Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ella 75

Co na sniadanie dla 9,5 miesięcznego malucha?

Polecane posty

Gość ella 75

dziewczyny,co podajecie na śniadanko swoim 9-10 miesięcznym dzieciom?Ja karmię jeszcze piersią,na śniadanie daję różne kaszki z bobovity,ale widzę,że mu się przejadły :(mogę dodać np.sucharka albo biszkopta? Jakie macie pomysły na śniadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigos lub kaszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
ja daje mojej marchewke lub jabluszki i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz dodać suchara
wojskowego z kminkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzyby marynowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chleb Wasa z szynką wędzoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 75
figlarna---na sniadanie marchewka?i to wystarczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 75
euglena--kisiel taki kupny i żółtko surowe w to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli to chlopak polecam
golonkę + browarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jejku...
co wy podajecie tym dzieciom na sniadanie bleeeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujjjjjjjjj
marchewka albo jablko? banan albo kisiel z zoltkiem? co to wogole za sniadanie to jakaz przekaska... a ten kisiel z zoltkiem to musi byc cos okropnego fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisielek robię z pokarmu ściągniętego z piersi (można też użyć mieszanki) zagęszczonego mąką kukurydzianą. Gdy jest już gęsty dodaję pół żółtka albo całe żółtko, w zależności od tego co będzie na obiad :) Kisielku po dodaniu żółtka już nie gotuję. Jak ostygnie to można wrzucić trochę owoców, mój mały bardzo lubi maliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz od skończonego 10 miesiąca pozwolił dawać serki i jogurty ( bo mała nie jest na nic uczulona) Jak sie obudzi to je pierś ok. 10 -tej je jogurt np. danone 125 gr ok. 13-14- tej kaszkamleczna z jabłkiem ( lub innym owocem ) ok. 16 -tej obiadek ok. 19-tej pierś i pól kromeczki chleba z maslem , z dzemem , z jajecznicą ( z żółtek na parze) ok. 21 -szej kaszka smaczny sen i śpi do rana. Mi pediatra powiedział że od 9 -10 miesiąca można juz dziecku powoli wszystko wprowadzać tylko stopniowo i obserwować bo dziecko juz ma wszystkie enzymy trawienne ( chyba ze jest alergikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja mieszkam za granicą i nie wiem jak obecnie wygląda zalecane żywienie niemowlęcia w Polsce w pierwszym roku życia, ale nasz pediatra powiedział, że gdy mały skończy 10 miesięcy (właśnie skończył :) ) to mogę mu dawać owsiankę. Na dniach spróbuję. Powiedział też że synek może już wtranżalać \"dorosłe jedzenie\" w postaci jajecznicy, omletu czy jajka na miękko w szklance. Nie chcę wprowadzać wszystkiego naraz, zacznę od owsianki :) No i niedługo chleb. Myślę że niegłupim pomysłem będzie jogurt, ja wprawdzie karmię nim małego po południu, więc rano mu nie daję. Problem tylko w tym że samym jogurtem to dziecko raczej się nie naje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać ;) - ta jajecznica, omlet i jajko na miękko w wersji ubogiej, czyli bez białka. Całe jajko dopiero po ukończeniu 1 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! moja dziewczyna ma 9m-cy i na śniadanie jada kaszki z bobovity. Macie może jakieś propozycje co dać na kolację, bo jak na razie też je kaszkę. Euglena możesz dokładnie napisać jak robi się ten kisiel?. Taki z tytki czy z jakiegoś soku? Będę zobowiązana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam już ;) ale mogę dokładniej: Ściągam pokarm z piersi, odlewam troszkę (ok. 30 ml) do szklanki i mieszam z mąką kukurydzianą. Na 200 ml ściągniętego pokarmu daję 2 łyżeczki mąki, trzeba do tego dojść metodą prób i błędów bo mąki różnych firm różnie zagęszczały. Żółtko dodatkowo zagęści kisiel, więc z mąką nie można przesadzić. Resztę pokarmu zagotowuję, gdy zacznie wrzeć wlewam rozmieszaną mąkę i jeszcze chwilkę gotuję cały czas mieszając. Gdy kisiel zgęstnieje zdejmuję garnek z palnika, dodaję żółtko, jeszcze chwilę mieszam, wlewam do miseczki, mieszam póki kisiel trochę nie ostygnie, dodaję owoce. Nie używam cukru, wystarczy że jest w owocach. Jak mam lenia ;) to stosuję mieszankę zamiast pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę wam podać przepis na kisiel z soczków dla dzieci mój mały uwielbia no i jest tyle smaków ze zawsze moze mieć coś nowego wiec tak : soczek bobofrut ( ale myśle ze moze być każdy) i część wlewam do garnka i podgrzewam a do butelki wsypuje ok 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej to mieszam i daje na gotujacą sie część soczku wymieszac i można podawać dziecku szybkie a dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 75
minimisia---super twój pomysł :D spróbuję rano :) dzięki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 75
małemu zrobiłam juz jajecznicę na parze,oczywiście tylko z żółtka,wcinał aż miło patrzeć :).Nic mu po niej nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 75
halo---ryż normalnie gotujesz czy tak na papkę ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanko. czy wasze dzieciaki lubią pić (wodę, soki, herbatki)? Moja pija niechętnie i na dodatek łyżeczką. O butelce nie ma mowy. Z niej zdarza się pić jedynie ściągnięty pokarm lub ewentualnie mleko nan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 75
Bartosz nie ma ani jednego zęba :D.Pije chętnie soki klarowne i wodę przez niekapek,herbatki nie ruszy.Na widok smoczka ma odruch wymiotny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój nie chce pić niczego prócz mleka z piersi :( Niestety, przerabiam to za każdym razem jak mam dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×