Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciaza a ubezpieczenie w Niemczech ...

Polecane posty

Gość gość

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Postanowilam , ze tu napisze poniewaz od kilku dni borykam sie z pewnym problemem dot. ubezpieczenia . A wiec... w zeszla sobote dowiedzialam sie przez test ciazowy, ze jestem w ciazy. Normalna sprawa jest ze jak najszybciej chcialabym sie udac do ginekologa. Od paru miesiecy mieszkam z narzeczonym w Niemczech . On mieszka tu juz od kilku lat. Problem dotyczy tego ze nie mam ubezpieczenia w Niemczech a zeby je uzyskac musielibysmy szybko wziasc slub cywilny. Do pracy wiadomo nikt mnie nie przyjmie, no chyba ze na czarno... :\ chyba ze na pierwsze badanie kontrolne jechac do Polski ... ? Chce wiedziec czy wszystko rozwija sie prawidlowo , to przeciez normalne. Dziecko nie jest wpadka , oboje sie z niego cieszymy bo juz wczesniej bylo planowane. Wiem ze lekkomyslne z naszej strony , ze nie pomyslelismy o ubezpieczeniu, tzn Narzeczony powiedzial przed, ze wezmie mnie na swoje ubezpieczenie, a moze to zrobic wtedy gdy zostane jego zona. Zalezy nam na czasie. Czy ktoras z Was sie orientuje jakie dokladnie dokumenty sa wymagane i ile czeka sie na slub cywilny w Niemczech ? Dziekuje kazdemu z osobna za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w Polsce masz ubezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do job center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do job center ? powiesz cos wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz szybko dostac sie na wizyte, to idz normalnie i pokryj koszt badania. potem wezcie szybko cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj sobie ustawę z 15.11.2014 o lecznictwie transgranicznym. Czy masz kartę EKUZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekuz dziala tylko w naglych wypadkach. nie mozna na niego zrobic badania kontrolnego u zadnego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandritta
Przejdzcie sie do Standesamtu w waszym miescie, tam dadza wam wykaz dokumentow, w moim miescie wymagane byly pelne akty urodzenia oraz zaswiadczenie o braku przeciwskazan do zawarcia malzenstwa, oba dokumenty przetlumaczone przez tlumacza przysieglego oraz paszporty obojga do wgladu. Akty urodzenia i tak beda potrzebne przy narodzinach dziecka wiec warto miec. Jak juz ktos napisal, udaj sie do Arbeitsamtu i sie zarejestruj, bedziesz miala ubezpieczenie chociaz. Zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hh29 nie masz racji. Kilka dni temu przyjęto ustawę. Ale Ty jak zawsze wiesz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hh29 pora zająć się dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze na ekuz cie przyjma. Nie wiem co to za bzdury tu ktos wypisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hh teraz z pomarańczy pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, jesli cos sie zminilo w ciagu ostatnich dni, to mozliwe, ze mozna robic kontrole na ekuz. ja dzwonilam do nfz jakies 2 tygodie temu i nikt mnie nie poinformowal o takiej mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ustawa weszła 15.11.2014 o czym pisałam wcześniej, a ty jak zawsze chcesz mieć rację nie czytając dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i ok. widac kobieta w nfz nic o tym nie wiedziala, choc powinna. a ja sie nie ejscytuje kazdym nowym przepisem prawnym, ktory sie pojawia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hh29
poprzadni post moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hh29 - jak córka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się nią zajmuj - a nie przesiaduj cały dzień na cafe! Co z ciebie za matka? Żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skad wiesz, gdzie jest i co robi teraz moja corka? kafe-dibilka na calego :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hh29 juz zdazyla dzis napisac posta w temacie o robieniu dachu, oczywiscie spod goscia i znowu o sprzataczkach:D kobieta juz calkiem oszalala z tego wszystkiego. Co tam jej corka, ja teraz tylko sprzataczki na kafe obchodza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego sama siebie obrażasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pisuje z goscia, w przeciwienstwie do ciebie, matole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matolem to jestes ty bo jak piszesz z goscia to nawet nie umiesz napisac inaczej tylko charakterystcznie, bez wielkich liter, te samo slownictwo, identyczne bledy, ktore byly ci wytykane. Pisze, z goscia i sie nawet nie wypieraj bo za glupia jestes na to, Tak samo jak twierdzilas ze dziunia to nie byl twoj poprzedni nick:D jasne, a zycie miala identyczne jak ty i co najlepsze te same bzdury klepala w tym samym stylu, z tymi samymi bledami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje ze zaszlas w ciaze. Mam nadzieje, ze po urodzeniu dziecka bedziesz sie nim zajmowac w odpowiedzialny sposob bo jak na razie nie popisalas sie zbytnio rozumem. Czemu nie zajelas sie ubezpieczeniem wczesniej? zwlaszcza ze wiedzialas ze staracie sie o dziecko? A co jezeli nastapia wczesniej jakies komplikacje (odpukac)? Bedziesz do Polski jechac? Dziwi mnie Twoja niefrasobliwosc jako przyszlej matki. Dziecko tez bedzie potrzebowalo ubezpieczenia zaraz po urodzeniu. Idz z narzeczonym dzis cz yjutro do Standesamtu, dostaniesz tam liste dokumentow, ktore potrzebujesz do slubu cywilnego. Bedziesz musiala z tymi dokumentami tam znowu pojsc, jezeli je zaakceptuja to bedzie ci potrzebna kolejna wizyta zeby wyznaczyc date slubu. W roznych miastach wymagaja roznych dokumentow wiec nic Ci nie da to co ludzie ci tutaj napisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zycze ci, matole, powodzenia w analizowaniu moich wypowiedzi, wypowiedzi dziuni i wypowiedzi gosci ;). masz niezlego jobla, to pewne. bez odbioru, zajmuj sie dalej domyslami, ktory gosc to ja, a ktora dziunia to gosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie jedz do Polski na badania to glupota !!! tam zaloza ci karte ciazy bo z tego co widze to bedzie twoja pierwsza wizyta ? A ta kwote ktora wydasz na podroz i lekarza spokojnie wystarczy na pokrycie pierwszego badania w Niemczech. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no oczywiscie ze tak! no na spoko 333 www.youtube.com/watch?v=AVuXtvsfeJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matole - tak się matka do ciebie zwracala hh29? Musiałaś często to słyszeć w domu. A! No i idiotko i debilko też slyszałaś. Dziecko też najwidoczniej tak wyzywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×