Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czemu z Czubaszek robią w tvn intelektualistkę

Polecane posty

Gość gość

skoro to stara idiotka , która pierdzieli głupoty, które niby mają być super satyrą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, lecz żadnego z tych kierunków nie skończyła. Pracę w radio rozpoczęła w 1960, nawiązując współpracę z audycją „Radio-Reklama” Nawet studiów nie skończyła, widocznie jakoś po znajomosci sie do radia dostała...jeszcze niby trójka ja promowała, dla mnie nudziara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie ona kilkukrotnie decydowała się na aborcje? Dla mnie jest zerem, tvn jest miejscem dla takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laska ma demencję. Trzeba spojrzeć na nią z wyrozumiałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różne indywidua pojawiają sie w TV mi osobiście przeszkadza tylko ,ze kobita wyglada tak jakby zębów nie miała (i chyba nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to taka inteligentka na poziomie tvnu, jaka tv tacy inteligenci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to mądra i asertywna babka ma odwagę być sobą a to dzisiaj rzadka cecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to jest intelektualistka, znakomity satyryk i mądra kobieta. posiada też rzadki dar. mówi prawdę i nie boi się tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
Czemu? Po pierwsze, Czubaszek miała swój dobry okres, kiedy pisała świetne teksty satyryczne, które doskonale interpretowali bardzo dobrzy, wybitni aktorzy. Ale to było w latach 70 i 80. Po drugie, Czubaszek jest po prostu postrzelona. Gada różne rzeczy, można powiedzieć, że gada tak samo idiotycznie, jak postacie z jej tekstów. Ona nie jest żadną intelektualistką, żadnym mędrcem, tylko jest babką otrzaskaną w świecie artystycznym, która ma jakąś wiedzę, coś przeczytała, ma pewien zasób informacji i talent do wygłupów, do rozrywki. Po trzecie i to jest już sprawa natury politycznej. Czubaszek służy mediom, do jak to się dziś mówi, budowania narracji, bardzo określonej. Czubaszek to starsza pani, ale bardo spontaniczna, wyluzowana, bezpośrednia, którą się używa do wyśmiewania, wyszydzania, ośmieszania tego, co możemy nazwać TRADYCJĄ. Tradycję, która zawiera w sobie religię, kodeks moralny, patriotyzm zwalcza tzw. mainstream medialny, dlatego, że reprezentuje on stronę w wojnie kulturowej. W tym sensie Czubaszek jest najemnym, może ochotniczym? ale bierze za to kasę, żołnierzem, który walczy na froncie kulturowej wojny. Z jednej strony jest szeroko rozumiana tradycja z drugiej nowoczesność rozumiana jako rewolucja seksualna, obyczajowa, rewolucja pojęć - gender! Na tej wojnie szczególnie są pożądani tacy żołnierze, którzy walczą przy pomocy śmiechy, kpiny, ironii, sarkazmu, wyśmiewania, wyszydzania i to właśnie Czubaszek bardzo dobrze potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mówi prawdę, ktora jest jej prawda, prawda z jej punktu widzenia.... ja mam inne spojrzenie na zycie, dla mnie co innego jest prawda, no ale przeciez tylko ta pani jest guru i wszystko co powie jest prawda ;) co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest jedna. nie ma prawdy mojej, twojej czy czubaszkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do lubię kwiatki Dodać trzeba że na jej korzyść działa też wiek . Nikt nie może jej zarzucić że jest młoda i głupia . Co do tego co napisałaś to masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
Poza już samym tematem, metoda, którą stosuje Czubaszek, Wojewódzki, tego rodzaju ludzie, to po prostu szyderstwo. Z nimi nie można rozmawiać, bo oni zamieniają rozmowę w licytację na szyderstwa i kpiny. To jest nawet zabawne, ale nie jest to rozmowa, bo też nie o rozmowę tutaj chodzi, ale o wyśmianie, tak, żeby przeciwnik zamknął pysk. Czubaszek robi to z większym wdziękiem i polotem, bo też jest od Wojewódzkiego o wiele bardziej rozwinięta intelektualnie (no, może już się cofa), ale nie zmienia to samego mechanizmu, który stosuje. Mówiąc wprost. Zabijanie śmiechem jest skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ją lubie. Przynajmniej ma odwage mowic co mysli o bachorach. Jestem tego samego zdania co ona i gdybym wpadla również aborcje robilabym z uśmiechem na twarzy. Nie cierpie glupich bachorow i uważam ze każda kobieta ma prawo decydować o swojej macicy a nie jakis gowniany plod. Czubaszek jest z******ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
Owszem prawda jest jedna, czasem trudna do ustalenia, do jednoznacznego określenia. Ale nie o prawdę chodzi, ale o to co za prawdę jest powszechnie uznawane. I tutaj toczy się ta wojna. To się kiedyś nazywało, bardzo ładnie RZĄD DUSZ, czyli kto narzuca powszechne wyobrażenie i jakie? Kiedyś robił to kościół, monarcha, pisarze, filozofowie, wybitni politycy, mężowie stanu. Teraz robi to de facto telewizja i korporacje. TV i korporacje kierują się głównie zyskiem i ideologią, która im bezpośrednio służy. Jest co raz mniej miejsca na coś więcej, niż hedonizm, pieniądze i rechot z tych, którzy odrzucają hedonizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos mowi, ze Czubaszek mowi prawde, a wg mnie jej nie mowi, i kto ma rację? wiem, ze prawda obiektywna jest jedna, ale ktos musi sie mylic, dlaczego akurat ja? bo mnie w tv nie pokazują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jesteś najlepszym dowodem że metoda Czubaszkowej jest skuteczna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mówi prawdy? nie powiedziała, że zrobiła aborcję? powiedziała. czyli powiedziała prawdę którą wiele osób skrywa z róznych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
