Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fotografia dziecięca i rodzina oraz praca z modelkami.

Polecane posty

Gość gość

Czasami jak patrzę na wpisy różnych fotografów /ek to mnie ściska w gardle i d***e jakie to wszystko pro a nie potrafi zdjęcia zrobić prawidłowo i chce zarabiać na nieświadomości klientów. Tekst podesłała mi znajoma można poczytać i się pośmiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SZACUNEK DO PRACY FOTOGRAFA. Do napisania postu skłoniła mnie sytuacja, która spotkała mnie dziś i nie pierwszy raz, ale dziś wywołała we mnie fale żalu i złości Tak-ja Wasza zawsze ciepła, uśmiechnięta i gotowa do pracy fotografka dziś wyjaśni co ją boli. Większość z Was zapewne myśli, że praca fotografa to po prostu pstrykanie fotek... Tak naprawdę nie wiecie ile pracy, przygotowań, stresu, przemyśleń, a potem czasu poświęconego na zdjęcia poświęcam każdego dnia. Najgorsze jest to, że ja traktuje swoja pracę z pasją i angażuje się w 100%, a klienci czasami nie chcą oddać choćby 10%. Chciałabym abyście wiedzieli, że dzwoniąc, pisząc, mailując czy sms-ując, umawiając się tym samym na sesje rezerwuje dla Was mój czas. Tego dnia, nikt inny nie skorzysta już z moich usług, ponieważ oddaje Wam mój czas tylko do Waszej dyspozycji. Na sesje zawsze należy się umawiać na tyle wcześniej, aby wspólnie można było ustalić termin pasujący i dogodny dla wszystkich. Wielokrotnie wtedy wspominam, iż rezerwując konkretny termin blokuje go tylko dla Was.Do każdej sesji przygotowuje się bardzo starannie, przede wszystkim wyczerpująco odpowiadając na Wasze maile, pytanie, wątpliwości tym samym układając sobie wstępny plan jak będzie sesje przebiegać, co będzie jej tematem, kiedy zorganizować przerwy i jak ją poprowadzić, przecież każdy z Was ma zupełnie inne oczekiwania...zupełnie inaczej będzie wyglądać sesja z noworodkiem, który potrzebuje ciszy, spokoju, ciepła i wyciszenia, a zupełnie inaczej sesja z rozbrykanym 2 latkiem..., a jeszcze inaczej sesja kobieca, na którą wielokrotnie umawiam makijażystkę, która tego dnia przychodzi specjalnie dla Was. Oprócz takiego planu, zazwyczaj w porozumieniu z Wami przygotowuje "stos" różnego rodzaju gadżetów, których wielokrotnie oczekujecie na sesjach, bo to zwiększa ich atrakcyjność. Kolejnym krokiem w przygotowaniach jest zorganizowanie układu studia, a więc teł, lamp, softboxów i tzw. pomocników, które mają na celu wydobycie największych atutów fotografowanych ludzi oraz jest pomocne w uzyskaniu wielu efektów, których również oczekujecie na zdjęciach. Przygotowanie takiego studia to nie lada praca, niejednokrotnie okupiona potem spływającym po czole. Na koniec zawsze przygotowuje najważniejszy sprzęt, a więc aparat, baterie, lampę zewnętrzną, obiektywy, blendy itp., część z rzeczy wielokrotnie dokupuje przed sesją.Tak też przebiegały przygotowanie do dzisiejszej sesji..., niestety została odwołana, półtorej godziny po czasie, w którym powinna się rozpocząć. Pomijam już fakt, że bardzo nieładnie się jest spóźniać, dodatkowo nie poprzedzając tego żadną wcześniejszą informacją, ale jakież rozgoryczenie odczułam dziś siedząc w pełnej gotowości i czekając na klientów dowiadując się, że niestety, ale nie mogą przyjechać:-(. Cały mój czas poświęcony na przygotowania, na maile, na przygotowanie studia oraz 1,5 godziny czekania, nie wspomnę już o straconym dniu sesyjnym, na który miałam paru chętnych klientów został zmarnowany... Umawiając się zatem na sesje, pamiętajcie, że bardzo wiele czasu kosztuje przygotowanie takiej sesji z mojej strony. Czas poświęcony Wam, to mój czas pracy, w trakcie którego jak każdy z nas, zarabiam pieniądze, pozwalające mi się utrzymać, opłacić rachunki oraz kupować niezbędne materiały i narzędzie do pracy, rezygnacja w ostatnim momencie z uzgodnionego terminu, to jak brak wypłaty wynagrodzenia na koniec miesiąca pracy. Mam nadzieje, że od dziś zupełnie inaczej będziecie patrzeć na pracę fotografa i czas jaki Wam poświęca, jeszcze przed tym zanim do ręki weźmie aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna689
Porażka jakaś nie wiem kim ta osoba jest ale niezle jebnięta i ma ogromny szacunek do ludzi i ich czasu bo przecież jest bardzo dużo czynników które wpływa na przyjazd ludzi na sesję. Rozumiem że jak ktoś zginie podczas podróży na sesje też mu ten ktoś dupę obsmaruję. Żenada i trza tępić takich ludzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierze się zaliczkę i po kłopocie. Ja też się przygotowuję do sesji, ale bez przesady, a na maile i pytania odpowiadam odruchowo :) A tła i gadżety zwykle mam pod ręką, zresztą robię i zdjęcia w terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupilekppp
Szkoda gadać podajcie namiary na tego kogoś będę wiedział kogo omijać szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara00055
