Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulina 77

Czy stosujecie jakies leki na bezsennosc?

Polecane posty

Gość Paulina 77

Meczy mnie bezsennosc. Czy ktos z was uzywa jakis lekow? I czy pomagaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leków w sumie nie, ale parzę melisę na szklankę wody dwie torebki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 77
No wlasnie ziolka ani zadne leki ziolowe juz mi nie pomagaja. Myslalam o jakis mocniejszych na recepte od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biore 20 lat zaluje ze zaczelam na recepte.Napij sie ziol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra jest melatonina bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biore i dobrze m sie zastpia duze opakowanie 5 mg 30 tabletek starcza na miesac cena 22 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Relana Forte - mi pomaga. Bez recepty, ziołowy lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka23
Nie wchodźcie bez potrzeby w leki na uspokojenie na receptę. Uważam, że to bardzo niebezpieczne i pierwszy krok do uzależnienia. Jak już naprawdę musicie posiłkować się tableteczką, bo rozumiem , ze czasami trzeba, to poproście w aptece o coś ziołowego bez recepty. Ja też czasami muszę wziąć coś na sen / bo z tym mam problemy /Wtedy biorę Relanę, ale ona jest na bazie waleriany, więc w miarę bezpieczna. A o mocniejszych środkach w ogóle nie myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam depresanum, miał pomoc na nastrój a w efekcie dłużej po nim śpię Ma wyciąg z szafranu i tryptofan, to suplement bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy co jest przyczyna twojej bezsennosci... podejrzewasz nerwice lub depresje? jesli masz nerwice to z ziol polecam szafran, wyciag z dziurawca, waleriane plus wit.b6, magnez i cynk. jesli depresje to wyciag z dziurawca, szafran i do tego melatonine(przy depresji wystepuja jej niedobory). mocniejsze specyfiki to zolpidem- te srodki nowej generacji powoduja sen ze wszystkimi jego fazami co gwarantuje nam pelny wypoczynek. najlepiej pol tabletki bo cala moze otumaniac i wywolywac depresje dla osob ktore nigdy wczesniej tego nie braly. i najlepiej nie brac czesto bo uzaleznia i wywoluje tolerancje i po dlugim czasie nawet cala tabletka nie pomaga nasennie. natomiast kategorycznie odradzam barbiturany czy benzodiazepiny- nie wywoluja snu tylko cos ala narkoze("sen" bez 3 i 4 fazy) przez co budzisz sie totalnie otumaniona, niewyspana i nieprzytomna, bardzo silnie uzalezniaja a barbiturany dodatkowo rozwalaja watrobe i przy odstawieniu powoduja padaczke a nawet smierc. lekarze zapisuja je na silna padaczke ale niektore konowaly potrafia np luminal zapisac na bezsennosc co jest glupota mogaca sie skonczyc dramatycznie dla pacjenta. powodzenia w leczeniu bezsennosci! ja zakonczylam jakis czas temu walke z nia a meczylam sie z nia miesiac bo mialam na raz nerwice i depresje. zrob tez badania : morfologia; biochemia : cynk, magnez, potas ; ekg(choroby serca sa rowniez przyczyna bezsennosci); robaki(robaki rowniez powoduja nerwice i bezsennosc); toksoplazmoza i borelioza(rowniez powoduja nerwice i bezsennosc). POWODZENIA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i zapomnialam o czyms bardzo waznym! rowniez odpowiednia dieta- malo kofeiny a duzo produktow bogatych w tryptofan jak brokuly, banany, mieso z indyka, jajka, ryby itd. i nie stresowac sie bezsennoscia, po prostu olac to czy bedziesz spac czy nie spac. nie myslec o snie i nie skupiac sie nad zasypianiem lezac w lozku, nie czekac na sen bo przy takim wyczekiwaniu on na zlosc nie przychodzi. myslec o samych przyjemnych rzeczach ale nie intensywnie tylko lekko. nie stresowac sie przed snem i nie w*****ac. bedzie dobrze, wyjdziesz z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka59
