Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Emigracja do Kanady szansą na nowe życie

Polecane posty

Jak tam jest tak dobrze, to dlaczego znajoma razem z matką, wróciły stamtąd i już ponad pół roku siedzą w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego wrocily?bo byly nikim w Kanadzie bez wyksztalcenia i pewnie nie bylo prac dla takich.zeby zyc w Kanadzie trzeba miec prace na poziomie bo drogo jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam jest tak dobrze, to dlaczego znajoma razem z matką, wróciły stamtąd i już ponad pół roku siedzą w Polsce? x pewnie to była smerfetka z matką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chetnie wyjade tylko kto mi zalatwi prace z mozliwoscia przedluzenia i nie bedac specjalista !? Bo za wypelnianie papierow i placenie taki biurom jak wyzej z linka to ja sobie sam poradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
muszę rozważyć emigracje póki nie będzie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie biura ciagna kase tylko za wypelnianie papierow a nic zalatwiaja pracy,zeby nie bylo ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Dlaczego wrocily?bo byly nikim w Kanadzie bez wyksztalcenia i pewnie nie bylo prac dla takich.zeby zyc w Kanadzie trzeba miec prace na poziomie bo drogo jest...<<< Starsza dorobiła się już w Kanadzie emerytury (to jeszcze emigracja stanu wojennego), a młodsza pracowała jako pielęgniarka, więc pracę miała, od kilkunastu przynajmniej lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dlaczego wrocily???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starsza dorobiła się już w Kanadzie emerytury (to jeszcze emigracja stanu wojennego), a młodsza pracowała jako pielęgniarka, więc pracę miała, od kilkunastu przynajmniej lat. x teraz żałuje głupiej decyzji i codziennie myśli o wykopaniu sobie głębokiego dołu z wapnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Misio w kanadzie emeryture masz po 10-15 latach pracy. A z jakiego miasta przyjechaly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>To dlaczego wrocily???<<< Nie wiem. Jakoś nie zachwycają się tą Kanadą i myślą o przeniesieniu się na stałe do Polski. Musi tam być drogo, bo są zachwycone wieloma polskimi cenami, głównie na jedzenie. W Kanadzie mają jakiś nieduży domek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Misio w kanadzie emeryture masz po 10-15 latach pracy. A z jakiego miasta przyjechaly ?<<< Z jakiegoś zadupia, chyba w okolicach Toronto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie z miejscowego polaczkowa Mississauga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja planuje wyjechać właśnie do Kanady. Chce tam pojechać na uczelnie zrobić masters degree, a potem znaleść zatrudnienie i w miare szybko wystąpić o obywatelstwo. Kanada ma dla mnie wiele plusów ale chodzi mi głównie o duży poziom wolności gospodarczej. Emigracja do Kanady i USA raczej nie jest dla osób, które chcą ciepłej posadki, wachlarza darmowych serwisów i wysokiej emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musieli zyc od czeku do czeku maly domek ma kazdy przecietny kanadyjczyk..para gaci z jeansu to 70 $ a mleko 5$!jak byloby im dobrze to by nie wracaly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studia w kanadzie sa drozsze niz w USa powodzenia Wyjazd do Kanady to nie problem ale znalezienie pracodawcy z pozwoleniem pracy jest problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazdy pracuje w fabryce itd .ale emigrantom jest ciezej mojemu mezowi zajelo 6 lat studiow zeby byl tam gdzie przecietny Amerykanin nigdy nie bedzie...czyt ten bez wyksztalcenia,uporu w dazeniu do pracy...kiedy byl przez chwile pracownikiem fizycznym to byl traktowany jak ktos kogo sie nie szanuje teraz jest naukowcem i pracuje w