Dodać trzeba że na jej korzyść działa też wiek . Nikt nie może jej zarzucić że jest młoda i głupia . Co do tego co napisałaś to masz rację :D No tak, można jej zarzucić, że jest stara i głupia, ale to byłoby chamstwo i spotkałoby się z oburzeniem. Natomiast można wprost mówić, że babcia z różańcem jest stara i głupia. To mieści się w kanonach nowoczesnej tolerancji :D Ja gdy z kimś rozmawiam, czasem z wieloma osobami, to się nie pieprzę i stosuję dokładnie te same metody, czyli mówię, że jest tak stara, jak głupia, że jest narzędziem korporacji, które jej płacą za to co mówi, że ona powie, co będzie trzeba, że poglądów nigdy nie miała, bo są one de facto wypadkową jej ograniczeń moralnych i intelektualnych. Wówczas robi się awantura, jak u Wojewódzkiego, ale skutek jest taki, że rechot już słychać z obu stron :D Oczywiście Czubaszek jest marginesem, bo jest tylko narzędziem, ale skoro narzędziem tym wali się bez umiaru, to trzeba w to narzędzie, także walić i też bez umiaru. Stara i głupia krowa z kompleksem własnej powierzchowności, który maskuje udawaną swobodą, moralnie ograniczona, posrana ze strachu na myśl o tym, że za chwilę umrze, więc tym bardziej się wydziera, że się nie boi... I tak dalej ;) Chamstwo to jest i niekoniecznie całkiem prawdziwe, ale jakże w tonie tego co ona sama mówi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mozna tak mówić o starszej kobiecie z różańcem i nikt normalny tak nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popuściła szparę, wyskrobała się i robiła tak karierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czubaszek jest dziś pełno bo ona reprezentuje nurt z którym utożsamiają się takze współczesne media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
:D Następny filozof z telewizji. To jest taka sama prawda, jakbym powiedział, że nie lubię jeść śniadań i nie jem. I rzeczywiście na ogół nie jem. Zrobiła to co zrobiła i to nie czyni tego aktu słusznym. Stwierdziła fakt. A nie podała prawdę, która definiuje problematykę moralną w tym zakresie. Właśnie w taki sposób manipuluje się ludźmi. Skoro taka fajna starsza pani zrobiła to co zrobiła, to znaczy, że dobrze zrobiła, albo przynajmniej nie tak źle, bo jest fajna. TO JEST MANIPULACJA oparta na wygłaszaniu faktów, tonem jakby głosiło się absolutne prawdy. Na dodatek owija się to w rechot, że fajne, że sobie dałam płód wyssać z macicy, kurfa, ale było fajnie, że mi wyciągnęli tego głupiego bachora, bo miałam więcej czasu na chlanie i piertolenie o niczym w towarzystwie, ale to fajne było! Wniosek jest taki, że nie ma problemu moralnego, jest prosta czynność, która nie niesie żadnych moralnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam ta kobietę. Ma odwage mowic o tym co duzo kobiet robi a ukrywa czyli aborcje. Zrobilabym ich tyle ile by bylo trzeba tak jak pani Maria. Aborcja wkrótce bedzie legalna tak jak to bylo kiedys i zadne z****** klauzule sumienia i zaszczane plody nie beda o tym decydować tylko kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
Nikt normalny? Może i masz rację, ale w takim razie normalni nie są Wojewódzki, Urban i cała ta elita dziennikarstwa, która od rana do wieczora wyśmiewa starych, bo są starzy i tak głupi, że w jakiegoś Jezusa wierzą. No debile, zbawienia im się zachciało, bo się w życiu nie wyżyli seksualnie. Taki jest przekaz od tych ludzi, od mainstreamu. Nie ma rozmowy, jest RECHOT. Oglądam to od lat i widzę, co i jak się podaje. Nie chodzi już o poszczególne słowa, ale o CAŁOŚĆ PRZEKAZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wniosek jest taki, że nie ma problemu moralnego, jest prosta czynność, która nie niesie żadnych moralnych konsekwencji. s to bardzo dobry wniosek. prawidłowy. i chwała jej za to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
i zadne z****** klauzule sumienia i zaszczane plody nie beda o tym decydować tylko kobieta :D No i jest przykład :D Wulgarność, deprecjacja poważnego problemu, do rangi śmiesznych pierdół. I o to chodzi, o taki efekt, by ze spraw poważnych robić rechot. To jest bardzo charakterystyczne, że tam gdzie chodzi o sprawy fundamentalne i poważne, ludzie bezradni wobec problemu, ogłupienie od razu walą wulgaryzmami i rechocą, bo nie są w stanie odnieść się poważnie do poważnego problemu. Takich właśnie ludzi, produkuje telewizja. Można pogratulować skuteczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie wyśmiewa się z wierzących. starych czy młodych a na pewno nie ludzie których wymieniłeś. oni wyśmiewają się z głupot które wyczyniaja te starsze osoby (i nie tylko) pod pozorem wiary a to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo usuniecie plodu (tak plodu bo 3 miesięczny plod to jeszcze nie bachor) nie niesie żadnych konsekwencji moralnych to tylko normalna czynnosc. Kiedys ciemnogrod to pojmir tylko pytanie kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię kwiatki
Wniosek jest taki, że nie ma problemu moralnego, jest prosta czynność, która nie niesie żadnych moralnych konsekwencji. s to bardzo dobry wniosek. prawidłowy. i chwała jej za to! :D Wniosek podobno prawidłowy, ale PRAWDA już leży pod stertą kłamstw. I o to w tej pracy u podstaw, pani Czubaszek chodzi :D Niby miało być o prawdzie, ale chodzi o wnioski, które pasują do tezy. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×