jeżeli twoja bezsenność nie wynika z kłopotów finansowych lub rodzinnych, to polecam dietę oczyszczającą warzywno-owocową wg dr med. Ewy Dąbrowskiej- www.ewadabrowska.pl Ja po 2-ch tygodniach diety zasypiałam jak niemowlak, a rano budziłam się super wyspana dużo wcześniej niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarka przepisała mi Zolpic-jak trzeba to wystarczy mi 1/2 tabletki i po 1/2 godzinie zasypiam,ale nie śpię jak nieżywa,normalnie budzę się po godzinie czy dwóch i dalej śpię.Fajna malutka tableteczka....a tak wiele może. Żadne inne bez recepty na mnie nie działały,nawet podwójna melatonina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina908
Ja tylko Relanę do tej pory miałam okazję wypróbować. Dostałam ją bez recepty w aptece, Pani Farmaceutka powiedziała mi że jest ziołowa, więc bez większego przekonania kupiłam, nie wierząc w jej skuteczność / bo herbatki ziołowe okazały się do kitu /, a tu zaskoczenie , działa, usypia, nie otumania. Więc zadowolona jestem :) / ale nie łykam jej jak dropsików, tylko i wyłącznie w razie dużej potrzeby / :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania222
Nie jestem ekspertką jesli chodzi o środki na uspokojenie, ale z Relaną miałam przyjemność i owszem pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę bez recepty destresan noc. oprócz tego że zaczęłam zasypiać i spać jak człowiek to jestem spokojniejsza. a o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia831
a może ktoś z Was poleci jakiś lek ułatwiający zasypianie bez recepty ale w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na rynku jest wiele preparatów przeznaczonych dla osób, które mają problemy z bezsennością. Podczas wyboru szczególną uwagę należy zwrócić na skład preparatu. Powinien on zawierać uspokajające składniki ziołowe oraz melatoninę, która reguluje rytm okołodobowy organizmu. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia831
dzięki za poradę - zastosuję się do rad, mam nadzieję że znajdę coś w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na rynku znajdziesz już 30 tabletek za ok. 15 zł. Nie jest to zbyt wygórowana cena. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to syntetyczne,chemia rozwali oprganizm i juz tu nie chodzi o cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melatonina, choć uzyskana syntetycznie skład ma identyczny do tej, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Dodatkowo jej okres półtrwania wynosi ok. 4h. Jest więc szybko wydalana z organizmu. Można ją bezpiecznie stosować. Poza tym wszystkie środki nasenne powinno stosować się doraźnie. Jeśli więc zastosujemy się do zaleceń producenta, krzywdy sobie nie zrobimy. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbyt dużego doświadczenia nie mam, ale przy silnym stresie mam zawsze problemy ze snem pomaga mi wtedy destresan noc, na bazie wyciągu z ziół z magnezem, wycisza i pomaga spokojnie przespać noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co i czy wogole mozna podawac ,dziecio 2 letnim , ktore budza sie wnocy nawet i 10 razyz , jedza , poja ,potem mleko , pisze ze budza sie od malego , nasze blizniai nie przespaly od urodzenia ani 1 nocy , jestesmy juz na wykonczeniu, pomocy!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamatka
Dzieciom można parzyć melisę (i słodzić miodem, bo nie lubią smaku) lub podawać syrop Melisal. Jednak żeby zaczęły przesypiać noc, musicie zacząć od konsekwentnego odstawienia jedzenia i mleka w nocy . Bezwzględnie. Picie (wody) możecie na początek zostawić - gdy podacie tylko wodę okaże się, czy dzieciom rzeczywiście dokucza pragnienie, czy budzą się z nawyku, przyzwyczajone, że dostają różne rzeczy. Dopóki tego nie zlikwidujecie, będą się budzić nawykowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie podawajcie dzieciom żadnych suplementów. Muszą samodzielnie wypracować sobie rytm snu i czuwania. Zadbajcie o to aby nie spały zbyt długo w ciągu dnia, przed snem podajcie lekkostrawny posiłek, zrezygnujcie z nocnego karmienia i najzwyczajniej w świecie postarajcie się zmęczyć je w ciągu dnia. Długie spacery i zabawy na świeżym powietrzu powinny pomóc. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kiedyś nie mogłam zasnąć, ale jak zaczęłam stosować dietę zasadową, to od razu lepiej zaczęłam spać. Poczytałam sobie o niej na blogu:http://przygoda-z-dieta-zasadowa.blog.pl/ i zastosowałam, powyżej link, może i Wam pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×