Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Planujemy z mężem wybudować dom drewniany. Czy ktoś z Was budował taki?? Ile mniej więcej to kosztuje?? Chodzi nam o mały domek do 90m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jesteśmy w trakcie . Koszt to ok. 2700 zł za metr kw. No i plus działka oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
technologia szkieletowa, pod klucz, zamówienie 2007, realizacja i oddanie do użytku 2008, pow użytkowa 98m to koszt ok 250 tyś oczywiście bez mediów, z planem firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
120m2 budowa rozpoczeła się w maju za dwa tygodnie się wprowadzamy. Dom drewniany, drzewo kupilismy u leśników natomiast znaleźlismy mały przydomowy tartak gdzie zrobiono nam deski. Ogółem wszystko nas wyniosło ponad 210 tys. plus działka którą kupilismy 4 lata temu kosztowała nas 6 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dodam że znależlismy ekipę która dom nam postawiła za 15 tys tzn szkielet. fundamenty nas kosztowały ponad 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my działke mamy, blache na dach bedziemy mieć taniej i drzewo mamy z wlasnego lasu i nie bedziemy wynajmowac firmy tylko my i znajomi ktorzy sie na tym znają wiec mysle ze mniej nas to wyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki dom wyniesie Cię trochę ponad 100 tysięcy jeśli użyjesz naprawdę dobrych materiałów (np. drewno z siekierek). Warto to zrobić, bo wtedy nie trzeba tak przy nim pracować by służył on nam na lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebazan
Najpiękniejsze są domy z bali drewnianych, zwłaszcza tych ciosanych ręcznie. Przede wszystkim są zdrowe, ekologiczne i mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Oczywiście decydując się na taki dom, powinniśmy wybrać naprawdę dobrą i sprawdzoną ekipę. Polecam firmę Wikpol z Wieliczki, która od lat specjalizuje się w budownictwie domów jednorodzinnych z bali drewnianych. http://www.domyzbali-krakow.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popatrz sobie na cenniki - http://ligar.pl/cennik bacząc na to że służą fachowym doradztwem i pomagają załatwiać wszelkie formalności to dobra cena, zresztą te całoroczne domki drewniane dość ładne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne projekty domów drewnianychy znajdziecie w http://www.myfuturehouse.pl , ja jestem pod wrażeniem - połączenie drewna z nowoczesnością, genialnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to tansza opcja w porownaniu do murowanego. Ale potem utrzymanie tzn konserwacja itp to juz druga sprawa. Jedyni fachowcy w tej materii to "gorale". Bardzo duzo czytalam o budowie takiego domku, pytalam znajomych, bo tez mielismy taki plan i ostatecznie zrezygnowalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domy drewniane są najlepsze. Ekologiczne, ekonomiczne i zdrowo się w nich mieszka. Zdecydowaliśmy się na taki dom dwa lata temu, budował nam go Ecoax http://ecoax.pl/ i firma godna zaufania bardzo solidni fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze to postawić na firmę godną zaufania. Warto również pomyśleć nad stylem. Z bali, szkieletowy? I jaką stolarkę wykorzystacie? Na mnie od zawsze robiły wrażenie domy szkieletowe całoroczne - marzenie o posiadaniu domu tego typu spełnili dla mnie Stolhaus http://www.stolhaus.pl/ . Ekologiczny dom to jest to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wiesz, wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy mówimy o budowie pod klucz, czy tylko stanie surowym zamkniętym. Na tej stronie eko-domydrewniane.pl/ masz różne projekty domów z drewna łącznie z technologią budowy i ceną. Polecam Ci współpracę z nimi, bo dział handlowy tam naprawdę wymiata – potrafią się dostosować do każdego oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mamy dom o powierzchni 84 m2, użytkowej powierzchni jest w sumie 62 m. Budowała nam firma Ekodom. Zapłaciliśmy ze wszystkim ponad 160 tysięcy. Tutaj jest adres ich strony eko-domydrewniane.pl. Z tego, co wiem, to mają bardzo mało reklamacji i mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A gdzie te domy budujecie?Mieszkacie w nich czy to dom weekendowo-swiateczno-wakacyjny?Mnie sie drewniany kojarza z Podhalem, goralska architektura i pieknymi widokami, ale tam pewnie trzeba miec fure siana zeby kupic gotowy, a wybudowac to juz nie mowie, marzenie nie do spelnienia.250 tys zlotych to znowu nie taka niemozliwa suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A gdzie te domy budujecie?Mieszkacie w nich czy to dom weekendowo-swiateczno-wakacyjny?Mnie sie drewniany kojarza z Podhalem, goralska architektura i pieknymi widokami, ale tam pewnie trzeba miec fure siana zeby kupic gotowy, a wybudowac to juz nie mowie, marzenie nie do spelnienia.250 tys zlotych to znowu nie taka niemozliwa suma

Wiekszosc USA i Kanady to domy szkieletowe, drewniane. Zapewniam Cie, ze nadaja sie na caloroczne. Przygladam sie tej technologii z wielkim zainteresowaniem. Chyba wlasnie taki dom chce wybudowac. Zdrowy i ekologiczny. Latwy w przebudowie i rozbudowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Wiekszosc USA i Kanady to domy szkieletowe, drewniane. Zapewniam Cie, ze nadaja sie na caloroczne. Przygladam sie tej technologii z wielkim zainteresowaniem. Chyba wlasnie taki dom chce wybudowac. Zdrowy i ekologiczny. Latwy w przebudowie i rozbudowie. 

Maja piwnice?Bo u mnie (polnoc europy) to widze domy weekendowe-caloroczne-na wynajem i na takich slupkach stoja.A raz bylam w tymczasowej lego-szkole w pracy, babka mowila, ze jak wyremontuja stara szkole, to ta rozkreca z powrotem na kilkumetrowe klocki, wywioza i skreca gdzie indziej.Jest od kilku lat tam, postawili w miesiac bez zadnego kopania dolu, stoi i przy -30.Chyba jako dom bym nie chciala takiego lego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×