Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotek paskowy

Czy MARKA SAMOCHODU jest dla was przy zakupie najwazniejsza?

Polecane posty

Gość kotek paskowy

witam:) planujemy z chlopakiem zakup auta, a w zasadzie juz kupilismy bo dzis wplacamy zaliczke. Kupilismy nowa Kie Ceed po faceliftingu, z konca 2009 dlatego z dosc duzym upustem, czujnikami parkowania tylem i pakietem ubezp. rocznego gratis. Mama chlopaka, wujek i kolega tez maja ceedy, tylko ze ok. 3 letnie, przed faceliftingiem, i wszyscy sa bardzo zadowoleni a przejechali juz po prawie 50 tys km. W tescie niemieckiego AutoBild sprzed miesiaca kia ceed po FL wygrala z mazda 3 i toyota auris. A w dlugodystansowym tescie na 100 tys km byla od niej lepsza tylko BMW 1. Testowanych bylo ponad 50 aut. Wiec o czyms to na pewno swiadczy. Pewnie, ze nie jest to auto najlepsze na swiecie;) ale w tym segmencie jest super oferta. Plus 7 lat gwarancji! Napisalam bratu, ze kupilsmy wlasnie ceeda a on na to, ze to zlom, ze 3 kolegow mialo nowe z salonu i ze to koreanski bubel za male pieniadze. a sam sie wozi nie pierwszej swiezosci renault scenic, od ktorego co i rusz cos odpada. No i tak mi przykro, ze tak mi wlasny brat napisal, ale duza role odgrywa t na pewno jego zazdrosc, bo sam na samochod musial wziac kredyt a my swoj kupujemy za gotowke a kosztuje on do tego dwa razy wiecej. Czy wy tezprzy zakupie auta kierujecie sie przede wszystkim jego marka? Czy nie kupilibyscie kii ceeda tylko dlatego, ze to koreanska a nie niemiecka czy japonska firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk232
uwazam ze kia ceed to dobry samochod i twoj brat nie ma racji .. Z drugiej strony ja wolałbym Vw golfa od Kia ceed . Tylko pewnie kia jest tansza . Golf jest zdecyodwanie lepszy od kia i zdobył tytul samochodu roku na swiecie . http://otomoto.pl/volkswagen-golf-highline-tsi-w-super-cenie-C12909975.html Ale kia tez dobry samochod . Wiec decyzja wasza była dobra jesli chodzi o zakup auta . Ale tak pisalem . Wole dolozyc i kupic golfa . To o klase lepsze auto od kia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
ktos przeczyta? prosze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk232
pod kazdym wzgledem golf > od kia wyglad , jakosc wykonczenia oprocz jednego : kia jest tansza i cena jest lepsza niz cena golfa . A cena ma duze znaczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwazniejszy jest kolor
i pluszowa kierownica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
dzieki Tomku;) ale wlasnie kwestia jest taka, ze my nie twierdzimy, ze ceed jest najlepszym autem, ale w tej cenie oferuje najwiecej w segmencie! ma najlepszy stosunek jakosc-cena. placimy za niego 54 tys i mamy wersje optimum, ta przedostatnia, klime automatyczna dwustrefowa, kurtyny, poduszki wszystkie, silnik benzyna 1,6 122 konie, podobno bardzo polepszyli jakosc wykonczenia wnetrza w porownaniu z ostatnia wersja (prawda jest taka, ze jeszcze nie widzielismy, po prostu zadzwonilam do dilera i byla ostatnia sztuka silnika 1,6 i sie zdecydowalismy bo slyszymy o dobrych doswiadczeniach rodziny z tym autem;) ). A z VW kia zaczyna teraz ostro konkurowac, ,iszkamy w niemczech i duzo o tym slyszymy. znajomy pracuje w fabryce VW i jezdzi ceedem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
a jak nam sie nie spodoba jednak to sprzedamy go tutaj, tu jest taka wersja drozsza o 4 tys euro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk232
Vw golf jest najlepszym samochodem klasy nizeszj-sredniej na swiecie . Dlatego ma taka cene .Zreszta te nowe vw sa piekne . Widac ze stylisci sie postarali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