duzej korporacji medycznej. Kanada jest droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolega mi opowiadał o znajomych,wszystko tu posprzedawali,i wyjechali do Kanady,tam facet miał pracę zapewnioną,na miejscu się okazło,ze zakres obowiązków jest inny,że nie chcą go dpuszczać do konkretnej roboty,a więc i zarobki marne,na mieszkanie nie było ich stać,wegetowali przy jakiejś rodzinie,razem z małym dzieckiem,kobieta nie mogła znaleźć pracy,ale i nie było co z dzieckiem zrobić,bo to było jakiieś straszne zadu/pie ,po roku wrócili do Pl ,na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musi tam być drogo, bo są zachwycone wieloma polskimi cenami, głównie na jedzenie. Xxx No spoko, mój kumpel Szwed też sie zachwyca polskimi cenami, zwłaszcza alkoholu, tylko, że mimo w tej Szwecji jest tak drogo to żyje mu sie dużo lepiej niż wszystkim przeciętnym polakom, a jak przyjedzie naj wakacje do Polski czy Bułgarii to jest królem, a jak polak czy bułgar chcą pojechać do Sztokholmu pozwiedzać to w każdej knajpie czują sie jak nędzarz. Dodam, że w Szwecji nie ma pensji minimalnej ale nikt nie dostanie więcej niż 50pln na godzine. To jest więcej niż oczywiste, że lepiej mieć silną gospodarke i troche wysokie ceny w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pracowalem w zeszlym roku w Londynie to spotkalem dwie kanadyjki nauczycielki ,ktore przyjechaly do pracy do uk i mowily,ze ciezko z praca u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sie emigrowalo 20 lat temu teraz jest takim bez jezyka wyksztalcenia ciezko.. Ja sie pytam na co oni liczyli?bez wyksztalcenia,jezyka,oszczednosci???lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie studia w Kanadzie sa strasznie drogie.Jesli jestescie tak bogaci to taniej juz do usa sie ksztalcic. Pamietajcie,ze to nie eu i NIE mozna pracowac wszedzie ! Na prace trzeba miec wize a zadne dosw z poza kanady sie nie liczy. Tam potrzeba cos takiego jak LMO ale trzeba miec pracodawce. Sam chce wyjechac na IEC ale nie mam pojecia jak sobie zalatwic prace,bo nie jestem specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy temat, sama od jakiegoś czasu marzę o Kanadzie, ale jednak sprawa nie jest prosta. Sam bilet jest pieruńsko drogi jak na polskie zarobki. To poważna decyzja, wiąże się ze zmianami w życiu rodzinnym i osobistym, z dużą inwestycją finansową itd. Jak w temacie: zaczynasz nowe życie i trzeba się dobrze zastanowić, czy nie żal ci starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Kanady można emigrować przez Anglie lub Irlandie, wystarczy pomieszkać w tych krajach 3 lata i droga otwarta. Niedawno Kanadyjczycy w Irlandii zachęcali Polonie do emigracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto ci dal takie newsee haha Sami angole potrzebuja wiz tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś W 2014 Kanadyjczycy zrobili w Irlandii targi pracy zachęcając polonusów do emigracji, wielu skorzystało z ich propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata mieszkalem w Londynie i bylem nawet na tagach expo czy cos gdzie byli wystawcy z kanady,new zeland i australi Zeby sie tam dostac trzeba byc specjalista czyt miec pare lat dosw w jakims poszukiwanym zawodzie.Zeby sie wogole o cos starac trzeba min pracowac tam u pracodawcy 2 lata. Tylko najlepsze,ze na tych targach to glowie byla australia i nowa zelanida z kanady moze 2 boxy prace spawacz,dekarz i cos tam jeszcze A co do biur wiekszosc to biura prawnicze jak to wyzej ,ktore wypelniaja papierki a nic nie zalatwiaja.Kupe ludzi stracilo na tym pieniedzy.Ciezko znalezc konkretna firme. Ja jestem z wyksztalcenia ekonomista i cale zycie robilem prawie w roznych firmach na customer service.O znalezieniu pracy moge sobie pomazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×