Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

będziecie segregować śmieci?????

Polecane posty

Gość nasturcja 123
"Niby po co mam segregować ? jak u mnie na osiedle przyjeżdża jedna śmieciarka i ze wszystkich pojemników zabiera do jednego kotła. To po co ta segregacja ? Jak w śmieciarce i tak się wszystko wymiesza. Bzdura." x x wszyscy o to pytaja, i chodzi w segregacji głównie o to, zeby oddzielic smieci segregowalne, tzn platik, szkło, makulature, od smieci organicznych, jak np. jedzenie, pieluchy, i inne rzeczy co sie nie nadaja do segregacji. to sie wydaje dziwne, ale potem i tak te smieci z segregacji są od nowa sortowane, więc fakt że sie je zmiesza nie ma znaczenia wiekszego, grunt zeby tam nei było smieci organicznych w tych pojemnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zet.. To rzeczywiście jest duży wydatek. Przecież mogłabyś/mógłbyś sobie spokojnie wywieść śmieci i szambo do lasu i nic byś nie zapłacił/a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sortuję od ładnych kilku lat, więc dla mnie nie będzie żadnej zmiany, oprócz podwyżki czynszu (za sprawą zdrożenia wywozu śmieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja segreguje od dluzszego czasu wiec mi to pasuje i jest mi wygodniej bo zamiast latac po wsi wywalam u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet..
20:59:49 gośc ; Sama sobie wywóź śmieci do lasu ze swoimi głupimi uwagami .Powiedziałem już, że śmieci będę wynosił do kosza ,a segregować będę jeśli już głownie szkło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaaa22
tepe smiecie:O....ta ustawa powina byc juz 100 lat temu...ja segreguję juz od 10 lat-bo tego mnie uczono w podstawowoce!!! a wy tu wielkie halo-bo sie wam kazde poswiecic 20 sekund!!!!!!!! Mieszkam w bloku,w szafce mam 1 kosz i 2 worki...Do jednego worka wrzucam plastik,do drugiego szklo...makulatura stoi za koszem... A W KOSZU CALA RESZTA....CZY TO TAKIE TRUDNE I CZASOCHLONNE GLUPIE PISDY??? pLASTIK wyrzucam co tydzien,makulaturę co dwa...kosz codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zet.. Będziesz segregować wszystko, czy Ci się to podoba, czy nie. A jak nie, to będziesz więcej płacił. Znając polską oszczędność (a może skąpstwo?), to zdecydujesz się na segregację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę segregował. Mam to w du...e . teraz się obudzili hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zet..
Będę płacił niższą stawkę ,ale segregować wszystkich śmieci nie zamierzam ,pisałem już wielokrotnie, że jedynie szkło znajdzie osobny pojemnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całe to zamieszanie ma na celu głównie jedno - podniesienie cen za śmieci. Wg mnie to przesada, żeby za segregowane śmieci płacić 13 zł podczas gdy niesegregowane są tylko 2 zł droższe. Dlatego też nie zamierzam się z tym specjalnie szczypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mimo ze jestem jak najbardziej miłosniczką segregowania smieci, i robie to juz od lat, to akurat zgadzam sie ze ta ustawa ma na celu podniesienie cen, bo gdyby chodziło tylko o niewyrzucanie ich do lasu, wystarczyłoby wprowadzic obowiazek umowy.... Taka jest po prostu Polandia, politycy myslą tylko jak wyciagnac kasę,a lud- ma wszystko w d***e oprócz chlania, r****nia i zeby jakies zarcie było w domu, zero kultury, równie dobrze kiedys się pewnie smiali ze ktos w domu ma kibel zamiast srac pod krzakiem, w końcu musi ten kibel myc i czyscic i jeszcze za wode płacic, straszna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będę segregować tylko szkło
i metale. Całą resztę spalę zimą w piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy z tym wywozeniem do lasu??? Topik jest o segregacji smieci wyrzucanych do pojemników, a nie podrzucaniu śmieci na dziko Zaśmiecacie tylko dyskusję głupimi uwagami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja wam powiem jak u mnie jest.... zolte worki lub kubly sa, plastyk, opakowania, i temu podobne... zielone to bio, resztki jedzenia, obierki po wazywach owocach co tam jeszcze do resztek nalezy! szare na typowe smieci, ktore sie nie kwalifikuja do dwoch pierwszych.. Zielone, papier , gazety, kartony(rozlozone na elementy pierwsze lub podarte) Puszki, po psim i kocim zarciu osobny worek, moze byc czarny, bo i tak trzeba wysypac pozniej do osobnego pojemnika..tyczy to rowniez wszelkich puszek po jedzeniu. szklo! osobno sa pojemniki na szklo biale, brazowe i zielone! styropian musisz , do osobnego worka. ubrania , do odpowiedniego kontenera, buty do tez. Stare , meble do odpowiedniego kontenera, sprzet AGD do innego kontenera, tak jest z metalem, dywanami, i tak dalej. Wiekszosc tych rzeczy musisz sam wywiezsc. Pod domem masz tylko, zolty kubel, zielony, i szary. Reszte musisz wywiezc sam, na tak zwane " wysypisko" smieci na ktorym nota bene jest tak czysto, bo sklada sie ono z ogromnych kontenerow, w ktorch to laduja poszczegolne smieci. Aha! i jeszcze, w kazdym sklepie jest pojemniczek na stare bateria, ich sie nie wyrzuca do zadnych smieci. wysypisko jest czynne codziennie, pilnuje go dwoch starszych facetow, nawet nie tyle pilnuja, co uwazaja zeby ludzie nie zostawiali syfu za soba,...no i co ? ano to! ze mozna z tym zyc!! Wszystko zalezy od kultory nie tylko czlowieka, ale calego NARODU!! pozdrawiam , zycze milego wdychania swoich smrodow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie powinno paść już dawno... Ja segreguję od dawna i to nie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZSĄDNA...
