Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy psy maja dusze i czy widza nas po smierci

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. odeszla moja sunia, miala 10 lat, miala raka. Byla bardzo madrym psem, duzo rozumiala. bedzie mi jej brakowac. nikt mnie nie wital tak jak ona z prawdziwa radoscia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mają. Ani duszy, ani rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wierze że mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwierzęta są żywymi stworzeniami i mają uczucia wiec czemu mają nie mieć duszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja sunia wiedziala kiedy moj ojciec z pracy przyjezdzal, bo poznawala po odglosie auta!!nawet moja mama nie wiedziala ze jej maz wraca z pracy.ogrzewala swoim cialkiem moje plecy jak mialam wypadek .ona wiedziala,ze tam mnie wlasnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mają rozum , maja sny , potrafia kojarzyc zaistniały fakt i następstwa tego .Mają potrzebę miłości , zabawy .Mają swe ulubione rzeczy i te których nie lubią .Tęsknią .I potrafi zrozumieć baardzo wiele słów .Potrafią pokazać o co im chodzi.I psy nie zdychaja .One umierają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katolicy lepiej od ciebie wiedzą co mowi Kościół Katolicki .Więc nas nie pouczaj bo wychodzisz na głupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogarnijcie się. Zwierzęta nie mają rozumu ani duszy. Ten kontakt, który z nimi się nawiązuje jest inny niż z człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypominam drodzy katolicy że według KK nie mają x KK mnie g****o obchodzi, wierze w Boga ale we wszystkie wymysły KK nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozum mają .To oczywiste .Kto ma lub miał psa ten to wie bo doświadczył tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwierzęta maja dusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg Kościoła, Biblii nie mają. Dusza jest w nas podobieństwem do Boga. Rozum też. Zwierzęta tego nie mają. To jest przywilej człowieka. A zwierzęta są nam poddane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopiero w opisie stworzenia człowieka (czyli po zwierzętach) jest napisane: "i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
g****o mnie KK obchodzi i Blibia która została pozmieniana przez księży, skoro zwierzę nie ma duszy to człowiek też nie powinen mieć, jak można mówić na żywe stworzenia które odczuwają tak samo jak ludzie że nie mają duszy?:o a co to jest dusza w ogóle? dech życia ku/rwa:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg Kościoła, Biblii nie mają. Dusza jest w nas podobieństwem do Boga. Rozum też. Zwierzęta tego nie mają. To jest przywilej człowieka. A zwierzęta są nam poddane. x jasne zwierzęta nie maja rozumu, uśmiałam sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół wcale nie mówi że zwierzęta nie mają rozumu . wręcz przeciwnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że mówi. Rozum i wolna wola to przywilej człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie odmawia zwierzętom rozumu.Duszy tak rozumu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej zwierzęta kieruje instynkt niż rozum mózg maja to i rozum maja jakiś ale to instynkt nimi kieruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwierzęta po prostu zdychają i nie ma ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mózg to nie to samo co rozum. Zwierzęta nie mają rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty nie masz mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psy i koty maja dusze i sa madrzejsi od wielu ludzi sa prawdziwymi przyjaciolmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja rozum mózg większy niż wy i dusze która wraca !! Kk to bzdura i wymysł ludzi masakra ... wierze w Boga ale na wszystkie inne mam własne wytłumaczenie i tego sie trzymam co widzę i doświadczam mam duzo zwierząt i zawsze z tydz przed śmiercią śnią mi sie juz umarłe psiaki zawsze wszystkie razem i wtedy wiem ze po kogos przyszły i zawsze tak jest maja dusze i dusze wracają a wy bezmózgi więcej słuchajcie radia Maryja kościoła i pisu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję tym, którzy wypowiadają się na temat i uważają że zwierzęta mają duszę. Ja też tak uważam. Sam JPII powiedzia że otrzymały tchnienie od Boga. My, ludzie różnimy się od mniejszych naszych braci tylko podobieństwem zewnętrznym do Stwórcy i posiadaniem woli i Ducha Świętego, którymi nas obdarzył, co oznacza, że rozróżniamy zło od dobra-i tyle. Zwierzęta nie mają grzechu, są szczere i potrafią się odwdzięczyć za miłość stokrotnie, a nie jeden ,,prawdziwy " katolik (taki co uważa się za dobrego chrześcijanina a nim nie jest) znęca się nad słabszymi i zwierzętami, obgaduje, kradnie, zabija, źle życzy innym ale chodzi do kościoła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest dusza? To, co pozostaje po nas po śmierci? Jeśli zwierzęta mają rozbudowane uczucia, potrafią kochać, troszczyć się, opiekować, przyjaźnić, pocieszać, pomagać w swoim zakresie ludziom i innym zwierzętom, posiadają też inteligencję, która wydatnie rośnie w trakcie przebywania z człowiekiem, to mogą mieć i duszę. Nie wiemy tego i nie dowiemy sie na tym swiecie, podobnie jak Kosciół tego nie wie i może jedynie spekulować. Na tym zresztą opiera się całe jego nauczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głupek
Dnia 16.09.2014 o 01:46, Gość gość napisał:

Nie mają. Ani duszy, ani rozumu.

To tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edi
Dnia 16.09.2014 o 02:15, Gość gość napisał:

Wg Kościoła, Biblii nie mają. Dusza jest w nas podobieństwem do Boga. Rozum też. Zwierzęta tego nie mają. To jest przywilej człowieka. A zwierzęta są nam poddane.

Wg Biblii człowiek ma ciało duszę i ducha a zwierzęta ciało i dusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edi
46 minut temu, Gość Edi napisał:

Wg Biblii człowiek ma ciało duszę i ducha a zwierzęta ciało i dusze

Rodzaju 9:3,4 (Biblia Warszawska).
Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko. Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

skoro tyle łączy go z człowiekiem to na pewno coś ma, jeśli nie zdziczał bo psa człowiek szkolił i szkoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×