Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama dwóch chłopaczków

JAk ubierałyscie swoje pociechy do chrztu?

Polecane posty

Gość mama dwóch chłopaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jako chrzestna ubrałam moją pociechę ;) dziewczynka miała chrzciny w 4 miesiącu :) cały komplet wykonany był ze śmiesznego materiału, coś a\'la drapowany atłas, albo cieńsza tafta. na ubranko złożyły się śmieszne spodenki ze ściągaczami na dole, i do tego sukieneczka z długimi rękawkami, kołnierzykiem, i ponaszywanymi małymi kokardeczkami. Spodenki, z racji że chrzciny odbywały się we wrześniu zakładane były tylko na powietrzu, wtedy mała ubrana była tylko w sukieneczkę :) wyglądała cukierkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja
a ja swoim dwóm córom uszyłam sukieneczki z własnej sukni ślubnej,według własnego pomysłu obie bogato zdobione a ile zaoszczędziłam tym bardziej że teraz wiszą w szafie i nie mam co z nimi zrobić,każdą mamę która choć odrobinę zna się na szyciu polecam wukonanie takiego ubranka samemu,materiału potrzeba troszkę więc wychodzi super tanio w sklepach dostępne są bajeczne dodatki można naprawdę wyczarować cudo, aha a na sukieneczki jedna miała pelerynkę a druga taki mini płaczczyk z mięciutkiego snieżnobielego materiału podobnego do polarku ale milszego w dotyku i uwaga materiał ten kupiłam za 7zł. na główkach kapelusik z atłasu pierwsza miala doczepione do niego różowe różyczki/takie jak do sukienki/ póżniej dla drugiej córy odczepiłam je i doszyłam taki mały stroik od mojego ślubnego welonu.obie wyglądały jak cudne laleczki tym bardziej że były chrzczone na roczek więc to były już małe damy i strój efektownie sięprezentował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwchóch chłopaczków
A jak ubrać chłpaczka do chrztu, żeby orginalnie i nie cukierkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubrałam swojego synka do chrztu w biały garniturek. Miał wtedy dwa miesiące. Wyglądał słodko. Teraz ten garnitur wisi mi w szafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie ja też nie wiem
och, ja chyba jestem jakaś zacofana.... Moja córka miała miesiąc w dniu chrztu i było to 10 lat temu, ale była ubrana w kaftanik z kołnierzykiem z haftu angielskiego, taką też czapeczkę, poza tym miała najzwyklejsze białe śpioszki i cała była zapakowana w becik z ozdobną atłasową narzutką, do której były przypięte, a właściwie przyszyte żywe białe kwiaty. Ale nie maiałam dla niej specjalnej sukienki na tą okazję..... teraz jestem w ciąży, oczywiście chce ochrzcić dziecko, ale nie wiem.... garniturek dla dzidziusia..... czy to najlepszy pomysł.... a może się nie znam.... powiedzcie....bo nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jak ślicznie wyglądał w garniturku? Przynajmniej mu buło wygodnie a nie zapakowany w becik. Dobrze że teraz już przeszła moda na beciki chociaż jeszcze niektórzy tego używają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ańdzka
Ja swoich obydwu panów ubrałam( tzn. Mamy chrzestne wg mojej sugestii) w garniturki- jeden miał granatowy tenis( czyli z białymi cieniuteńkimi paskami)+ koszula+ mucha+ biały beret+ biały polarowy płaszczyk. A miał wtedy 4 miesiace, rzecz działa sie jesienia. Zamiast marynarki była kamizelka. Drugi- bezowy tez tenis,w brazowe paseczki, z marynarką, koszula, mucha i czapką-oprychówką. Miał wtedy 10 miesięcy, sam chodził, chrzest był w maju. Obydwaj wygladali bajerancko i nie jak 90%-w strojach marynarskich(bleee). Poza tym oba garniturki znalazły późniejsze zastosowanie przy okazji Świąt i kilku większych rodzinnych uroczystości, bo były, jakto czesto bywa, kupione na wyrost", czyli ciut przy duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajaaa
