Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wytrawnysmakosz

czy wódka może zamarznąć?

Polecane posty

Gość wytrawnysmakosz

tak się właśnie zastanawiam, bo włożyłem 0,7 l do zamrażalnika, żeby mieć na jutrzejszy wieczór; kto wie niech pisze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytrawnysmakosz
ok, dzięki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzacz
u mnie w zamrażalniku wódka zamarzła, kupiona w sklepie z banderolą a nie jakis ukraiński wynalazek, zamarzła bo mam w zamrażalniku ustawioną ciut za niską temperaturę.... ....fajnie wygląda jak \"kawałki\" wódki wpadają do kieliszka... :) przypominam, za studentem chemii, że wódka to nie czysty alkohol tylko roztwór 40 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shadok
Byłem zdziwiony, że zamarzł mi oryginalny Soplica :) Po zmierzeniu temperatury w zamrażarce okazało się, że jest tam minus 27 stopni C ! Teraz się już nie dziwię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwin w lodówce
a ja mam tak zimno w lodówce że aż mi się pingwiny zalęgły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinder Areo
moze zamarznac woda w niej zawarta... spirtyus nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale po co
to zależy ile %. Jeśli normalna 40% to zamarznie, a mnie niedawno rozsadzila butelkę, bo zapomniałem, że jest w zamrażalniku nastawionym na -30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwiro
nie moglo rozsadzić butelki poniewaz mieszanina 40% alkoholu z wodą nie zwiększa swojej objętości. tylko woda jako jedyna znana nam substancja zwiększa swoją obiętośc wraz z obniżaniem temperatury ( oczywiście poniżej punktu krytycznego 4 stopnie C ) i są to tak zwane "anormalne właściwości wody" - dzięki temu istnieje życie na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimbrownik
Może rozsadzić butelkę, jeśli proces zamarzania przebiega powoli i nie jest zakłócany np. wstrząsami, to następuje stopniowe rozdzielanie się wody od alkoholu, w efekcie czego może się zdarzyć że w jednej części butelki jest stężony alkohol , a w drugiej sama woda i właśnie ta woda może rozsadzić butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zamrażalniku mam ok -32 stopni i wódka tam nie zamarza, dobre gatunkowo "trunki" robią się tylko gęste - oleiste natomiast, obleśne mieszanki spirytusu i wody jak soplica zawierają prawdziwe grudy lodu. do bani z takimi wódkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikikun
temperatura zamarzania 100% alkoholu wynosi coś koło -115*C. więc najprawdopodobniej w miarę zamarzania w wódce będzie się robić kasza, wytrącać kryształki... a wszystko zamarznie przy -115 C Wódka moze zamarznac , przykladow 40% wodka zamarza w okolo minus 27 stopniach Celsjusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jebolec
Poniżej podajemy zależność temperatury zamarzania płynów wodno spirytusowych od zawartości alkoholu: 11,3% - 5C 20,3% - 10,6C 29,9% - 18,9C 33,8% - 23,6C 39% - 28,7C 46,3% - 33,9C 56,1% - 41C Przechowywanie wódki w standardowej zamrażarce nie powinno spowodować zamarznięcia płynu. Zamarznięcia płynu, mogą się zdarzać w sytuacji gdy rzeczywista temperatura zamrażarki jest niższa od spodziewanej ( np. w przypadku awarii agregatu czy termostatu). Ponadto, na szybsze zamarzanie wódki w porównaniu do innych alkoholi ma wpływ kwadratowy kształt butelki oraz grubość szkła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markowiu
Ja tam wsadziłęm do zamarażarlnika starej produkcji ma dzieści lat napewno i raczej jest produkcji ZSRR nie wiem do ilu stopni to mrozi ale po przestaniu nocy rano wódka była jak " glut" znakomita do picia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewydojony Byk
zamarzanie wódki uzależnione jest też od stężenia cukru w niej zawartego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cezkrak
Kupiłem dzisiaj krupnik "półkę" i po 10 godzinach wyjąłem z zamrażalnika zamarzniętą flaszkę. Do tej pory jedynie kulki w butelkach mi lekko przymarzały, ale żeby cała flaszka to jeszcze się nie zdarzyło. Widać dobra wódka nie boi się mrozu a byle jaka zamarza jak woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mced
Oczywiście. Wódka zamarza w -24 stopniach. W zamrażalniku mozesz mieć do -35, więc zamarznięcie to kwestia czasu. Czysty spirytus zamarza w -114.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda909
może zamarznąć, a nawet może ją rozwalić :P bo zdarzył mi się taki przypadek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to możliwe ze wsadzone 3 butelki tej samej wódki w tym samym czasie nie zamarzły a 4 zamarzłą calutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×