Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamajuliifabiana

czy Wasze 2 latki spały lub śpią jeszcze w dzień????

Polecane posty

Gość mamajuliifabiana

mam mały problem z moja córcią , za miesiąć skonczy 2 latka , niektórzy mówią ze 2 latek powinien spac jeszcze w dzien , ale moja mała w dzień robi się spiąca dopiero koło 17 , wczesniej za nic na swiecie nie da się położyć , o tej 17 przespi sie okolo 2 godzin , a potem na noc spac idzie dopiero około 24.00 , przez co jestesmy wykonczeni , ale kiedy nie poloze jej w dzien to chcodzi i marudzi ,a kiedy ja polożę , to potem nie chce spać do bardzo pozna , co robić? nie usypiać jej wcale w dzien i w koncu sie jakos przestawi? czy na sile kłaśc ją wczesniej w dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagag
mój 2 latek sypia ok 2,5 godz. w dzień.Wstaje rano o 7.30 o 12.30 drzemka spanie o 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajuliifabiana
ale Ci dobrze kobieto... jak ja bym chciala miec wieczór dla siebie , mojej znajomej 3 latek usypia o 19:30 , a ja zwyczajnie o 24 padam i nie mam siły juz nic zrobić przy sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia miesiąc temu skończyła 2 latka. Zdarza się,że w dzień w ogóle nie śpi, ale są też takie dni-jak np dzisiaj,że spała do 9 rano i zrobiła sobie popołudniową godzinną drzemke koło 15. Myślę,że powinnaś spróbować kłaść ją wcześniej w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hocki klocki
Nie kladz jej w dzien w takim razie,przemeczycie sie obie kilka dni i sie odzwyczai. Moja corka ma 21 miesiecy,wstaje o 10,idzie spac o 14,spi okolo 2 godzin i na noc idzie spac o 22.Mnie to odpowiada,ale jak czasem sie zdarzy,ze jej nie poloze w dzien,to padnie o 21 jak kawka i wstanie tez o 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak idziesz
a nie możesz jej rano obudzić godzinę wcześniej? wtedy drzemka też wypadnie wcześniej i wszyscy zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 i 3,5 latka
Moje dzieci (27 mies i 3,5 roku) śpią w dzień. Zresztą w przedszkolu mają leżakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,juhgyuiyyyyyyyyyyyyyyyy
moja 2,5 latka sypia codziennie ok 1-3 h a spac idzie ok 20-21:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 i 3,5 latka
Wstają o 7 rano, w przedszkolu mają leżakowanie o 12,30 do 14 i ładnie tam śpią, a w domu to bardziej koło 13 ich kładę i śpią tyle ile chcą. Zasypiają wieczorem koło 20.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hocki klocki
Ja bym na sile nie kladla wczesniej,bo obie sie umeczycie tylko i nie widomo czy to cos da.A o ktorej rano wstaje? Albo jak ktos radzi,zerwij ja wczesniej z lozka,moze wtedy wczesniej jej sie zachce spac,jesli koniecznie chcesz by spala w dzien.Ja chce,zeby moja spala w dzien,bo to dla mnie chwila wytchnienia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tylko doświadczenie z młodszym bratem, ale na moje oko drzemkę w dzień ma zdecydowanie za późno. Kładź ją wcześniej w dzień. A o której rano wstaje? Może warto budzić ją wcześniej to szybciej padnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak idziesz
Hocki klocki- u nas jest podobnie, tylko syn ma półtora roku. wstaje ok. 10.00 drzemka ok. 14.00 i idzie spać ok. 22.00. śpi w nocy 12 godzin. jak mi coś wypada i muszę z nim iść gdzieś w porze drzemki to budzę go rano wcześniej i drzemka też się przestawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajuliifabiana
ona o której by rano nie wstała , najczesciej wstaje kolo 8:30 , to i tak nie chce wczesniej usnać niz 0 16-17... chyba na prawde odzwyczaje ja od drzemki w dzień, ale jest chyab za mała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hocki klocki
No to tak jak u nas.Ja wole rano dluzej pospac,dlatego taki rytm dnia mi odpowiada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 2,5 latek nie spi...
od kilku m-cy!wstaje o godz 07:30 a spac idzie o 19stej.Wlasnie juz spi! Kiedy spał w dzien to pozniej tez latał do 23-24 bo szedł spac ok 15 spał ok 2 godzin Teraz jest lepiej dlatego,że mamy chwilę dla siebie!Na poczatku było gorzej bo spiący był juz ok 17ste ale z dnia na dzien było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hocki klocki