Ja równeiż segregowałam, wyrzucałam dopojemników które była na to wydzielone. Niedawno rprzeprowadziliśmy się do domu i zdeklarowaliśmy się, że bedziemy też segregować. czekamy na worki i pojemnik od firmy. Równiez uważam się za cywilizowaną osobę i nie zamierzam żyć jak syfiarz i brudas, wyrzuycając śmieci gdziekolwiek. Ja mam czyste sumienie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laleszka
Tak,segreguję od lat(papier i plastik,szkło)ale teraz mam problem z otwarciem pojemnika(duży chyba 1100l).Klapa zbyt ciężka aby ją otworzyć na wysokość około 50 cm trzymając w jednej ręce śmieci a drugą uchylać. Nie utrzymuję klapy w tej pozycji i muszę ją energicznie odrzucić całkowicie do tyłu. W efekcie klapa z hukiem spada na tył pojemnika co może spowodować jej zerwanie z zawiasów jak również nie mam siły zamknąć jej z powrotem. Do stauszek nie należę , a jednak nie mam siły. Zostawiam więc pojemnik otwarty!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sortuje odpady od kilku dobrych lat...niestety tzw śmieciowa ustawa uchwalona jakiś czas temu wyraźnie mój wkład w równowagę naturalną niweczy...dlaczego? Oddanie pola opłat za wywóz gminom to poważny błąd jaki skutkuje ich podniesieniem. Tam gdzie ma miejsce wywóz odpadów z selektywnej zbiórki odpadów jest najdrożej i wskutek tego wiele wspólnot mieszkaniowych często rezygnuje z takich kosztów rezygnując z organizowania wywozu segregowanych odpadów. To co się stało jest przez platformę jaka w dużej mierze promowała taką ustawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja segreguję śmieci od 7 lat. Uczę tego już przedszkolaki, bo jestem nauczycielką. Moja córeczka segreguje śmieci a ma 2 latka! Ale wie, gdzie co wrzucić. Trzeba dać dobry przykład, zmienić mentalność. Też mam mała kuchnię, śmieci segreguję i wyrzucam na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie segreguję i nie zamierzam. Zadeklarowałam, że chcę płacić więcej i mam to w nosie. Nie przechodzę koło śmietnika, muszę iść specjalnie. Mieszkam sama, nie gotuję, mały kubeł napełnia się przez tydzień, nie widzę powodu żeby latać osobno z każdym kubeczkiem po jogurcie do śmietnika, a jeszcze zawracać sobie gitarę myciem śmieci. Do tego szafkę na śmieci mam małą - 50tkę - jeden kubeł się zmieści, ale kilka mniejszych już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierowca smieciarki
Ta segregacja to sciema a zeby wyciagnac kase od podatnika,co ztego ze segregujecie smieci jak my to i tak wszystko sypiemy na jedna haude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem za segregowaniem, i tu, gdzie mieszkam, robie to z radoscia: mam jeden kosz na platkiki/papiery/puszki/szklo i co tylko da sie przetworzyc, jeden na artykuly spozywcze/rosliny, a wszystko inne idzie do czarnego worka. Ale z tego co czytam, w Polsce wydaje sie to bardziej skomplikowane, makulatura osobno, szklo osobno, ktos o myciu butelek wspominam. Mam zapedy na ekolozke, ale to mi zalatuje przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez segreguję. To nie jest jakis niewiadomo wielki wysiłek, a można i zaoszczędzić i jeszcze sie dla wspólnego dobra choć trochę przyczynić. Tak więc smieci domowe do róznych pojemników a baterie, ładowarki stare, zepsute radio od razu tu zawiozłam - http://www.pgrproeko.pl/ i zawsze to lepiej niz mieć segregowanie śmieci w nosie a potem narzekać, że lasy brudne, lodowce topnieją i globalne ocieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na co dzień segreguję śmieci i nie wymaga to ode mnie większych poświęceń. Do tej pory nie miałam jednak okazji utylizować zepsutego sprzętu agd, a akurat muszę zrobić coś z lodówką, która zabiera dużo cennego miejsca w mieszkaniu. Znajoma polecała mi tę firmę - www.agorecykling.pl Ktoś z okolic Warszawy może powiedzieć coś na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że będę! Nie znoszę widoku walających się po ulicach śmieci. Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia. Kolejnym krokiem który podjęłam jest oddawanie elektrośmieci do firm typu http://www.elektrosmieci.warszawa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja segreguje smieci i potem ta firma www.nowista.pl wywozi je ode mnie ;) ekologia pełna para!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×