Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

6 milionów zlotych na jakiegoś Kajtka, 6 milionów na Zuzię a co jak oni umrą?

Polecane posty

Gość gość

gadałam wczoraj z chłopakiem i zaskoczył mnie swą racjonalnością, powiedział, że jest ryzyko że te dzieci i tak umrą, ładować taką kasę w 1 dziecko? drugi argument taka kasa mogłaby pomóc wielu innym osobom, NIE TYLKO dzieciom! przecież starsi i dorośli cierpią tak samo a może i bardziej, a nasze paskudne społeczeństwo tak gloryfikuje dzieci, które w sumie nic jeszcze nie przeżyły. Trzeci argument - na co idą podatki? Dlaczego NFZ nie funduje tego? co to by było dla nich 12 milionów jak tyle sobie dają w odprawach i premiach? co z ZUSEM? ludzie nie powinni finansować takich akcji tylko WYMAGAĆ od rządu i innych. W końcu oni przejadają taką kasę w tydzień rozbijając się samolotami za nasze podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo bez sensu jest płacić na dzieci upośledzone, które nigdy z tego nie wyjdą. A często są akcje dotyczące dzieci z porażeniem mózgowym. To wyrzucanie kasy w błoto. Lepiej pomóć np. zwierzakom, dac na karmę czy na budowę nowych schronisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie takich dzieci - z poważnymi wadami genetycznymi - rodzi sie coraz więcej. Jeżeli w ciągu roku urodzi się takich np. tysiąc, to ciekawe czy dla każdego zbiorą po 6 milionów zł. Musieli by zebrać 6 miliardów PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci z genetycznymi wadami ciezko wyleczyć,np zespol downa ale to sa chore dzieci np z białaczką je trzeba ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak patrze na dzisiejszą młodzież - to połowe powinno sie utopić zaraz po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie walczą o życie swoich dzieci. To zupełnie normalne. x Patrząc obiektywnie: rzeczywiście nie powinno się inwestować środków z podatków i NFZ w te operacje. x Ale obiektywizm nie ma nic wspólnego z uczuciami rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zycze Ci kiedys jak miejmy nadzieje dorosniesz do macierzynstwa ,urodzic same zdrowe dzieci .Ciekawe co ty bys idiotko zrobiła jak bys miała takie chore dziecko pozbyłabys sie go czy starała mu sie pomoc za wszelka cene , bo prawdziwa kochajaca matka tak własnierobi .Wiec dziecko nie wypowidaja sie jesli nie masz pojecia o pewnych sprawach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje pieniądze? Nie. Do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze ze udało sie nazbierac tylko szkoda mi innych dzieci, jest 1 chlopczyk do kona zbiorki zostalo mu 2 dni i nie uzbieral 30 tys bo nienaglosniona zbiorka :/ 6mln a 30tys to roznica biedne te dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jeśli umrą?...Kurfa to są tylko pieniądze! Rzecz nabyta,życia drugiego nie dostaniesz,a pieniądze jeśli stracisz to zawsze możesz zarobić nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:20 właśnie o tym mówię, ale kretynki nie rozumieją, podniecają się jednym istnieniem, bo rodzice mieli siłę przebicia i dostali się do mediów, a co z pozostałymi dziećmi ? dlaczego ludzie olali tego co miał do zebrania tylko 30 tys ? przecież to w porównaniu do 6 milionów są grosze. Dlaczego jedno dziecko ratują a innego nie? I nie mówcie mi tu nic o macierzyństwie, bo tu nie chodzi o interes jednostki a całego społeczeństwa. Po prostu szkoda, że inne dzieci będą chorować, umierać i to w ciszy i niezauważeniu przez MEDIA i "dobrodusznych" internautów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>A co jeśli umrą?...Kurfa to są tylko pieniądze! Rzecz nabyta,życia drugiego nie dostaniesz,a pieniądze jeśli stracisz to zawsze możesz zarobić nowe<<< x Kiedy ostatnio zarobiłeś 6 milionów ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a teraz pomyślcie, że dadzą dofinansowania do IN vitro i co drugie dziecko będzie rodziło się chore, a w szpitalach będą terminy na za 10 lat , a dorośli, którzy całe życie pracowali i płacili podatki będą umierać w męczarni, bo nie dadzą im kasy na leki przeciwbólowe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>I nie mówcie mi tu nic o macierzyństwie, bo tu nie chodzi o interes jednostki a całego społeczeństwa.