Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

będziecie segregować śmieci?????

Polecane posty

Gość gość

tak sie zastanawiam, nam pod blokiem nie dali żadnych kolorowych koszów na śmieci, zamienili szare na szare i w sumie nic sie pewnie nie zmieni... a cała ta otoczka z seregowaniem to pic na wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie planuje .Zmiana głownie jest taka ,że do tej pory płaciłem w spółdzielni 8zł za osobę ,teraz będzie 13 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale deklarowałas ze bedziesz? czy jak? bo ja deklarowalam ze bede ale na pewno nie bede tego robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te polaczki... LOL ja juz segreguje od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie od lat pod blokiem sa te kolorowe kontenery, ale zawsze wszystko w*********m do jednego. zadeklarowalem, ze bede segregowac,no ale prosze was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kura domowa Kielce
A jak segregować w małych mieszkaniach w blokach? W mikroskopijnej kuchni mam miec 3 kubły na śmieci? Kogos jednak zdrowo p*****lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do segregacji uzywam starej zamrazarki, polecam to rozwiazanie, mam 4 szuflady, do jednej daje plastik , drugiej makulature,[przyzwyczaiłąm sie i zajmuje to tyle samo czasu co wywalanie do normalnego kosza. CZasem tylko musze minimalnie przeplukac cos zeby nie smierdział- myc smieci przeciez nikt nie kaze. wg mnie seregowanie to element podstawowej kultury jak podcieranie tyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety każe, butelka po oleju ma być umyta, to wolę chyba w*****ć ją do kosza w mieście na ulicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie moze jak to jest jak np. bede chciala juz niesegregowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w zmrazalce trzymam jedzenie a nie śmieci łosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszam ludziom śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chodziło mi oczywiscie o zamrazalke taka przy lodówce, tylko osobna zamrazalke, to duzo jedzenia strasznie musisz mrozic ze takiej potrzebujesz. moja rodzina kiedys kupila taka w komunie, jak nie bylo miesa, i np. kupilismy w rzezni pół cielaka, i całego trzymalismy w niej, teraz to chyba neipotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaaa22
SEGREGUJEMY OD 7 LAT, BO JESTESMY cywilizowanymi swiadomymi ludzmi...a nie jakas jaskiniową hołotą co wywala smiecie za okno!!!!!!!! do lasu czy pod dom sasiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kura domowa Kielce
Będę specjalnie kupowac starą zamrażarkę? Jeszcze nie wybieram się do czubków :P Jedyna segregacja jaką sobie wyobrażam to oddzielenie plastiku A wiecie, że w niektorych gminach wymyslili sobie, aby w domach jednorodzinnych było aż 7 pojemników na śmieci? No i kto to bedzie sprawdzał? Jakis smieciarz będzie mi brał folię, rozrywał i sprawdzał co w niej jest? W pysk dostanie, nie zycze sobie aby jakiś brudas mnie dotykał czy fotografował. A jak zawołam meża to mu ryja obije:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"no niestety każe, butelka po oleju ma być umyta, to wolę chyba w*****ć ją do kosza w mieście na ulicy" x to poczytaj lepiej jakakolwiek ulotkę czy informacje o segregowaniu, myc nie kaza, tyle ze nie mozna wyrzucac rzeczy z jedzeniem w srodku... ja np. butelki przepłukuje minimalnie np. naparstkiem wody, a te po oleju to wywalam z normalnymi smieciami, tak samo jak np. opakowania po margarynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niby kazdy worek będzie miał nr identyfikacyjny co do własciciela worka :D co do zarazarki to mam małą dwie szufladki przy lodówce :) nie mam takiej komunistycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Będę specjalnie kupowac starą zamrażarkę? Jeszcze nie wybieram się do czubków" x widze, że niektórzy sa tu bardziej tepi od starego buta... no cóż... nigdzie nie pisałam, zeby kupowac stara zamrazarke, pisze o sobie, ze znalazłam u siebie cos takiego i sie doskonale sprawdza, miało