Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak odrzucić staż z PUP?

Polecane posty

Gość gość

Jestem zarejestrowana na bezrobociu, nie pobieram zasiłku i własnie odstałam ofertę stażu. Niestety profil firmy w której miałabym pracować jest całkiem rozbieżny z moim wykształceniem i zainteresowaniami, w dodatku firma na obrzeżach miasta z fatalnym dojazdem :o I teraz pytanie: jak się wymigać od tego stażu, ale tak by nie skreślono mnie z listy bezrobotnych? Nie mogę wprost powiedzieć że ten staż mi nie pasuje i miejsca, bo takich uzasadnień oni nie uznają. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, doradzi ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pupie sie zgódź normalnie, dostaniesz skierowanie na rozmowy u pracodawcy, na pewno będzie tam co najmniej 20-30 osób więc szansa że ciebie wybiorą jest bardzo mała, a po za tym taki pracodawca głupi nie jest i oni się od razu pytają czy przyszłać po pracę czy tylko po pieczątke żeby podbić świstek że byłaś, więc wymyśl że np masz pracę załatwioną za granicą i że w sierpniu wyjeżdzasz i tyle, pracodawca podbije i z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po co się rejestrowałaś w Urzędzie Pracy, skoro nie chcesz pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chcę pracować, ale chciałabym pracę minimalnie związaną z moim wykształceniem i profilem zawodowym, albo chociaż za godziną pensję, bo tutaj oferują mi 800 zł z czego jeszcze z 300 by poszło na dojazdy :o Wycyckają człowieka za marne grosze przez pół roku a potem kopną w zadek. Do osoby wyżej: tak własnie myślałam by pójść na tę rozmowę i po prostu dać aluzjami do zrozumienia, że nie pasuje mi ta praca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miaam podobna sytuacje dwa razy. najlepsza rada to isc na rozmowe i zrobic jak najgorsze wrazenie. Np, Spoznij sie, ubierz niedbale, zapomnij wziac CV albo zmodyfikuj je tak by było nieatrakcyjne dla pracodawcy, np z bledami. Na rozmowie badz orpyskliwa, albo przeciwnie - udawaj niesmiala i malomówna. Ja tak robilam choc na codzien nie brak mi tupetu. Tam jest zawsze kilku/nastu chetnych na jedno stanowisko wiec na pewno ciebie nie wezma wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 15:34 Jak chcesz to sam pracuj za 500 zł miesięcznie na pełen etat, niestety mój czas jest więcej warty 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze że dostałam już wcześniej ofertę stażu w szkole językowej, była fajna i zależało mi, aby ją dostać. Ale była konkurencja i niestety wybrali kogoś innego. A teraz jak taka g/ó/w/n/i/a/n/a propozycja, to znając mojego pecha własnie mnie wybiorą. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko jeśli autorka otwarcie powie potencjalnemu pracodawcy że nie chce tego stażu, to jej może napisać na skierowaniu, że dobrowolnie nie przyjęła oferty, a wtedy wykreślą ją z ewidencji bezrobotnych. Przepisy zostały niedawno zaostrzone, kiedyś można było z własnej woli 3 razy nie przyjąć oferty pracy i dopiero za czwartym skreślali. Tak nasze państwo chce polepszyć statystyki, że niby bezrobocie maleje, żenada... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli jednak mi się nie uda i skreślą mnie, to co wtedy z ubezpieczeniem zdrowotnym? Wiem, że można samemu wykupić, ale to prawie 4 stówy miesięcznie, nie stać mnie na to :o Nie ma jakichś innych opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyświruj pawiana,ja tak zawsze robie bo przenigdy nie pójdę robić za miskę ryżu, autentycznie udaję głupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dojazdy zwraca pup wiec te 8 stow dostaniesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze "świrowaniem pawiana" może być u mnie problem, ale ktoś tam wyżej radził bym udawała nieśmiałą, a ja naprawdę taka jestem, tylko czy to aż taka przeszkoda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro mam tę rozmowę, co robić, ludzie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze ci tutaj doradzają, rób złe wrażenie i tyle ;) O ile nie trafisz na jakąś złośliwą kuffe, co dla hobby ludzi udupia, to nie powinnaś mieć kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra, wypróbuję moje talenty aktorskie :D Mylę też żeby kiczowato się ubrać i sobie zrobić jakiś okropny makijaż a'la Karyna z remizy, no ale głupio mi tak będzie jechać przez całe miasto, jeszcze kogoś spotkam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16:25 To jak długo jesteś zarejestrowany/na w pupie, że takie bogate doświadczenie masz w unikaniu pracy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cztery lata jestem zarejestrowana , też się czasem wstydziłam bo np trudno uniknąć pracy na magazynie wiec pasowało iść jak fleja ,wtedy mój tata mnie podwoził i czekał w aucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1) głupie ubranie (japonki super pomysł :D) 2) kiczowaty makijaż 3) zachowuj się wiesniacko, np wypal do rekrutera per ty :D zamiast dzień dobry "helloł" czy coś :D 4) marudź na zarobki: "a bo ja żem myślala, że to przynajmniej 2 kafle będom" :D więcej pomysłów nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16:40 No mnie pracy na magazynie nie proponują, bo mam studia, i chyba w ogóle niewiele ofert jest dla takich osób, bo siedzę w pupie ponad rok i póki co tylko te dwie oferty dostałam, z czego ta druga całkiem z /d/u/p/y. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgłaszasz się tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 1640
ja też mam studia ale u mnie proponują magazyn ,nawet sprzątanie dają,raz mi chcieli wcisnąć sprzatanie galerii handlowej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dojazd PUP zwraca kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziwne żeby osobie z wyższym wykształceniem proponowali sprzątanie :o U mnie takich cudów przynajmniej nie ma! Taką pracę to i bez pupu samemu można łatwo znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś leniwą niemotą czekającą na nie wiadomo jaką propozycję pracy, giń :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem osobą rozsądną, czekającą na propozycje pracy choć trochę zgodną z zainteresowaniami lub wykształceniem i za normalną pensję, a nie ochłap :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co? proponowali anal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Propozycje :D ludzie walcza o pracę no ale jak wolisz siedzieć na pupie to siedz i czekaj na cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie idz do roboty na tym stażu i miej wyj****e co sie będziesz tłumaczyl:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×