Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość łżkla

Córka nie chce chodzić na religię co zrobić?

Polecane posty

Gość łżkla

Córka nie chce chodzić na religię co zrobić? Do tej pory wszystko było ok, w tym roku zmienili katechetę wcześniej to była pani, teraz jest ksiądz i córka zaczęła marudzić, że nie chcę chodzić na religię... Pytam o co chodzi? Że tamta pani była fajniejsza, że rozmawiała z nimi, a ksiądz każe pisać różne długie notatki i krzyczy... Jak mam wytłumaczyć córce, że nauczyciele są różni i trzeba przywyknąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porozmawiaj z dyrektorką szkoły, bo być może problem jest nie w niechęci córki do religii, a w sposobie nauczania. Ksiądz prawdopodobnie nie ma umiejętności nayczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie, ucz dziecko, ze jego komfort i potrzeby nie maja zadnego znaczenia, ze jej zycie jest po to, by robic to, co inni jej kaza i nie ma prawa zglaszac pretensji. A moze by sie tak przyjrzec temu ksiedzu, co to za burak krzyczy na dzieci w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawowe pytanie: ile córka ma lat? jeżeli 7 albo 8 no to coś nie tak jest z księdzem/katechetą. Może krzyczy, a może w niedelikatny sposób rozmawia z dziećmi i się nie nadaje na pedagoga ( np niedelikatnie rozmawia o śmierci, straszy diabłem i piekłem). Co innego jeśli córka ma 13 lat i więcej, wtedy oznacza to że dokonała życiowego wyboru i musisz uszanować jej wybór - oznacza to że córka nie chce dłużej być przykładną katoliczką i słuchać tych średniowiecznych bzdur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołżklaść
nawet jeśli takowych umiejętności nie ma to moja rozmowa z dyrektorką i tak nic nie da, nauczyciele w tym katecheci są różni, ja też miałam różnych nauczycieli i nie wszystkich lubiłam ale nigdy by mi nie przyszedł do głowy pomysł żeby w związku z tym przestać chodzić na jakiś przedmiot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łżka
"niedelikatnie rozmawia o śmierci, straszy diabłem i piekłem" skoro piszesz takie rzeczy to znaczy, że sam na religię chodziłeś w średniowieczu, żaden katecheta w tych czasach tak nie uczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×