a abstrahujac juz w ogole od wijen mark samochodowych to po prostu przykro mi, ze moj brat nie umie sie cieszyc razem ze mna tylko mi jeszcze pisze, ze to koreanski bubel za male pieniadze. a sam na swoje auto ledwo wyskubal 5 tys zl a reszta musial pozyczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zwracac uwage na opinie osob ktorzy maja juz taki samochod.Testy tez sa wazne ale jak ja kupuje to zwracam uwage na to ile straci na wartosci przez 2 lata, czy sprzeda sie w moment,jaki jest koszt utrzymania,i nie smiejcie sie bo kolor tez jest wazny.Ja np. mam samochod gdzie na kolor trzeba bylo blisko rok czekac a mi sie udalo fartem kupic i teraz przy sprzedazy bedzie to praktycznie pierwszy samochod uzywany w tym regionie w takim kolorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
a wiesz Tomu kto projektowal nowego ceeda po FL?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk232
Volkswagen Golf będący liderem sprzedaży w Europie, został wybrany najlepszym samochodem na świecie. „Solidne wykończenie, wysokiej jakości wnętrze, doskonałe silniki TSI i TDI tak jurorzy podsumowali przyznanie nowemu Golfowi tytułu World Car Of The Year (WCOTY). To najlepsza ze wszystkich możliwych pochwał. Prestiżową statuetkę odebrali, na konferencji prasowej podczas New York International Auto Show, Prezes Volkswagen Group of America - Stefan Jacoby oraz Klaus Bischoff - szef Volkswagen Design. Jury World Car Of The Year składa się z 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 25 krajów, którzy w swojej codziennej pracy, w ramach redakcyjnych obowiązków oceniają samochodowe nowości dla milionów kierowców i osób interesujących się motoryzacją. Przy ocenie pod uwagę brane były przede wszystkim takie cechy jak moc, jakość, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, znaczenie dla rynku i design. Szczególne uznanie w oczach jurorów znalazło zachowanie się Golfa podczas jazdy oraz niski poziom hałasu: „Zawieszenie jest lepiej dostrojone niż u konkurentów. Odgłosy wiatru i silnika zostały zredukowane do minimum, co sprawia, że Golf jest doskonałym, komfortowym samochodem do długich podróży podsumowali członkowie jury. „Golf jest ikoną marki Volkswagen, znaną na całym świecie powiedział Stefan Jacoby odbierając nagrodę w Nowym Jorku. „Sprzedaliśmy 26 milionów Golfów w ponad 120 krajach. Wyróżnienie Wolrd Car Of The Year jest dla nas wielkim zaszczytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
pewnie dlatego podoba Cie sie tez nowy ceed bo jego projekt wyszedl spod lapek najslynniejszego projektanta VW, Petera Schreyera, dla ktorego projektowal od 1979 do 2006 roku a teraz pracuje dla KIA motors:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
http://www.kia.pl/onas/downld/281%20Auto%20z%20gwarancja%20spokoju%20-%20Auto%20Swiat.pdf na ostatniej stronie pliku jest wlasnie ten test na 100 tys km. VW i audice zostaly daleko w tyle a kia wyszla na 6:) nie ma co sie klocic, kazdy bierze auto skrojone na jego potrzeby, ale prawda jest taka, ze tak jak mowil ten znajomy, ktory pracuje w fabryce VW, z biegiem czasu jakosc VW stala sie mitem a stosunek jakosc do ceeny zaczyna byc kpina i czlowiek zaczyna bulic za to, zeby sie wozic czyms ze znaczkiem VW. no chyba ze sie ma kase i sie z nia nie musi liczyc, my poki co musimy i dlatego ceed, bo jest super za male pieniadze a teraz z ta promocja bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Testy testami, ale ja bym się
bardziej kierowała, jak ktoś tam już wyżej wspomniał, opiniami użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk232