Ja też mam niemaly problem... Bo w październiku czekają mnie chrzciny córci, będzie wtedy miała 3 miesiące... Strasznie spodobał mi się becik dla krasnoludka Filutka 2 ;) , uroczy, i praktyczny bo potem mogłaby go jeszcze troszkę ponosić. Zdjęcie jest na stronie chmurki, na górze podane są linki, śliczne ciuszki, ale ja wiem... Czy to pasuje?! Moi chłopcy starszy 7lat, do chrzcin był ubrany w śpioszki, na to miał biały "kubraczek" a na głowce białą czapeczkę, gdy był chrzczony miał zaledwie miesiąc. Młodszy syn 17miesięcy, ubrany był w biale spodenki i białą bluzeczkę, ale chrzony był w lipcu i bylo bardzo goraco wiec o garniturkach nie bylo mowy... A teraz to juz naprawdę nie wiem, muszę pochodzić trochę po sklepach i porozglądać sie, ale ten becik jest po prostu uroczy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajaaa
Ja też mam niemaly problem... Bo w październiku czekają mnie chrzciny córci, będzie wtedy miała 3 miesiące... Strasznie spodobał mi się becik dla krasnoludka Filutka 2 ;) , uroczy, i praktyczny bo potem mogłaby go jeszcze troszkę ponosić. Zdjęcie jest na stronie chmurki, na górze podane są linki, śliczne ciuszki, ale ja wiem... Czy to pasuje?! Moi chłopcy starszy 7lat, do chrzcin był ubrany w śpioszki, na to miał biały "kubraczek" a na głowce białą czapeczkę, gdy był chrzczony miał zaledwie miesiąc. Młodszy syn 17miesięcy, ubrany był w biale spodenki i białą bluzeczkę, ale chrzony był w lipcu i bylo bardzo goraco wiec o garniturkach nie bylo mowy... A teraz to juz naprawdę nie wiem, muszę pochodzić trochę po sklepach i porozglądać sie, ale ten becik jest po prostu uroczy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie....
martam - ja nie napisałam tego, że nie jestem przekonana do garniturków dla dzidziusiów dlatego, żeby Cię atakować. I sama nie wiem, czy jednak takiemu maleństwu nie jest wygodniej w beciku. Zresztą ten becik pożyczyłam od znajomych tylko na chrzest, bo sama nie chciałam takiego sprawiać dla mojej córki, to takie wielkie i nieporęczne - wolałam różek. Ale fakt, że w tych archaicznych becikach dzieci śpią jak aniołki. To czy komuś bardziej podoba się garniturek, czy marynarski stój, czy całkiem "dzidziusiowe ubranie" to chyba kwestia gustu. No ale także trendu, mody itp. I dlatego zapytałam. Tak się jakoś złożyło, że nie byłam na chrzcie od czasu, gdy chrzciłam moją córkę, a teraz ten temat znów zaczął mnie interesować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajaaa
Tak sie zastanawiam czy stroj do chrzcin jest az tak super wazny, wazne aby bylo schludnie i czysto to numer 1... Wiadomo, ze nawet rodzic sie lepiej czuje gdy jego pociecha okazale wyglada. I nie ukrywam, ze ja tez o tym mysle, i chce by moje dziecko ladnie wygladalo. Moze i gorsze jest to ze teraz jest taki wielki wybor w sklepach, ze nawet niewiadomo na co sie zdecydowac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do w takim razie: Ja wcale nie odczułam Twojej wypowiedzi jako atak I ja też Ciebie nie atakowałam pisząc o becikach że są nie wygodne. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie na temat becików i ciesze się że nie są już one takie poularne. Gdy oglądam zdjęcia jak ja byłam chrzczona i widzę rządek mam ustawionych z wielkimi betami to naprawde cieszę się że to już minęło i ja nie musiałam mojego dziecka w to wkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetaza
Ja szukam właśnie garniturku do chrztu mininiebo w roz 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś napisał, że beciki wyszły z mody, ale jak ubrać dziecko, gdy chrzest odbywa się zimą w nieogrzewanym kościele? Moje dziecko urodzi się w listopadzie i ze chrztem nie chcę zwlekac do wiosny. Czy mam jakiś inny wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna mama
Moja córka miała 9m-cy,kiedy była podawana do chrztu.Był lipiec.Mała juz chodziła. Miała sukienke zrobioną na szydełku z białej nitki.Taka prawie do kostek.Pod spodem białe body(sukienka była prześwitująca). Miała zrobioną czapeczkę z tej samej nitki. Wygladała przesłodko. Kiedy pojechalismy robic jej zdjęcia na starówke i do parku-ludzie nas zatrzymywali i robili jej zdjęcia(chociaz nas nie znali). Sukienka jest oczywiście schowana głeboko w szafie. Moze przyda się dla drugiej córci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga nl