<<< x Masz rację :). Jeżeli dzieci przeżyją, to społeczeństwo będzie im przez najbliższe kilkadziesiąt lat fundować opiekę zdrowotną i renty. x >>>Po prostu szkoda, że inne dzieci będą chorować, umierać i to w ciszy i niezauważeniu przez MEDIA i "dobrodusznych" internautów<<< x To prawda. Znam kilka przypadków, gdy ludzie ZMARLI, bo nie doczekali się w kolejce do lekarza. Im na prywatną wizytę lub zabieg brakował czasami niecały tysiąc złotych :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to kto ci broni placic na te co zbieraja 30 tys zl? jest wiele apeli roznych stowarzyszen, w necie tez. Twoj wybor na co placisz i czy placisz. a rzadu po prosty nie stac- uwazasz,ze skąd rzad ma pieniadze? jesli chce cos dac, musi je zabrac i tak tobie pzrez podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>a teraz pomyślcie, że dadzą dofinansowania do IN vitro i co drugie dziecko będzie rodziło się chore, a w szpitalach będą terminy na za 10 lat , a dorośli, którzy całe życie pracowali i płacili podatki będą umierać w męczarni, bo nie dadzą im kasy na leki przeciwbólowe :/<<< x Spierd_laj CIULU, z imitacją mózgu przeżartą przez PiS-owską propagandę :(. Patologia z Twojej okolicy płodzi się jak głupia (czego przykładem jesteś Ty), a normalni ludzie mają kłopoty, z zajściem w ciążę, bo przeraża są konieczność utrzymywania takich patoli, jak Ty :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś albo bez sensu jest płacić na dzieci upośledzone, które nigdy z tego nie wyjdą. A często są akcje dotyczące dzieci z porażeniem mózgowym. To wyrzucanie kasy w błoto. Lepiej pomóć np. zwierzakom, dac na karmę czy na budowę nowych schronisk. x Lepiej dać pieniądze na śmierdzące kundle niż na dzieci? Od kiedy to zwierzę jest wyżej w hierarchii niż człowiek? Ja na kundle nie daję, moim zdaniem powinno się zlikwidować schroniska a te pieniądze przeznaczyć dla ludzi. A to, że jedno dziecko zbierze, a inne nie, no niestety, jeżeli zbiórka nie jest nagłośniona, to skąd ludzie mają wiedzieć, że ktoś potrzebuje pomocy?? Poza tym lepiej również (moim zdaniem) dawać na dzieci, niż na osoby stare, bo dziecko ma całe życie przed sobą, a osoba starsza już swoje przeżyła. Jedyne co mnie wnerwia, to koszt leczenia. 6 milionów za leczenie dziecka? Ktoś się powinien porządnie w glowę walnąć czymś ciężkim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo kafe działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę, że na Kajtka uzbierali już 124 % potrzebnej kwoty i ciekawe co z tym zrobią? Przekażą te 24% na inne chore dzieci? Czy może "ta kasa się jeszcze przyda" ? Może to nie moja sprawa, ale przypuszczam, że osób myślących podobnie jak ja jest wiele, po prostu ludzka ciekawość i to poczucie sprawiedliwości lub i niesprawiedliwości. No i jeszcze podejrzliwość: dlaczego rodzice zgłosili się do TV dopiero teraz? przecież dziecko cierpiało od urodzenia, na pewno mając 2-3 lata komunikowało, że je boli :O dla mnie to nie jest żadna miłość tylko okrucieństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z dziecka jest szansa, że wyrośnie morderca :) np. 20 latek jechał po pijanemu i potrącił 11 latka i co? warto inwestować w ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Lepiej dać pieniądze na śmierdzące kundle niż na dzieci? Od kiedy to zwierzę jest wyżej w hierarchii niż człowiek? Ja na kundle nie daję, moim zdaniem powinno się zlikwidować schroniska a te pieniądze przeznaczyć dla ludzi.<<< x Ostatnio jest kłótnia o jakieś schronisko dla psów i kotów, które ma być wybudowane za 30mln zł (+ koszty nieprzewidziane). W tym schronisku ma znaleźć schronienie około 600...800 zwierząt. x Za 30mln można w tej okolicy kupić 300 kawalerek z rynku wtórnego i dać w nich mieszkanie 600 młodym ludziom i szansę na urodzenie przez nich "domnego" dziecka. x Sierściuchy są jednak ważniejsze od ludzi :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Psy są urocze, a dziec***askudne. A potem wyrastają na takie okropne osoby piszące " śmierdzące kundle" , widać brak ci wrażliwości, empatii. x Dla mnie psy nie są urocze tylko śmierdzą, jazgoczą, brudzą i w ogóle uważam, że