chodzic o to, zeby ruszyc główka jak ktos ja posiada, prawie kazdy ma cos w czym mozna by segregowac, jest to poprostu kwestia ogranizacji i przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i jak w mojej małej kuchni w bloku bede musiala miec 6 innych worów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytałam głabie o myciu , i tak było napisane , jak dla mnie to mozęsz sobie nawet papiloty z tamponów robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pojemników po jogurtach i tym podobnych produktach nie trzeba też myć. Myć nie trzeba też butelek (plastikowych czy też szklanych), które segregujemy i wrzucamy do odpowiednich pojemników. - Nie musimy też wyciągać z szyjek butelek plastikowych elementów, zrywać naklejek itp. - wyjaśnia Ronald Laska. - Technologia przetwarzania posegregowanych odpadów jest tak zaawansowana, że mieszkańcy w ogóle nie muszą się takimi drobiazgami przejmować. Z doświadczenia osób segregujących wynika jednak, że w niektórych przypadkach przepłukanie butelki może mieć sens. Chodzi o to, by np. resztki soku w butelce czekającej na zabranie przez śmieciarkę (z domów jednorodzinnych odpady segregowane będą zabierane dwa razy w miesiącu) po prostu nie zaczęły śmierdzieć. Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,14169009,Czy_smieci_trzeba_myc__Co_robic_z_puszkami__I_plastik.html#ixzz2XdALXCRp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstyd mi za Polskę i za Polaków. Śmieci najlepiej do lasu wyrzucić, a jak! Niedlugo nie będzie czym oddychać. Opamiętajcie się ludzie i zacznijcie coś robić dla środowiska bo za kilkanaście lat może dojść do tragedii. Taki mały krok - segregacja, a jak duże ma znaczenie. Mam nadzieję, że Ci, którzy deklarują segregację, a nie mają zamiaru tego robić, będą płacić słone kary. Boże! Człowiek, a zachowuje się jak świnia. Nie, to już świnia bardziej dba o czystość... Wstyd mi za was, wstyd mi, że żyję w tak zaściankowym kraju. W Niemczech nikt się nie natknie na śmieci w rowach a u nas to normalka. Jak nie widzę śmieci w rowach to się zaczynam zastanawiać, czy to naprawdę Polska. Brudasy i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my bedziemy segregowac bo jesli ludzie nie ebda to momentalnie podniosa koszta i nie beda sie szczypac ze inni to robia a jeden ciul nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kura domowa Kielce
A czego nie mogło być jak przedtem? Biedni ludzie mają pracę przy segregacji smieci, mnie się nie chce pieprzyć za parę zł miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa, Polaczki będą segregować, bo za niesegregowane trzeba więcej płacić. Ci u władzy wiedzieli, co robią, bo tylko wyższa cena mogła podziałać. Żal mi was, myślicie tylko o własnych tyłkach, o własnych domach, byle śmieci z podwórka wyrzucić, nieważne gdzie, może być do lasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kura domowa Kielce
wolę jak mnie pieprzą menele za parę złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet..
Pewnie nie będę segregować systematyczni śmieci ,jeśli już to szkło wrzucę do odpowiedniego pojemnika .Skowyt ekologów mam w małym poważaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby po co mam segregować ? jak u mnie na osiedle przyjeżdża jedna śmieciarka i ze wszystkich pojemników zabiera do jednego kotła. To po co ta segregacja ? Jak w śmieciarce i tak się wszystko wymiesza. Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem ekolożką, tylko kulturalną, cywilizowaną kobietą, ale musi jeszcze wiele, wiele lat minąć, by w tym kraju coś się zmieniło. Światopogląd Polaków jest zryty do tego stopnia, że... no trzeba wielu, wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy tacy czyścioszki , kulturalni. A założę się że ci , którzy najwięcej tu krzyczą o tej segregacji tak na prawdę nie będą segregować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet..
Zryte to jest zasłaniając się kulturą i ekologią , narzucanie innym na siłę coś ,co służy głownie do ściągnięcia większej kasy z obywateli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×