Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

6 milionów zlotych na jakiegoś Kajtka, 6 milionów na Zuzię a co jak oni umrą?

Polecane posty

Gość gość
Zgadzam się z autorem. Też nie jestem za sponsorowaniem beznadziejnych przypadkòw, bo te pieniądze można z użytkować w inny, lepszy sposòb. Dzieci zawsze będą się rodzić a pieniądze nie są nieskończone więc pieniądze są ważniejsze od dzieci. Takie jest też prawo natury, nazywa się selekcja naturalną. Osobniki ułomne umierają a a ich miejsce rodzą się nowe, zdrowe, co daje zdrowsze społeczeństwo a nie takie chuderlaki przewracające się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:14 jak komuś zbywa to niech daje ale ją sobie nie wyobrażam dawania ciężko zarobionych pieniędzy na wady serca na przykład. Białaczka czy jakąś pompa mnie bardziej wzrusza ale serca przenigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>chyba wychowałaś się w ogromnej biedzie albo w domu dziecka, że tak psom w schronisku zazdrościsz<<< x Masz rację :D: x pokój, w którym spędziłem dzieciństwo, był mniej wart od 50 000zł, które będzie kosztowało, jedno stanowisko w tym nowym schronisku. x Tak zazdroszczę, tak cennego kojca :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:12 słyszałam o kilku takich przypadkach! a nawet o takich, że fundacja ( dość znana w mediach) pobierała opłaty od rodziców i opiekunów chorych osób za to by mogły widnieć na stronie ich fundacji i mieć tak swoje subkonto do wpłat! takie to fundacje! pospolitym zjadaczom chleba się wydaje, że ci zakładają fundację to tacy dobrzy ludzie! a huzia! oni na tym mają dobry interes, mogą sobie i swojej rodzinie/znajomym % odprowadzać, do tego brać kasę na cele statutowe, prać kasę sponsorów i brać na litość naiwnych, współczujących ludzi, a pomaganie podopiecznym to chyba ostatnie co jest dla nich ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w życiu nie dam na fundację, wiem, że i bez tego można zebrać kasę, u mojego taty w pracy jeden pracownik miał chorego syna i wszyscy mu pomagali, np. oddawali swoje dofinansowanie na wakacje na jego rzecz itp. i jakoś bez żadnej fundacji sobie radził i funkcjonował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wiecie ze to 2gie dziecko it o juz razem daje 12m czyli jakies 3m dolarow kasa jest ponoc na rok leczenia ale nie ma lekarstwa na ta chorobe genetyczna jedynie ma zmniejszyc czestotliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:14 dokładnie tak! co ciekawe jakoś nie widać by kasę na swoje chore dzieci zbierały młode matki, nastolatki, dwudziestoparolatki, dlaczego? Bo one rodzą zdrowe dzieci najczęściej! Im później się rodzi tym większe ryzyko. Powinniśmy dążyć do rodzenia zdrowych osobników, do wspierania tych zdrowych, a nie, bo lepiej żeby zdrowe dzieci z biednych regionów np. wsi chodziły zaniedbane, głodne, żeby w końcu się rozchorowały i zasilały koncerny farmaceutyczne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego dziwię się, że ludzie tak lekkomyślnie dają kasę na leczenie, które jest eksperymentalne, a nie jakaś sprawdzona metoda, czyli de facto wspieramy amerykańskich naukowców, a w Polsce mamy takich specjalistów, że gdyby rząd im tylko dał kasę i sprzęt to by w rok wymyślili lek na każdą chorobę!! pamiętacie jak odratowali chłopca ze skrajnej hipotermii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie spinajcie sie tak bo inaczej bedziecie gadac jak bedzie ot WASZE dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:14 to jeszcze ja. Wiecie czy fundacja siepomaga jest w porządku? Bo ją się tam udzielam finansowo ( choć nigdy nie wpłaciłam na beznadziejne przypadki) ale nie jestem pewną czy nie robią mnie w ciula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>16:14 dokładnie tak! co ciekawe jakoś nie widać by kasę na swoje chore dzieci zbierały młode matki, nastolatki, dwudziestoparolatki, dlaczego? Bo one rodzą zdrowe dzieci najczęściej! Im później się rodzi tym większe ryzyko. Powinniśmy dążyć do rodzenia zdrowych osobników, do wspierania tych zdrowych, a nie, bo lepiej żeby zdrowe dzieci z biednych regionów np. wsi chodziły zaniedbane, głodne, żeby w końcu się rozchorowały i zasilały koncerny farmaceutyczne!!<<< x Prawda jest niestety taka, że większość chorych poważnie dzieci pochodzi właśnie ze wsi i miejskiej patologi :(. Były robione odpowiednie statystyki, ale oficjalnie nie ujawniono ich w mediach. Najprościej mówiąc, na opiekę zdrowotną nad dzieckiem, z biednej wiejskiej rodziny lub miejskiej patologii, państwo wydaje nawet KILKANAŚCIE razy więcej środków, niż na opiekę nad dzieckiem, pochodzącym z "normalnej" rodziny. x Twoje słowa o chorych dzieciach dojrzalszych rodziców są KŁAMSTWEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko przygłupy bez żadnych uczuć mogą mieć obiekcje co do ratowania życia ludzi, dzieci, zwierząt. Tacy jak oni są po prostu chorzy i niedorozwinięci. Przy nich ludzie z zespołem Dawna są geniuszami. WSTYD! Nie mogę uwierzyć, że żyję w takich czasach. Jednak nie każdy powinien mieć możliwość wypowiadania swoich "złotych" myśli publicznie. Jestem za cenzurą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem że cenzurą, 16:34 pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:45 Szkoda pieniędzy na chore dzieci i bezdomne psy? Może w dalszej kolejności utylizacja rodziców, dziadków ...Skąd tacy się biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na leczenie już istniejących dzieci nie ma ale na in vitro ze WSPÓLNEJ KASY to już jest. Na produkowanie nowych kalek- ja się nie zgadzam aby na to szły moje podatki ale co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
