Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tvardy

Części do dostawczych

Polecane posty

Gość Tvardy

Zastanawiam się które z aut dostawczych są najtańsze pod względem dostępnych części? Planuję zakup auta dostawczego do 3,5t. No i generalnie liczę przede wszystkim na coś co nie będzie bardzo awaryjne, a jak już naprawy będą wymagane, to żeby dało się je przeprowadzić niewielkim kosztem. Wiadomo, że elektronika to jest inna bajka, ale części mechaniczne im tańsze tym lepsze. Także mam dwa pytania. Po pierwsze: jakie auto w kontekście tego co pisałem a po drugie: jakie części do tego auta warto brać? Szukam już wszędzie porad i wskazówek, więc każde info będzie na wagę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryszardd
Jeśli chodzi o samochody to trudno mi porównać awaryjność i dostępność tanich części bo ja jeżdże ducato od 12 lat i nie miałem okazji innym autem polatać zawodowo. Ale ducato sie sprawdza, poza standardowymi usterkami sie dobrze sprawuje chociaż powoli zbliża się jego czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamrat
Z mojego doświadczenia powiem, że dobrym zestawm jest iveco daily (ja jeżdzę trójką) plus jakies niedrogie części jak fast original, trw albo febi bilestin. Psują się rzadko, a przynajmniej nie wydajesz fortuny na oryginalne części o niekoniecznie wiele wyższej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tvardy
Właśnie się zastanawaiełm czy to kupowanie oryginałów przekłada się na faktycznie wyższą żywotność części. Trudno znaleźć w necie jakieźś konkretne porównania, raczej trzeba się opierać na opiniach. Ale mam znajomych, którzy nigdy by nie włożyli w swoje auto zamiennika i takich, co biorą same najtańsze części i też jakoś jeżdżą. Kwestia podejścia chyba nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riverred
A ja myślę że kwestia zdrowego rozsądku. Jak ktoś sobie może pozwolić na oryginalne części to czemu i nie, niechby i sobie nowy samochód kupował za każdym razem, jak coś się zepsuje w poprzednim. Ale jak nie masz takiej możliwości to nie ma sensu się zajeżdżać i kupować drogie części. Zwłaszcza że jakośc zamienników nie jest wcale zła, wręcz przeciwnie, tendencja jest wzrostowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierz niemca
merol albo LTek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tvardy
Z tymi niemieckimi samochodami to tez nie jest powiedziane, że takie dobre. Podobnie z częściami. Kolega kiedyś polecał ze wszystkich sił zamienniki renomowanej niemieckiej firmy, a potem sam się przejechał na ich częściach. Ja jestem zdania że samemu trzeba popróbować i wyrobić sobie opinię. Mogę komuś przedstawić swoją, ale nie wybierać za kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Legat
No i ceny. Do włochów poza alfą części są tańsze. Ale jak mówimy o dostawczakach, to też porównanie wypada na korzyść iveco albo fiata. Jeśli chodzi o utrzymanie to są stosunkowo tanie, ja po dwunastu latach na samochodach fiata nie rozglądam się za niczym innym. I pewnie zostanie tka jeszcze długo. Chbya że mnie czymś konkurencja zaskoczy pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forsow
Mnie za to denerwuje szef który całą firmę by najchętniej postawił na najtańszym możliwym sprzęcie. Rozumiem szukanie oszcżędności ale cyasem zdarza sie sytuacja że auto staje w środku trasy i koszta z jego przywróceniem do sprawności, niedostarczoną dostawą są masakryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RomanNW
Dlatego trzeba znaleźć jakiś sensowny środek. Są części które kupię tanie, bo i tak szybko się zużywaja jak klocki hamulcowe (zwykle biorę fast original). Są też takie, w które wolę zainwestować, bo wiem, że jka kupię porzadne to starczą na lata. Wtedy oryginalne albo jakieś droższe z Boscha. Chociaż w sumie z nimi to nic nie wiadomo. Zawsze się może coś schrzanić na długo przed "terminem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabia
Części to jest loteria. Jak masz szczęście to na fastach przejedziesz 50tys a jak masz pecha to oryginalne ci sie rozsypią po 1,5tys a w aso ci powiedza że źle jeździłeś i reklamacji nie uwzględnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RomanNW
Tam chyba zawsze tak mówią :P Nie wiem czy znam chociaż jedną osobe która by miała pozytywnie rozpatrzoną gwarancje w aso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pilarz
Nieprawda, po prostu musisz mieć pełną dokumentację - paragon z częśc****aragon z montażu - o wszystkim musisz pamiętać. Wtedy dopiero rozpatrują gwarancję. I to zazwyczaj pozyywnie choć zależy jakie aso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krabia
Ja wolę wszystko samemu zmontować. Wtedy jak coś spieprze to pretensje mogę mieć tylko do siebie, a nie ganiać po reklamacjach, wyszukiwać papiery sprzed roku i dziwić się po miesiącach czkeania reklamacja jest nieuwzględniona, a ja muszę i tak wymieniać części na nowe. Abstrahując od czasu oczekiwania, który jest kluczowy jak masz jeden samochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×