Odpowiedz na ten temat

czy wasze dzieci miały biegunkę po antybiotyku?i co wtedy podawałyście?

• mkk 2009.01.13 [13:03]

• oleksja 2009.01.13 [13:04]
    zalezy w jakim wieku dziecko, ja mam male i daje jej wywar z gotowanej marchewki oraz smecte
  • ckvzhndfsayh 2009.01.13 [13:06]
    lakcid lub lacidofil
  • treterete 2009.01.13 [13:07]
    w trakcie podawania antybiotyku zawsze podaje się coś osłonowo np. acidolac czy lacidofil po to aby zapobiec rozstrojowi żołądka
  • mkk 2009.01.13 [13:08]
    dziecko ma 2 latka i podaję lakcid...
  • marga30 2009.01.13 [13:08]
    Moja córeczka też miała biegunkę po antybiotyku. Nie podawałam jej żadnych leków przeciwbiegunkowych bo nie wiadomo czy można je łączyć. Po prostu musi dużo pić, możesz dać gastrolit( wyrównuj poziom elektrolitów) no i dieta ( ryż, marchew). No i nie przejmuj sie _ po odstawieniu antybiotyku biegunka minie.

• mkk 2009.01.13 [13:17]
    niewaidomo juz co podawać, od ryżu ma obrzydzenie,,owoców się boję podać, jogórtów też pewnie nie można..i trzeba czekać...
  • mkk 2009.01.13 [13:19]
    no wlaśnie moja ma te strezlające a dostake klacid na zapalenie oskrzeli....
  • rttyej 2009.01.13 [13:55]
    Lakcid to to samo co acidolac-obydwa bez recepty
  • cudowna123 2009.01.13 [15:40]
    Trzeba przerwac podawanie antybiotyku i udac sie do lekarza. Moj syn dostal biegunki mimo,ze bral oslone.Lekarz zmienila antybiotyk.
  • mama_milenki 2009.06.17 [13:51]
    Tak , z tymze u nas pojawiła sie biegunka a zaraz po tym starszne zdecia.Uratowało nas odstawienie antybiotyku i podanie Boboticu razem z duza iloscia probiotyków.
  • pytanie do Was 2009.06.22 [15:21]
    Czy po tych kropelkach dziecko nie miło od nowa problemów z brzuszkiem ?
  • melodyjka09 2010.10.18 [16:10]
    Oczywiście ze tak.I najgorsze jest to ze pediatra nic nam wszesniej nie powiedziala ze mozna temu zapobiec.Na szczescie chodzimy juz od innego lekarza i teraz kiedy przychodzi tez przykry moment brania antybiotyków podaje równolegle Enterol.
    Drogie mamy ,te tabletki,w sumie kapsułki mozna podawać juz po 1szym miesiącu zycia.
  • kolasek 2010.11.14 [14:40]
    Mysle ze tutaj kwestia tego jaki antybiotyk zostal dobrany u naszego dziecka.
    Dlatego jesli taka biegunka sie pojawi to najlepiej jest po prostu podac Enterol-probiotyk i skonsultowac sie z lekarzem co do tego ,czy nie trzeba przerawac antybiotyku.
  • hanka77 2011.01.27 [18:36]
    Dokładnie, to czesto jest takie zaniedbanie przez nas -rodziców,kiedy nie podajemy naszym dzieciom osłonowo probiotyku.Stad własnie takie a nie inne dolegliwości.
  • zroznicowana 2011.01.27 [19:08]
    A nasz pediatra powiedzial,ze podczas podawania antybiotyku,nie nalezy podawac zadnych probiotykow,dlatego ze antybiotyk gorzej sie wchlania,a jak dziecko ma rozwolnienie to dawac tylko duzo wody pic i nie zatrzymywac tego,probiotyk nalezy podac juz jak sie skonczy kuracje antybiotykowa.I ja tak zawsze robie.
  • fffdfdffddgh 2011.01.27 [19:13]
    sprawdz w ulotce czy nie jest to objaw uczulenia na antybiotyk
  • jjjjjjjjj jjjjjjjjjjj 2011.01.27 [19:32]
    ja mam co prawda mlodszego niemowlaka, ale podczas pobytu w szpitalu w trakcie brania antybiotyku dostawala linex baby jako probiotyk a jak mimo to wystapila iegunka to dostawala smecte. Niestety zupelnie nie chciala jej pic wiec lekarka przepisala nifuroksazyd, bardzo dobry na biegunke i dzieci lubia smak, jednak niestety na recepte...
  • Mija_ 2011.01.27 [19:40]
    Ja podaję ENTEROL.