Piszecie ,ze juz nikt nie chrzci dzieci w becikach -wiec jak takie dzieciatko sie trzyma normalnie na rekach nakryte chusta...?Wiem ,ze moze komus wyda sie glupie moje pytanie ,ale ja naprawde nie mam na ten temat pojecia i bardzo bym prosila o jakies wskazowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi
Marko Boska jak w takie coś można ubrać malutkie dziecko ???? w ogóle jak kogokolwiek można w takie coś ubrać http://www.ubrankaokazjonalne.pl/kolekcja.php?a=41 nienawidzę tych tiuli,falban,satyny itp i tych okropnych garniturków dla małych chłopców.Jeszcze będą mieli czas na chodzenie w garniturach :P Czy nie można ubrac dziecka w ładną białą np lnianą koszulkę i jakieś jasne białe,ecriu czy beżowe spodenki,bez tych marynarek much itd a dziewczynkę w jakąs ładną delikatną sukieneczkę :) to tylko moje zdanie ale dla mnie to koszmar te stroje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamy chrzciny
za 2 tyg.-dla coreczki 7 m-cy ubieram biały kaftanik,biała sliczna sztruksowa sukienusie ,biale cienkie rajstopki,buciki i białą czapeczkę-chustkę.Nie lubie atłasu,falban,tiulu itp-bedzie wygladac pieknie bez tego:))ale wszystko kwestia gustu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankak
Moja chrzesniCa na chrzcie już chodziła i stała a mam ją trzymała za rączke. Miała na sobie sukienkę białą na ramiączkach do kostek uszytą z takiej lekkiej bawelny. Żeby ramiączka nie były odkryte babcia jej wydziergala na drutach welnianą narzutke z długim rekawem ozdobioną satynowymi czerwonymi rozyczkami. Na głowie miała czapeczke z tej samej bawelny i z takmi samymi rozyczkami. Jak szła do chrztu miała 16 msc bo były problemy rodzinne (ojciec i jego roddzina wyznają judaizm w międzyczasie urodziła się druga córka i ta już jest wychowywana w religii judaistycznej. W sumie to obie są ale rodzina matki nie dawała im spokoju). Zamiast becika są takie poduszceczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeden i druga mieli chrzest kiedy byli około 3 miesiecznymi bobasami. Manka była chrzczona w lecie ale bylo brzydko wiec mialą na sobie kupiony w ostatniej chwili welurowy zestaw- spodnie, bluzeczka i czapka- sniezno białe i do tego biale atlasowe butki. Kornelito był chrzczony w Boże Narodzenie mial na sobie jeansowe ogrodniczki, pomaranczowa bluzke w paseczki, pod spodem body i na to wszytsko śpiworek kremowy z napisami (akurat taki mu kupilismy na zime) do tego kremowa czapka i szalik. Nie kupowalismy mu specjalnych kreacji na chrzest bo po co? i tak musial byc w kombinezonie, a kupowac spiwór na jeden raz nie mialoby sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA NA SKLEP INTERNETOWY "UBRANKA DO CHRZTU _KRASNAL". Zamówiłam w tamtym sklepie ubranko niezłej jakości ale obsługa tragiczna. Wystawiłam im opinie na stronie ale ją usunęli, więc piszę tutaj. Prosiłam od samego początku o modyfikację zamówienia, ale mimo 3 krotnej prośby o potwierdzenie zmiany Pan ze sklepu odpisał że oni nie przewidują potwierdzania a następnie przysłał mi zupełnie co innego. brak słów. Jak ktośc nie chce się denerwować to lepiej tam nie zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojej malej zalozylam kremowa sukienke, dobralam bolerko w podobnym kolorze, buciki tez kremowe, i koniecznie na włosach opaska,.wygladala cudowni <3 a najlepsze jest to, ze zakupy zrobilam online i trafilam z rozmiarem. Polecam http://www.guliwerkids.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mannikaa
Szukacie bardzo dobrej jakości sklepu internetowego gdzie kupicie praktycznie wszystko dla swojego dzieciaka do chrztu ? Jeśli tak to zajrzyjcie na http://ubranka-okazyjne.pl rewelacyjna oferta, wiele atrakcyjnych promocji, skorzystajcie z nich już teraz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×