G..wno kogo obchodzi, na co ty się zgadzasz lub nie. Pieniądze idą na to na co muszą iść i tobie nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Na leczenie już istniejących dzieci nie ma ale na in vitro ze WSPÓLNEJ KASY to już jest. Na produkowanie nowych kalek- ja się nie zgadzam aby na to szły moje podatki ale co z tego?<<< x Przecież Ty INWALIDO UMYSŁOWY, podatków nie płacisz i z renty żyjesz. Zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy NIC NIE ROBIĄ. x Invitro, to szansa dla NORMALNYCH rodzin, na dzieci, które kiedyś będą (w odróżnieniu do dziec***atologii) PŁACIĆ PODATKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dlatego dziwię się, że ludzie tak lekkomyślnie dają kasę na leczenie, które jest eksperymentalne, a nie jakaś sprawdzona metoda, czyli de facto wspieramy amerykańskich naukowców, a w Polsce mamy takich specjalistów, że gdyby rząd im tylko dał kasę i sprzęt to by w rok wymyślili lek na każdą chorobę!! pamiętacie jak odratowali chłopca ze skrajnej hipotermii X X Dziwię się ja, takim pomyślunkiem jak twój. A skąd się te SPRAWDZONE METODY wzięły?! Acha, wiem! Z "nieba spadły"... W PL są dobrzy specjaliści i wielu z nich (zgadnij!) gdzie odbywali staż? Podpowiem Ci ...w Amerykańskich szpitalach/klinikach. A że rząd nie wspomaga PL naukowców i nie interesuje się dobrem swoich pacjentów to odrębna sprawa. Takie ku/r/w/a zasłyszane farmozy pi/er/do/li/sz i rozpowiadasz że aż się wierzyć nie chce że masz mózg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "..... Przy nich ludzie z zespołem Dawna są geniuszami. WSTYD! ......Jednak nie każdy powinien mieć możliwość wypowiadania swoich "złotych" myśli publicznie. Jestem za cenzurą!" X trafne kreślenie :-) Nie zgadzam się z cenzurą. Proponuję natomiast całkowitą edukację przygłupów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>trafne kreślenie Nie zgadzam się z cenzurą. Proponuję natomiast całkowitą edukację przygłupów !<<< x Jak wygląda CAŁKOWITA EDUKACJA PRZYGŁUPÓW :D ? ? ? x Chcesz zacząć od siebie :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mierzi mnie taki problem,co się stanie z tymi biednymi,upośledzonymi dziećmi gdy rodziców zabraknie?A w ogóle to warto oglądać "Sprawa dla reportera".Takie dzieci były,są i będą,teraz dzięki mediom wiemy o ich istnieniu.Trudno ufać fundacjom,bo ktoś może po prostu ukraść te pieniądze,tak już bywało,faktycznie lepiej rodzicom do rąk własnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś <> X Co? Zabolało? Ja nie jestem za uśmiercaniem nikogo. Edukacja jest chyba lepszym wyjściem a może według Ciebie nie? A wygląda tak że zaczyna się w domu, kontynuuje w szkole i dokształca całe życie zamiast powtarzanie stereotypów i bzdetów jak tu co niektórzy wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Co? Zabolało?<<< x Kogo ? x Jestem przez przypadek :D nauczycielem, więc zaintrygowała mnie Twoja propozycja :). x Nadal nie rozumiem, co edukacja ma do narodzin chorych dzieci i w jaki sposób chcesz wszystkich nauczyć tego samego. x Poziom dopasowywać będziesz do tych najgłupszych, czy tych najmądrzejszych :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgg
NFZ nie refunduje leczenia eksperymentalnego. Dlatego rodzice Zuzi czy Kajtka muszą sami zbierać na leczenie epidermitis bullosa, a rodzicie dzieci z neuroblastomą- na leczenie przeciwciałami; osoby z ALS- na leczenie komórkami macierzystymi i tak dalej i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlosy sie na Glowie jeza jak sie czyta niektore komentarze. Huj Was obchodzi na co zostanie przeznaczona nadwyzka pieniedzy ze zbiorki, nikt nikogo nie zmusza do podarowania paru zlotych. Koszty lecZenia nie koncza sie na wyjezdzie do stanow, a wydatki rodzicow beda astronomiczne przez wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cierpienie tych dzieci jest wystarczającym powodem by pomóc ,by nie cierpiały .Tylko dlaczego takie dzieci muszą cierpieć jak tej kasy nie ma .Takich dzieci jest wiele i nie można o tym zapomnieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadwyzka pieniedzy ze zbiorki pojdzie na konto innych chory, byla dzis podawana oficjalna informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:30 ktoś na wp pisał, ze sie pomaga na tej akcji zarobi 360 tys zł, bo biorą prowizje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:34 dzieci z zespołem downa pewnie w przeciwieństwie do Ciebie potrafią poprawnie napisac swoją chorobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę ludzie wplacali by poczuć się lepiej, by poczuć sie jak dobra osoba, by poczuć sie częścią akcji, społeczności, by choć przez chwilę mieć wrażenie własnej sprawczosci. Chcecie udawać lepszych niż jesteście i robicie to na pokaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×