Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość są tacy możecie mi wierzyć

co sądzicie o Ślązakach, którzy nie potrafią powiedzieć ani 1 słowa po śląsku?

Polecane posty

Gość są tacy możecie mi wierzyć

Ślązakach z dziada pradziada, którzy mieszkają od urodzenia na Śląsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam takich. Młodzi już nie mówią gwarą, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gwarą nie muszą mowić,ale ja znaja albo dużo słów bajzel robisz na kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że to i tak ukryta opcja niemiecka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej być "opcją niemiecką",niż zbankrutowanym polaczkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez obrazy,ale ja jestem już kolejnym pokoleniem,które"nie godo".Rodzice studiowali poza Śląskiem, ja też i u nas w domu nie mówi się gwarą. Ktoś się uparł dzisiaj,żeby gnoić Ślązaków i zakłada głupie tematy.Jakaś uboga umysłowo istota,wierzy w stereotypy i przesądy, bądźmy dla niej wyrozumiali.Ktoś za przeproszeniem pieprzy jak potłuczony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 .20,ŚWIĘTA RACJA! Gdyby nie Śląsk może by ta najjaśniejsza Polska już dawno zbankrutowała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale jak na razie to my dopłacamy do waszych kopalni bo non stop są na minusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze Polska traktowała Śląsk jak dojną krowę,teraz jak koniunktura się zmieniła to wiesz się psy na Ślaku i Ślązakach,poczekajcie jak Putin zakręci wam gaz to pójdziecie na chrust do lasu! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Że i tak są folksdojczami.<<< x A Ty GŁUPI CIULU, nie wiesz nawet o tym, że x prawdziwi volksdeutsche mieszkali POZA Śląskiem. x W popularnym rozumieniu, volksdeutschem zostawało się na własną prośbę, by uzyskać od Niemców korzyści materialne. Dlatego "polacy" z innych rejonów, na gwałt doszukiwali się niemieckich korzeni. x Na Śląsku, Niemcy wydali w listopadzie 1939 roku, nowe dowody tożsamości, przed przyjęciem których, należało zadeklarować swoją narodowość. Domniemaną narodowością, była narodowość niemiecka. Wpisanie w dokumencie narodowości polskiej, skutkowało NATYCHMIASTOWĄ konfiskatą majątku, wyrzuceniem z pracy, mieszkania i nakazem opuszczenia terenu Śląska lub osadzeniem w obozie koncentracyjnym. Z tego powodu gen.Sikorski i Polski Rząd na uchodźctwie wydały zalecenie MASKOWANIA się Polaków. Zalecenie to zostało przekazane Polakom na Śląsku, poprzez rozgłośnie radiowe (m.in. w postaci przemówień gen.Sikorskiego) i przez biskupów śląskich. x Tak więc GŁUPI CIULU, prawdziwi folksdojcze mieszkali wyłącznie poza Śląskiem (jak zapewne Twój dziadek :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym kraju i przy tej naszym najjaśniej nam panujących choćby fedrowano złoto w sztabach to by się i tak nie opłacało! Dlaczego innym się opłaca a nam nigdy i nic nie wychodzi?Dobrze jest żyć i budować na kredyt,ale jak długo i do czego to doprowadzi? Ile pokoleń to będzie spłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Sorry ale jak na razie to my dopłacamy do waszych kopalni bo non stop są na minusie<<< x Bo cena samego węgla, jest tylko małą częścią ceny, płaconej przez odbiorcę. Reszta w postaci akcyzy i podatków, utrzymuje Waszą warszawkę :(. Oddajcie nam technologię produkcji benzyny z węgla i zaraz kopalnie staną się rentowne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×