Hehehehehehehehe niestety są ludzie i parapety którzy muszą się uzewnętrzniać żeby zaimponować ludziom a tak na prawdę nie potrafią obsługiwać aparatów nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie umiecie wygooglać? Tak jak napisałam nie zgadzam się do końca ale nie ma złych zdjęć ap-sweetphotography na blogspocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia bardzo fajne, retusz przesadzony, ale to też kwestia tego, czego zażyczy sobie klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marwinffd
Podajcie namiary na tego fotografa też chcę zobaczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marlyna33 o kogo chodzi pokaż nam jakieś zdjęcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co Ci namiary na jakiegoś debila który nie ma pracy i musi ponarzekać żeby ludziom się zrobiło go żal i go wynajęli. Kolejny fotoziutek za parę groszy i sprzętem z dotacji!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale można sobie wygooglać. Wklej początek tej wypowiedzi w wyszukiwarkę i ci się wyświetli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszni jesteście :) Tak jak napisałam, babka jest trochę dziwna, bo co klienta obchodzi, jaki i za ile kupiła sprzęt :) Nie umie dbać o własne interesy, bo nie bierze zaliczki. Ale naprawdę widziałam gorsze zdjęcia ;) Może pomysły nie rzucają na kolana i fakt, nieźle zretuszowane, ale jakościowo są dobre. To nie fotoziutek, tylko niezły fotograf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie- dzięki. I tak jak myślałam nie wiem jak Tobie ale te zdjęcia są strasznie paskudne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu.....czy Wy widzieliście dobre zdjęcia czy macie tak zjechany gust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi się bardziej podobają ujęcia niż retusz, ale jak mówiłam, to kwestia gustu i życzenia klienta :) A fotograf spoko, w tekście też nie widzę niczego złego. Ot, widać, trafiło jej się kilku przykrych klientów. Taka jest praca z ludźmi, zawsze się trafi jakiś wariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poważnie? Biorą za to kasę czy tylko do portfolio?? Bo to chyba jakiś żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już widzę, jak lepsze robicie :) Rzadko mi się zdarza znaleźć zdjęcia powalające na kolana, a tu przynajmniej nie mam zastrzeżeń co do ostrości czy kadrowania. Ciekawa jestem, jakie wg Was są dobre zdjęcia? No, słucham :) (BTW to chyba ja jako konkurencja powinnam tej dziewczynie robić zły PR, co nie? :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest kila fajnych ujęć reszta to straszny kicz. Kwestia gustu jak inni piszą. A o gustach się nie rozmawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fotograf z okolić Rybnika popatrzcie na strony innych fotografów z tego rejonu na prawdę robią wrażenie tu nawet nie można mówić o fotografii. Sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o czym się rozmawia? Właśnie o gustach. Czekam na te linki z cudownymi zdjęciami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze z brzegu: Kaczmarczyk Foto Art Studio Karina Skupień Fotografia Ewa Czajka Ewelina Barańska to się nazywa fotografia i szacunek dla takich ludzi. A to co pokazuje ta laska to nie wiem jak to nazwać....robótki ręczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też czekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszłam w dwa linki, które się pierwsze wyświetliły z okolic Rybnika. Mają lepszy retusz (delikatniejszy), ale ujęcia i scenografię dużo słabsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czajka jest niezła. Przejrzałam tylko dzieci i przyznaję, są niezłe. Ale nie przesadzajmy z krytyką tej pani od tekstu. Ona jest niewiele słabsza i nadal twierdzę, że tylko przez zbyt mocny retusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście macie spaczone gusta tylko pozazdrościć. Zero wiedzy o fotografii byle jak na odpuście się świeciło hehehehe teraz wiem czego tacy fotografowie maja byt na rynku. Jaki klienci taki fotograf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludziska przecież to tylko kwestia ceny za 50 każdy pójdzie choćby miał być to totalny kicz ale za 350 to już przecież cena zaporowa nawet jeżeli fotograf ma piękne zdjęcia śmieszy mnie ta rozmowa tu. Wszystko rozbija się o cenę nie jakość. A jaka cena taka jakość. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja wiem? Zależy na co trafisz. Kaczmarczyk - pierwsze z reportażu kiepskie. Skupień - para na pastwisku z koszmarnie przerysowanym niebem. Dalsze później obejrzę. Wiadomo, są fotografowie lepsi czy gorsi, żaden z nich mnie nie "powala", ale... no teraz nie mogę znaleźć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×