jak ktoś ma dom z ogrodem albo mieszka na wsi, to może sobie psa trzymać, ale w blokach powinien być zakaz psiarni, później jest syf pod blokiem, a psy hałasują, bo pancio sobie idzie do pracy na cały dzien a pies wyje albo szczeka, podobnie jak ktoś przechodzi korytarzem. Jestem osobą wrażliwą, ale na krzywdę ludzką, dlatego przejmuję się tymi dziećmi i daję na różnego rodzaju zbiórki czy aukcje charytatywne. A poza tym co jest obraźliwego w stwierdzeniu śmierdzący kundel? To są najczęściej kundle (rasowe zazwyczaj są bardziej ułożone i wlaściciele bardziej o nie dbają) i śmierdzą, może mam zmysł powonienia wrażliwszy od Was, skoro tego nie czujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Z dziecka jest szansa, że wyrośnie morderca usmiech.gif np. 20 latek jechał po pijanemu i potrącił 11 latka i co? warto inwestować w ludzi? x Inwestycja zawsze jest obarczona ryzykiem. Tylko inwestując w dziecko jest 50 % szans, że się opłaci, a np. w sierściuchy? Jaki pożytek ze schronisk? Żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej się weźcie do pracy zamiast liczyć na lokale od miasta, jak kogoś nie stać na kawalerkę to tym bardziej nie będzie go stać na dzieci i będzie ciągnął z mopsu! Patole ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że ile ludzi, tyle opinii.. Generalnie czy człowiek, czy zwierzę to jest to stworzenie Boże. Myślę, ze warto na miarę własnych możliwości wspierać takie akcje. Nawet jeśli nie będą to wpłaty na konkretne dziecko to na jakąś fundację. Takie odruchy powodują wzrost empatii, uwrażliwiają. Bezinteresowne wsparcie uczy miłości. A jak napisze św.. Paweł w Hymnie o Miłości, miłość jest najważniejsza. Myślę, ze od osób chorych, zwłaszcza dzieci, można nauczyć się pozytywnego podejścia do życia, optymizmu i radości. Wiele z nich potrafi być bardziej szczęśliwymi niż niejeden z nas dorosłych. Ludzi jest dużo, jedyni mogą pomagać chorym dzieciom, inni zwierzętom, a jeszcze inni osobom starszym. Wystarczy chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Psy są urocze, a dziec***askudne. A potem wyrastają na takie okropne osoby piszące " śmierdzące kundle" , widać brak ci wrażliwości, empatii. X Ja też wolę wspomagać sierściuszki bo mnie nie wku/r/w/i/a/j/ą tak jak ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Lepiej się weźcie do pracy zamiast liczyć na lokale od miasta, jak kogoś nie stać na kawalerkę to tym bardziej nie będzie go stać na dzieci i będzie ciągnął z mopsu! Patole ...<<< x Spadaj do kojca SIERŚCIUCHU :D :D :D. x Gdyby młode małżeństwa miały dostęp do komunalnych mieszkań, to zamiast odkładać pieniądze na wynajem albo kredyt, wydawaliby je na utrzymanie swoich dzieci. Te dzieci płaciłyby potem podatki i system miałby szansę przetrwać. x A tak zamiast kawalerki dla dwojga ludzi powstanie kojec dla dwóch sukinsynów, na które ZAWSZE będzie trzeba płacić pieniądze. x To właśnie PATOLOGIA nie rozumie tych mechanizmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>widzę, że na Kajtka uzbierali już 124 % potrzebnej kwoty i ciekawe co z tym zrobią? <<< x Znam osobiście pewną rodzinę, która miała podobną sytuację (choć dużo mniejsze pieniądze ze zbiórki). Mają teraz pięknie wyremontowane mieszkanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba wychowałaś się w ogromnej biedzie albo w domu dziecka, że tak psom w schronisku zazdrościsz, a ja się ludziom nie dziwię, lepiej psa adoptować niż dziecko, bo dzieciory są niewdzięczne, zamiast dziękować, że obcy je wziął, podcierał, karmił,ubierał to jak się dowiedzą, że to nie biologiczni rodzice tylko adopcyjni to ich znienawidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie nigdy ,ale to przenigdy nie wpłacajcie kasy na ŻADNĄ fundację ,mam cieżko chore dziecko ,byliśmy w trzech fundacjach ,z czego dwie bardzo znane,na syna poszły jakieś ochłapy ,ja wiem ,może to było góra 0,7 %. W kolejnych dwóch fundacjach odmówiono nam pomocy bo syn był mało medialny -czyli nie było po nim widać że jest poważnie chory. Nie dajcie się nabierać ! Walcie prosto do rodziców chorego dziecka a w przypadku zwierząt do opiekuna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×