlepiej 120-160 GB. Weź pod uwagę również pojemność baterii. Niektórzy producenci dają w zestawie pojemne, sześciokomorowe akumulatory, inni pozwalają je dokupić opcjonalnie, jeszcze inni nie mają ich wcale. Jeśli często podróżujesz, a podróże te są dodatkowo długie, wybierz możliwie najbardziej pojemną baterię. Warto też wiedzieć, że niektóre netbooki są wyposażone w slot ExpressCard - wielu użytkowników wykorzystuje urządzenia podłączane do tego slotu (np. modemy). netbook-najlepszy to ten Asus Eee PC 1000H | Cena: od 1355 zł Bezdyskusyjny lider na polskim rynku. Sprzedawany wraz z sześciokomorową baterią zapewnia długi czas pracy (ponad 6 godz.) z dala od gniazdka elektrycznego, a niemal pełnowymiarowa klawiatura wespół z 10-calowym ekranem tworzą z niego netbook godny naszej rekomendacji. Komfort pracy jest bardzo duży - prawdę powiedziawszy to najlepszy netbook, z jakim mogłem do tej pory pracować. Za kwotę wynoszącą ok. 1355 zł nie znajdziesz lepszego mini-laptopa, zwłaszcza że Asus dołącza do niego również 160-gigabajtowy dysk, 1 GB pamięci RAM, system Windows XP oraz dwuletni okres gwarancyjny. Znajdziemy też technologię Bluetooth i sieć Wi-Fi 802.11n. Wady? Jak na netbooka, Asus 1000H jest dość duży i waży aż 1,4 kg (bez zasilacza). Zdecydowanie nie jest to jeden z lżejszych komputerów tego rodzaju i niektórym użytkownikom jego gabaryty mogą przeszkadzać. Reasumując: Eee PC 1000H to niemal pełnoprawny komputer przenośny. Jak na netbooka, jest to komputer wręcz idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiSfan
hahaha, bardzo śmieszny temat, Odpieprcie się wreszczcie od pana Ziobro i jego laptopa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiSfan
Myslicie że ktoś jest głupi i że się nie domyśli że ten temat to polityczna aluzja do pana Ziobry i jego laptopa? Wy POwskie chamy! Odpieprzcie się od pana Ziobry i jego laptopa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
jak chcesz z vistą to przede wszystkim trzba zwrócić uwagę na wydajność . Polecam laptopy z prockiem INTELA ( amd są generalnie mniej wydajne ) Najlepiej z zegarem 2.0 np t5750 .Najlepiej też aby był on core2duo a nie dual core ( są mocniejsze wydajniejsze ) żebyy miał w miarę nowoczesny chipset ( odpowiada on mn za przesyłanie danych między min prockiem a twardym dyskiem ) Zeby miał w miarę szybką szynę FSB ( jak vista to minimum 667 Mhz ) ,żeby pamięć RAM też miała co najmniej taką szybkość i żeby jej było co najmniej 2GB ( vista to pamięciożerna bestia ) Najlepiej sprawdzić czy na laptopie jest logo centrino czy centrino duo ( 2 ) Jak to drugie to jest pewne ,że nie zestarzeje się on w ciągu kilku lat . warto też zwrócić uwagą a grafikę czy jest zintegrowana z płytą główną ( jak tak to będzie zabierać jakieś ilości RAM .Najlepiej aby miała samodzielną pamięć .Co tam jeszce np czy twardzy dysk ma szybkość 5400 na minutę a nie 4200 czy jest on podłączony sata a nie ide ( lepsza przepustowość ) Trzeba też min koniecznie zwrócić uwagę na klawiaturę ( czy wszystkie klawisze są na swoim miejscu ) najlepiej póść do sklepu i się o tym przekonać a laptopa można kupić w necie . Trzeba też zwrócić uwagę na to jakie ma on złącza np ile usb czy np wejście do kart pamięci , czy ma wejście express card 54. 34 czy pc card ( pc jest starsze ) czy ma bluetooth ( np żeby bezprzewodowo podłączyć myszkę ... ) NO I CZY MA WI-FI - TO JEST PODSTAWA ) czy z laptopem dostaje się jakąś płytę recovery ( obraz systemu - jakby padł :( ) czy może ma partycję ukrytą tż do odzyskiwania , Polecam też kupienie laptopa znanej firmy asus , toshiba , acer , hp a nie np maxdata ( bo ta zbańczyła ) Warto też prezd kupnem ( jak vista ) sprawdzić parametry laptopa panel sterowania /system i konserwacja / ibnformacje wydajnośći i urządzenia tak by można było jezcze dłuuugo ...:D :D sparawa jasna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepszy laptop
gorąco polecam Ci tego laptopa, mam go i jestem z niego baaardzo zadowolona.. Cena mniej wiecej 2300zł HP PAVILION DV6870EW TL68 4096 15.4 320 DVDSM-LS NVD8400GS BT CA ogólnie laptopy marki HP są bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
wy debile jak mi się wydaje to napisałem ,że centrino czy centrino duo jest lepsze czy nie umiesz czytać :D:( Jak nie wiesz co to takiego np ceneo to tam sprawdż i być może przekonasz się ,że jednak jakiś wybór jest :D :D jak się kupi przypadkowo np maxdatę to wszystko się może zdarzyć ale najwidoczniej o tym nie wiesz {cześć}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosz09
Jeżeli zwracasz uwagę na solidność wykonania (taki ci też polecam) to bezwzględnie laptop Asus - począwszy od modeli o oznaczeniu - 1000. Za całkiem niewielki pieniądze, możesz mieć porządny sprzęt i jeszcze gratis dostaniesz Xp na płytce. Jeżeli chcesz kupić laptopa wydajniejszego technologicznie to zdecydowanie Intel, ale jakość wykonania nie zaciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
A podobno są już laptopy elastyczne, które do przenoszenia można skłądać na pół jak kartkę papieru. Tylko gdzie to kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
wy debile to sobie sprawdż np w necie czy większość jest na platformie centrino czy na centrono duo ??? i jak bo mi dię wydaję ,że ..... a co do maxdaty to chyba dobrze ,że napisałem ,żeby nie kupować czy też źle ???? {cześć}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosz09
albo Dell - przynajmniej masz pewność, że nie z recyklingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
ewelson a może ktoś miał na myśli to składanie w sensie ,że ekran można złożyć :P a nie elastyczne bo o takich nie słyszałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijowfe
Napirek, platforma Centrino to był rok 2003-2005, kto to dziś stosuje? napprawdę pokaż mi link do nowego laptopa opartego na centrino, centrino duo to była trzecia generacja centrino (Napa) ukazała się w 2006 roku, na tę platformę były procesory z serii T5xxx, i są chyba najstarsze stosowane w laptopach procesory potem była sana rosa na T7xxx, a teraz są T8xxx, T9xxx i P8xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelson
ekrana właśnie można złożyć i się nie złamie i klawiature też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napirek
jak tacy jesteści mądrzy to może byście zajrzeli na sam początek postu .CYTAT " Chce na to przeznaczyć ok. 2000 zł. Moze troche więcej" to w takim razie wskarzcie JEJ laptopa z takimi parametrami o których piszecie BĘDZIE WAM ZA TO NA PEWNO DOZGONIE WDZIĘCZNA :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×