Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniaam

Dostałam pozew o separację bez orzekania o winie - pomocy!!!

Polecane posty

Gość aniaam

Mąż 8 miesięcy temu wyprowadził się do swojego nowo wybudowanego domu, który wybudował po wymuszeniu na mnie intercyzy. Przebywa u niego 20 lat młodsza kochanka. Nie będę opisywać losów małżeństwa, bo to długa historia. Dziś dostałam pozew do sądu o separację bez orzekania o winie, tylko zdziwił mnie fakt, że w uzasadnieniu mój mąż oszkalował mnie na 2 strony. Głównie przewija się fątek materialny, tzn. co wyremontował w domu podczas trwania małżeństwa, ile włożył swoich pieniędzy i jak dużo musi płacić na dziecko ( 600 zł). Zupełnie nie wiem, co robić i jestem głęboko przerażona. Mieszkam z 17 letnią córką, obie bardzo ciężko pracujemy, ale jakoś sobie radzimy. Bardzo proszę o poważne potraktowanie mojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem prawnikiem
ale mi się wydaje, że spokojnie dostaniesz rozwód z winy męża. Nie zgadzaj sie na "bez orzekania". Masz jasną sytuacje, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie ze on jest winny ,jeszcze mieszka z kochanka a jest to w czasie trwania małżeństwa wiec wina jest jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz odpowiedz na pozew i napisz, ze wnosisz o separację ( albo rozwód) z jego winy . Jesli sąd orzeknie jego wine masz mozliwość żadać alimentów równiez na siebie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaam
A jak się pisze taki pozew i czy powinnam wziąć adwokata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz brać adwokata , to zależy od ciebie . Jeśli sama sobie poradzisz, czujesz się na siłach . Jeśli nie, a masz kasę to możesz zlecić sprawę .Odpowiedź na pozew możesz napisac sama swoimi słowami, wystarczy napisac w pismie do jakiej sprawy piszesz ( sygnatura akt jest w tym pismie które dostałaś z sądu ) i opisać jak ty to widzisz i napisać, że nie zgadzasz się na orzekanie separacji bez orzekania o winie i wnosisz o orzeczenie jego winy. Napisac, że odszedł z domu, związał się z inną kobietą i to jest jego wina . Napisac to w 3 egzemplarzach ( 2 do sądu jeden dla siebie) . No, chyba, że się zgadzasz na separację bez orzekania , wtedy nie musiz nic pisac. A to że napisał bzdury o waszym małżeństwie , to niestety tak już jest , jakiś powód trzeba było podac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka mała
lepiej wnies o rozwód , wtedy sąd bedzie rozpatrywał rozwód a nie separacje , Rozwód z winy męża , piekna sparwa , przeciez to on ma kochanke i ciebie porzucił, zażadaj alimentów na córke i na siebie. Dobra rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna duszyczka
przy wnoszeniu o rozwod z jego winy potrzebni beda swiadkowie np.corka twoje kolezanki ktore widzialy ze maz ma kochanke i to przez niego rozpadl sie wasz zwiazek.moim zdaniem pokaz mu gdzie raki zimuja i daj z orzekaniem o winie i wymus alimenty na dziecko i siebie(masz do tego prawo bo jesli jednej osobie po rozwodzie powodzi sie gorzej ta druga ma prawo ja utrzymywac tak jak to bylo podczas malzenstwa).walcz i nie daj mu spokoju ja bym tak zrobila!!powodzenia tylko ze z orzekaniem o winie dluzej sie czeka na rozwod niz bez winy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaam
adwokat z urzędu czy możesz ze mną porozmawiać na gg mój numer 795208 bedę b wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×