rzeczywiscie jakosc vw sie pogorszyła ale tych z lat 2001-2007 . Nowe VW to poezja . Najlepsze samochody na swiecie w swpojej klasie . NA przyklad golf z lat 2000 mial brzydka linie nadwozia , a nowey golf to majstersztyk technologiczny i stylizacyjny ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
pewnie ze golf jest sliczny, nie ma co dyzkutowac:) do przedostatniej wypowiedzi: oczywiscie nie mozna w pelni polegac na wynikach testow, wiadomo, ze na potrzebe sytuacji mozna testem dowolnie manipulowac. dlatego podkreslam jeszcze raz-mama chlopaka ma ceeda 3 lata, wujek z tego samego rocznika a kolega troche mlodszego. i nikt do tej pory nie mial zadnyc usterek! malo tego, ceed jego mamy byl juz u nas w hamburgu 5 razy (z Lodzi), 2 razy bylismy nim w szwajcarii i raz w norwegii! ceed wujka jezdzi duzo po Polsce i tez ok! a w ceedzie kolegi padlo tylko radio, podobno zdarzalo sie to w poprzedniej generacji ale teraz podobno jakosc radia jest na wysokim poziomie. dlatego uwazam, ze nie zawsze co koreanskie i nam nieznane jest gorsze od niemieckiej mysli technicznej bo na tym znajomi wlasciciele wielu passatow sie przejechalo. albo raczej NIE PRZEJECHALO;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhghgf
kazda marka ma lepsze i gorsze modele . NA przyklad nie kupilbym polo z 2004 roku , a kupilbym polo z 1995 roku ,... Dlaczego ? Bo Polo z lat 1990 -1999 było najlepszym malym samochodem na swiecie i bezawarynym .. albo toyota . tez miala swoje gorsze i lepsze chwile . NA przyklad toyoty z lat 90 tych były bezawaryjnymi samochodami , a te z 2005 roku to złom . Pamietasz akcje serwisowe toyoty z 2005 ? Nie nalezy sugerowac sie marka , a raczej modelem . KAzda ma rka ma wzloty i upadki . na przyklad Kia rio z lat 2000 była w miare bezawaryjna ale bardzo brzydkim , o słabym wykonczeniu samochodem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
Cytat z AutoSwiata: "Duże brawa należą się również ceedowi tylko nieznacznie ustępuje Volkswagenowi. Kia zbudowała porządne i przestronne auto, którego silnik nie potrzebuje nadmiernych ilości paliwa":) co nie zmienia faktu, ze golf nam sie bardzo podoba i gdybysmy nie musieli sie liczyc z pieniedzmi to kupilibysmy inny samochod. ale wtedy bylaby to nowiusienka, wypasiona MAZDA 3 a nie golf mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek paskowy
dokladnie, tak jak np. stara corolla. obrzydlistwo ale niby niezawodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie pewna
Ja wlasnie kupilam golfa z 2005 (niestety na nowego nie stac mnie jeszce) i jestem zachywycona to najlepszy samochod jaki mialam do tej pory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala damaaaaaaaaaaaa
ja chyba też bym wzięła kię, jest ladna, dobra a za takie pieniądze nie ma co cudów oczekiwać. ale za taką cenę jest niesamowita!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuzunio
Kia to srednia marka, jesli stawiasz na solidne auto na lata, ja bym polecal VW. Osobiscie szaleje za tym modelem: http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6235102&start=0 ale wlasnie dobry jest tez passat, golf. Dobre, niezawodne, niemieckie auta. a nie japonski za przeproszeniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadacz vw
1.8 TSI, w zeszłym roku wymiana silnika na gwarancji bo piznał napinacz rozrządu, byłem 250 km od miejsca zamieszkania :O czekam na nowe kwiatki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubie Kijanki Ceed bo psy nia jezdza :o Ale jak siedzialem w srodku to klima daje rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×