Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak odrzucić staż z PUP?

Polecane posty

Gość gość1640
zabijaja sie o takie g*******e prace bo sami rozpuscili pracodawców! Sory ale te 1280 nie jest warte wstawania o 6 rano ,tyle z powodzeniem będac ogarniętym można czarno zarobić w dogodnych godzinach i bez palanta nad łbem co na ciebie sra bo jest pociotkiem prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem czemu masz odrzucać staż. taki staż jest krótki zawsze możesz coś sobie wpisać w CV co jest teraz chyba najważniejsze w życiu no ale twoje życie twoja spraw. U mnie w mieście biją się o każdy staż a nawet robotę może oddaj po prostu komuś bo szkoda marnować miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim za dojazdy zwraca PUP więc dostajesz pełną kwotę za staż. Druga sprawa skierowanie dostaje się kiedy staż jest zgodny z wykształceniem, doświadczeniem lub tym co sama zaproponowałaś że cię interesuje. Nie ma opcji, że dostałaś jako ekspedientka a jesteś po studiach. Chyba że sama powiedziałaś że taki zawód cię interesuje. Poza tym do skierowania są zawsze jakieś wymagania podane przez pracodawcę, więc musiałaś je wszystkie spełniać skoro dostałaś skierowanie. Ja wystarczy że jednego z podanych nie spełniałam i odmawiałam skierowania ze względu na nie spełnienie wymagań. Więc albo dałaś bezmyślnie wciśnąć sobie pierwszy lepszy staż, albo coś kręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Jak chcesz to sam pracuj za 500 zł miesięcznie na pełen etat, niestety mój czas jest więcej warty<<< x By wygodnie wyłudzać ubezpieczenie zdrowotne, x za które płacą inni podatnicy :(. x >>>A jeśli jednak mi się nie uda i skreślą mnie, to co wtedy z ubezpieczeniem zdrowotnym? Wiem, że można samemu wykupić, ale to prawie 4 stówy miesięcznie, nie stać mnie na to<<< x Bo jestem leniwą krową, x żyjącą na koszt innych :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>cztery lata jestem zarejestrowana , też się czasem wstydziłam bo np trudno uniknąć pracy na magazynie wiec pasowało iść jak fleja ,wtedy mój tata mnie podwoził i czekał w aucie<<< x A potem ludzie dziwią się: na kogo idą płacone w Polsce podatki :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio byście robili za 800 zł? Serio?! Radzio miał racje: Polacy i ich murzyńskość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość598
ja zawsze na wstępie mówię że myślę o otworzeniu własnej działalności, ale dopiero załatwiam papiery, środki i jeszcze trochę to potrwa, wtedy już nic mi nie proponują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o z ta DG to dobry wybieg:) Misio sam spadaj zasuwać za miche ryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość598
pewnie że dobry, zawsze działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że autorka ma rację, że nie chce przyjąć tego stażu. Ktoś pisał że przynajmniej miałaby co wpisać w CV...no ok, ale jeśli będzie szukać pracy typu wspomniana szkoła językowa, to myślisz, że staż w magazynie będzie pozytywnie rozpatrywany, bądź w ogóle brany pod uwagę???:-D no właśnie;-) lepiej poczekać na ofertę zgodną z wykształcenie, bądź poszukać pracodawcy, który potrzebuje stażysty i wtedy się z nim dogadać by załatwić wszystko przez urząd pracy. Wówczas staż ma sens. A' propos tego co ktoś wyżej pisał, że niemożliwe, że up kieruje na staż niezgodny z kwalifikacjami. Bzdura. Myślisz, że moja znajoma kosmetyczka jakie posiada kwalifikacje do pracy w rzeźni, że tam ją skierowali??? :-D tak, wiem- absurd, ale sprawa autentyczna, trzy razy się odwoływała:-D A dojazdy...nie wiem jak teraz, bo ja staż odrabiałam kilka lat temu i wtedy owszem, urząd zwracał, ale tylko jeśli firma znajdowała się w innej miejscowości, jeśli była ta sama, to nawet jeśli do przejazdu było 20km, to już zwrotu nie było-tak było w moim przypadku. Ale tak jak wspominałam-kilka lat temu, mogło się to zmienić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze to zadna roznica bo starzy ja utrzymuja i ona nie potrzebuje zadnej pracy. najlepiej niech autorka idzie na nastepne studia, starzy beda placic i yolo... jakby miala kwalifikacje albo potrzebe to by prace znalazla w tym albo inny miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka uważa, że należy jej się "godziwa" pensja z tego tylko powodu, że skończyła studia. Bzdura. Nikt nie będzie płacił pracownikowi, który nic nie potrafi dużych pieniędzy. Tylko niestety prawda jest taka, że wszyscy składamy się na utrzymanie jej leniwego tyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oczywiście staż może zostać przerwany na wniosek osoby, która go odbywa. Urząd Pracy w takim przypadku rozwiązuje umowę z pracodawcą. Może to mieć miejsce, gdy warunki odbywania stażu nie są zgodne z umową." źródło http://www.praca.fm/rezygnacja-ze-stazu/ ale pisza tez że jesli pracodawca poniesie przez Ciebie koszty to musisz je zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szmata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli otrzymałaś skierowanie na staż, możesz spróbować złożyć wniosek o wykreślenie Cię z ewidencji osób bezrobotnych (możesz spróbować, bo nie jestem do końca pewna, obiło mi się o uszy, że ponoć po zaostrzeniu przepisów ustawy nie mogą na własny wniosek wyrejestrowywać się osoby z założonym IPD-tylko IPD zakladają teraz każdemu bezrobotnemu, więc dziwne to dla mnie, może to tylko bujda)-ubezpieczenie zdrowotne z up działa jeszcze przez 30 dni. Po wyrejestrowaniu na własny wniosek nie masz okresu karencji odpowiednio 120, 180 i 270 dni, więc po upływie tych 30 dni, kiedy kończy się ubezpieczenie rejestrujesz się jeszcze raz od nowa na spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 9 lat doświadczenia ,wyższe i niemiecki zawodowy ,jestem zarejestrowany w pup w moim mieście i za nic w świecie nie pójde pracować za 1200 zł !!! a takie tutaj są oferty,uprzedzajac pytania-nie moge wyjechac bo zajmuje sie schorowanymi rodzicami ,pracuje na czarno przy remontach i mam 2000-3000 mc ,teraz jest lepiej bo jest sezon. Też muszę aktorzyć jak powyższe osoby i to jest przykre ,szalenie przykre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, wyjeżdżajcie z tego złodziejskiego kraju jak tylko możecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A w pośredniaku byłeś?" "Halinka, w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam nieprzyjemne doświadczenia z urzędnikami PUP, ci ludzie są jakby jacyś oderwani od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CYTAKLAS CHOC RAZ REGULMIN SKIREROWANIA NA STAZ,KTORY PODPISUJESZ I KTORY CI DAJĄ??? :P nie mozesz odmowic....NIE MOZESZ POWIEDZIEC- "nie chce bo nie"....to nie jest logiczne wytluamcznie....i nie powazne...jesli juz to kręc ze nie masz dojazdu,ze nie aspuja co godziny....albo ze masz jakies bole kregoslupa i nie nadajesz sie do takiej praacy... JAK celowo zle wypadniesz na rozmowie...JAK POWIESZ pracodawcy ze ci nie zalezy....to na bank cie nie wybiorą..aLE Nie radze kombinowac u lekrza z jakimis papierami ze nie mozesz podjac stazu...BO CIE MOGĄ CALKIEM WYKRESLIC Z URZEDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj że masz daleki dojazd lub brak połączeń komunikanci staż odradzam 600 zł, stres, praca jak za pełny etat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź autorko na te rozmowe, daj do zrozumeinia że nie chcesz tej pracy i rób kiepskie wrażenie, na pewno cie nie wezmą. A jesli wezmą to dopiero wtedy bedzie czas na martwienie się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>ja mam 9 lat doświadczenia ,wyższe i niemiecki zawodowy ,jestem zarejestrowany w pup w moim mieście i za nic w świecie nie pójde pracować za 1200 zł !!! a takie tutaj są oferty,uprzedzajac pytania-nie moge wyjechac bo zajmuje sie schorowanymi rodzicami ,pracuje na czarno przy remontach i mam 2000-3000 mc ,teraz jest lepiej bo jest sezon. Też muszę aktorzyć jak powyższe osoby i to jest przykre ,szalenie przykre<<< x Jesteś zwykłym ZŁODZIEJEM, który wyłudza nienależne mu przywileje. Stać Cię na to, byś sam opłacał za siebie swoje ubezpieczenie zdrowotne, ale nie robisz tego, bo wolisz OKRADAĆ ludzi, którzy normalnie pracują i ubezpieczenia i podatki opłacają. Przez takich ZŁODZIEI jest w Polsce bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>zabijaja sie o takie g*******e prace bo sami rozpuscili pracodawców! Sory ale te 1280 nie jest warte wstawania o 6 rano ,tyle z powodzeniem będac ogarniętym można czarno zarobić w dogodnych godzinach i bez palanta nad łbem co na ciebie sra bo jest pociotkiem prezesa<<< x Nie krytykuję pracy na czarno, bo jest to PRACA. x Krytykuję WYŁUDZANIE nienależnych zasiłków, bo jest to zwykła KRADZIEŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze urząd zwraca koszty dojazdu.po drugie od z ba staż a potem na chorobowe bo urząd ci płaci sto procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ze zlodziejski kraj. Wybrzydzacie za staż zac880 a zero odpowiedzialności. A pracować zax1500 z 15 letnim doswiadczeniem to ok ? Nawet SOE zwolnić nie mogę bo zasiłek dostaje po 3 miesiącach na 3 miesiące i to 309 zł.to chore. Na zachodzie ludzie żyją inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Na zachodzie ludzie żyją inaczej<<< x Gdybyśmy to my rozwalili ich gospodarkę i zrobili sobie z nich kolonię, dostarczającą surowców, pracowników i pozwalającą pozbyć się zbędnego, najgorszego towaru, to oni pracowaliby dzisiaj za 1500 na rękę. Podziękujcie działaczom S :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, jak autorce poszła rozmowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wśród pracowników urzedu pracy krąży taki dowcip: Wiecie dlaczego największe kolejki w pupie są z samego rana? Bo każdy śpieszy się do pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×