• wolna i szczęśliwa 2011.01.27 [21:19]
    ja podaję zawsze osłonowo 2 razy dziennie Lacido Baby lub ostatnio Ladidofil, co kontynuuję jeszcze przez conajmniej tydzien po zakończeniu kuracji.
    wolna..... http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/ms7783_1 1.jpg i…… szczęśliwa..... http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/eb9254_3 3.jpg ...nic nie jest nam dane raz na zawsze...
  • dicoflor 2011.01.27 [21:50]
    u nas swietnie zadziałał DICOFLOR. Można go podawać razem z antybiotykiem. W ulotce pisze o jednej dawce, ale mysmy dawali 3 razy dziennie - kilku lekarzy dziecięcych powiedziało mi, że tego się nie przedawkuje (oczywiście w granicach rozsądkuoczko.gif
    Ważne przy podawaniu osłonowych bakterii jest ich ilość- odpoweidnio działa chyba dopoiero około "6000 czegoś tam w czymś tam" oczko.gif - sprawdźcie ulotkę ile tych dobroczynnych bakterii jest w Waszych "oslonkach". Ja już dokładnie nie pamietam, ale wiem, że 2 kapsułki dicofloru dla dzieci dostarczały tą odpowiednią ilość.
  • dicoflor 2011.01.27 [21:52]
    a przy biegunce smecta i ORS hippa bardzo dobrze wspominam - tylko ciężko w aptekach dostać (ja sobie swojego czasu zrobiłam "zapas na wszelki wypadek", bo " na stanie mają zazwyczaj 1, 2 sztukioczko.gif
  • ewelina% 2011.01.28 [21:04]
    witajcie moj 2 letni synek dostał biegunki po antybiotyku zynacef w formie zastrzyków. Jeszcze nigdy nie mial takiej biegunki , przez te zastzryki bardzo malo jadł prawie wcale, najpierw meczylismy sie z goraczka przez 3 dni, zaczelo sie w pon a w piatek po poludniu biegunka, lało mu sie z tyleczka ciurkiem, nie bylo jak to zwykle bywa rozwolnionego stolca tylko zabarwiona woda, zmienialam mu pampersy co 5 minut, zaczełam dawac orsalit, lakcid L ktory podaje sie raz dziennie jest w postaci ampulki, do tego smecta, dodam ze maly nie chcial nic jesc oprocz mleka cokolwiek dostal to zwymiotował lekarka do tego kazala dac hydroxyzyne 2,5 ml, zanim cokolwiek zaczeło dzialac zmieniłam z 10 alboi wiecej pampersów, na noc dalam jeszcze nifuroksazyd. Wyobrazcie sobie ze moj syneczek nie dosc ze dostaje leki na gardło poniewaz ma infekcje zastrzyki to jeszcze teraz to wszystko na biegunke. Naprawde te nasze dzieciaki to sa niesamowicie dzielne! Zycze powodzenia wszytkim mamom walczacym z choróbskami!
  • ewelina% 2011.02.02 [20:51]
    witam to jeszcze raz ja w sobote biegunka była jeszcze gorsza , zmienila okolo 30 pampersów, dopiero gdy juz nie nadazalam z nawadnianiem pojechalam do wspanialej pani doktor ktora przepisala malemu tabletki loperamid najpierw jedna cala, a pozniej po pol 3 razy dziennie oczywiscie rozkruszona, wieczorem było o niebo lepiej w nocy ani jednej a wniedziele 7 niewielkich, w poniedzialek uspokoilo sie całkowicie. jeszcze nie przezyłam nigdy czegos takiego pozdrawiam
  • aga 1981 2011.02.02 [21:10]
    acidolac, lakcid, do picia wywar z borówki, deserek jagody, dużo marchewki, kleik ryżowy
  • aga 1981 2011.02.02 [21:13]
    wywar z borówki leśnej...to herbatka granulowana kupiona za grosze w aptece...wg mnie bardzo skuteczna...ale wtedy nic wiecj nie daje dziecku do picia
  • aaapola777 2013.04.13 [17:20]
    my zawsze trzymamy w apteczce lacidolac baby (dla dzieci do lat 3), w razie biegunki jak znalazł, warto też brać osłonowo przy antybiotykoterapii
  • telka telka 2013.05.14 [19:12]
    Przy antybiotyku i biegunce probiotyk to podstawa, my akurat podajemy acidolac junior.
  • majk_a_ 2013.05.26 [12:04]
    my też dajemy acidolac, często właśnie dziecko reagowało biegunką na antybiotyk a probiotyk reguluje żołądek
  • gość 2013.05.26 [12:08]
    tak nawet wymioty - dokładnie popo Ammoksiklavie i po Agumentinie - nigdy tego już nie dam dziecku
  • brydźka 2013.05.27 [18:50]
    Moje dzieci nie tak dawno przechodziły biegunkę, jakaś wirusówka chyba bo jeden po drugim zachorował. Podawałam do picia elektrolity i obowiązkowo probiotyk acidolac.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...