Ale ona widocznie nie potrzebuje snu w dzien,bo skoro wstaje tak wczesnie,a spiaca sie robi dopiero o 17,to ja bym ja przetrzymala do 19:30 i polozyla juz na noc.Podejrzewam,ze wtedy tez wstanie o 8:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamachichi
moja jak miala 1,5 to juz nie spala, za nic nie moglam jej polozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja coreczka skonczy 2 lata w styczniu,ale musi spac w dzien,bo gdy zdarzyło sie,ze nie spała to w nocy jest masakra-z przemeczenia marudzi,budzi sie co chwilę.Gdy spi w dzien idzie spac pozno,ale budzi sie raz lub dwa na picie i spi dalej.Tez bym chciała połozyc ją o 19 i miec spokojny wieczor,a tak mała szaleje do pozna i lipa-ale cóż,trzeba przeczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój bedzie miec w marcu 3 latka wstaje o 6 -7 drzemke ma o 12 spi 2 godz i teraz juz spi na noc oglada dobranocke i na niej zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek przestał spać w dzień jak miał 1,5 roku. Wstawał o 5-6 rano i mimo dużego ruchu za chiny ludowe nie dało się jego położyć spać! Jeśli chciałam by uciął sobie drzemkę po 14 to kończyło to się wielkim płaczem i efekt taki że ze zmeczenia zasnął na te ok 30 minut a potem zamiast być lepiej było jeszcze gorzej.Więc najchętniej by zasypiał po 17 gdzie potem również był problem że potem by chciał hasać do 24.I efekt taki że zrezygnowałam z drzemki.Na początku przez pierwsze dni była to masakra i dla dziecka i dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest podobnie jak u Olinki, moja dwulatka wstaje 6-7, w ciągu dnia 1-1,5 h godziny około 12 godziny i przed bajką pada:) Wcześnie idzie spać, ale i wcześniej wstaje, coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja w marcu bedzie miec 3 latka ale nie spi odkad skonczyla 14 miesicy czasami chciala bym żeby spala w dzien zeby miec czas dla siebie ale o 21 idzie spac wstaje 9:30 wiec mam czas dla siebie i meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRA SPACERÓWKA1
autorko kładz dziecko wcześniej o 19 niech idzie sie kąpać a potem niech idzie spać i już moja ma 16 miesięcy, wstaje o 6 śpi od 10 do 11 potem czasami jeszcze raz od 14 do 15 ale idzie za to spać po 19 i takim sposobem mamy wieczór dla siebie......a z rana ja i tak nie dam rady spać, cała nasza rodzina to takie raczej skowronki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały za niecały miesiąc kończy 2 latka wstaje ok 6 potem drzemka ok 11 do 12:30 i wieczorem o 19 kładę do łóżeczka mówię dobranoc i mały śpi, no chyba że tak jak wczoraj coś go napadło i wieczorne spanie lekko się przeciągnęło tak do 24:30 ale i tak wstał o 6 wypoczęty i gotowy do zabawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja odkad skonczyla
1,5 roku przestala sypiac w dzien - to znaczy probowalam ja klasc w dzien ale tylko wsciekala sie w lozku o spaniu nie bylo mowy - wiec sie poddalam Teraz ma prawie 2, 5 roku wstaje rano okolo 8 ( w dzien oczywiscie nie chce spac ) , jest bardzo zywiolowa i energiczna ciagle w ruchu , spac klade ja o 20 ( bo wczesniej nie ma sensu bo i tak nie usnie ) a i tak uspypia okolo okolo 21 - nie mam pojecia skad ma tyle energii?! Widocznie nie potrzebuje duzo spac . Autorko mysle ze mozesz jej darowac to spanie w dzien - po prostu przetrzymaj ja daj kolacje o 18 , wykap ja i poloz spac okolo 19 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Synek przestał spać w dzień jak miał 1,5 roczku :( ale zaś jak poszedł do przedszkola w zeszłym roku w 3-latkach mieli leżakowanie - spanie od godz 12 do 14 i jakos tam spał, a w domu na zadne skarby w dzień nie zaśnie. teraz juz nie śpi w dzień wcale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajuliifabiana
dziewczyny,wczoraj "przetrzymalam " ją , nie spała w dzień , gdzieś kolo 20 była już padająca ,więc ją wykąpałam i usnęła jak bąk o 20:30,super , w koncu wieczór dla sebie:):) ale........ godz 4:30 pobudka i koniec spania , stała przy niej z ol godz ,glaskalam,myslalam ze usnie ale chciala sie bawic , więc (wiem nie powinnam) ale włączyłam jej bajki i koło 6 rano usnęła i śpi do tej pory,no i teraz nie wiem co lepsze:) wieczór dla siebie czy przespana noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×