Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baron pancerny

Czemu ludzie ufają reklamom?

Polecane posty

Gość baron pancerny

Jakiś czas temu dość znany aktor zachwalał opony. Gdyby to jeszcze był jakiś znany rajdowiec czy konstruktor samochodów, to jeszcze bym zrozumiał. Ale aktor? Co aktor wie o oponach? Prawdopodobnie wie tyle samo co i piekarz. Chyba, że na wydziale aktorskim nagle zaczęli wykładać oponologię stosowaną. Najśmieszniejsze, że reklamy działają. Sprzedaż wzrasta na tyle, że firmom często opłaca się wykupować najdroższy czas antenowy. Krótko mówiąc widz przed telewizorem nabywa jakiś produkt pod wpływem zareklamowania go przez osobę, która tak naprawdę nic nie wie o danym produkcie. Głupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Jakiś czas temu dość znany aktor zachwalał opony. ... Najśmieszniejsze, że reklamy działają. ... Krótko mówiąc widz przed telewizorem nabywa jakiś produkt pod wpływem zareklamowania go przez osobę, która tak naprawdę nic nie wie o danym produkcie. Głupota...<<< x Jak zwykle nazywasz głupotą coś, czego Twój rozumek pojąć nie potrafi :(. x To zwykła psychologia. Ludzie ufają informacjom osób bliskich, bardziej, niż informacjom oficjalnym. Aktor ulubionego serialu, jest dla nich (nieświadomie) osobą bliską. Dlatego kupują polecany przez niego towar. x A teraz dawaj stówę za wyjaśnienie :P :P :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baron pancerny
Misiu, rozumek to masz ty Po pierwsze, wiem doskonale czym są sztuczki socjotechniczne. Sprawdź w słowniku co znaczy ten termin. Po drugie, dziwi mnie, że właśnie na tak proste, żeby nie powiedzieć - prymitywne sztuczki ludzie się nabierają. Przykład. Misio1 sam powyżej przyznał, że: a) osoba serialowa, której wcale tak naprawdę nie zna, jest dla niego osobą bliską. Wiedziałem, że media na ludzi działają ale nie wiedziałem, że aż tak. Misiu, mniej telewizji. b) kupno droższej rzeczy pod namową "bliskiej" osoby serialowej jest dla misia1 normalne. Misiu1, gratuluję. Na takich jak ty reklama będzie z pewnością skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Po pierwsze, wiem doskonale czym są sztuczki socjotechniczne.<<< x To po co pytasz o to: jak funkcjonują ? x >>>Sprawdź w słowniku co znaczy ten termin.<<< x Rozumiem, że Ty już to zrobiłeś :D. W innym wypadku, kontynuowałbyś rozmowę o psychologii reklamy (ten termin jest używany dużo rzadziej). x >>>Po drugie, dziwi mnie, że właśnie na tak proste, żeby nie powiedzieć - prymitywne sztuczki ludzie się nabierają.<<< x Większość skutecznych rzeczy jest bardzo prosta i od wieków stosowana :). Każdego GŁUPOLA dziwi, że świat jest tak prosty :), a jednocześnie skomplikowany :). x >>>Przykład. Misio1 sam powyżej przyznał, że: a) osoba serialowa, której wcale tak naprawdę nie zna, jest dla niego osobą bliską. Wiedziałem, że media na ludzi działają ale nie wiedziałem, że aż tak. Misiu, mniej telewizji. b) kupno droższej rzeczy pod namową "bliskiej" osoby serialowej jest dla misia1 normalne.<<< x Czy Ty PANCERNY BARANIE :P, słowa "przyznał" również nie rozumiesz, x czy tylko jesteś tak DURNY, że rzeczywistości nie dostrzegasz, a tylko wśród wytworów Twego ograniczonego rozumku, poruszasz się :( ? x Nigdzie nie napisałem, że NA MNIE, w pełni działają sztuczki socjotechniczne, choć nie mogę zaprzeczyć, że ich wpływu nie odczuwam :) np. do dzisiaj mam miłe wspomnienie proszku do prania POLLENA 2000, dzięki doskonałej reklamie: "Ociec prać :P ?" Trudno, by działały na mnie reklamy z postaciami serialowymi, skoro od ponad pięciu lat, telewizora nie posiadam, a i tuner od komputera mam odłączony :). Polecam to wszystkim ludziom, marzącym o spokoju :). Dla Ciebie jest zapewne niepojęte, istnienie ludzi, TV nieoglądających :). x Tak jest dla mnie zupełnie normalne, że osoby traktujące aktorów serialu, jak swoją prawdziwą rodzinę, kupią to, co im aktorzy polecą. Dla mnie problemem jest tutaj, utożsamianie aktora z rodziną, a nie naturalne, podstawowe dla każdego człowieka zachowanie, zaufaniem do bliskich zwane :). Ja też kupując opony, sugeruję się opinią przyjaciół i znajomych :). x >>>Misiu1, gratuluję. Na takich jak ty reklama będzie z pewnością skuteczna.<<< x Nigdy nie wiem, czy z gratulacji DEBILA mam cieszyć się, czy płakać :(. Mój kolega jest specjalistą d/s wizerunku polityków (w swojej TV oglądasz go dość często), a ja przez ćwierć wieku, prowadziłem politykę reklamową mojej firmy, na tyle skutecznie, że jeszcze dwa lata po zamknięciu sklepów, ludzie zaczepiają mnie na ulicy i pytają: gdzie i kiedy reaktywuję działalność :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reklama szczególnie w telewizji ma na uwadze przyciągnąć klientów. Stąd najczęściej występują znani aktorzy ,wokaliści , celebryci. To oni najczęściej przykuwają nasza uwaga. Widzimy ich na co dzień w internecie gazetach i skoro ma życie na poziomie i on tez tego używa to czemu ja nie mogę? No niestety prawda taka ze on dostaje kasę a ty kupujesz coś co najczęściej okazuje się g****m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×