Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Figaa

Jaki Jest KOSZT Przepisania u Notariusza Mieszkania Własnosciowego????

Polecane posty

Gość podłączam się ..
do pytania :) bo w grudnio rodzice chcą mi przepisać mieszkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieku chcialam sie wlasnie rozeznac w temacie mniej wiecej. moje chyba bedzie wycenione na ciut mniej moze miedzy 50-70 tys,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablko-malina
napisz jaka jest wartosc mieszkania, do tego czy jest w zarzadzie spoldzielni mieszkaniowej czy we wspolnocie. Do tego, kto komu bedzie przepisywal. Pracuje w kancelarii,wiec Ci moge obliczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam gdzie w Polsce
są mieszkania po 70-80 tysięcy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłączam się ..
To ja się zapytam :) Moje mieszkanie jest zakładowe ... Ja jestem córką. Mieksznie przepisuje mi ojciec :) Wartość 31 tys zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanie nalezy do społdzielni mieszkaniowej (jest wykupione) chodzi o przepisanie z Matki na corke, lub ustalenie wspolwlasnosci na te dwie osoby (to niejest uzgodione) a co mozesz mi napisac o scedowaniu? jest o ile sie nie myle taki teramin ale nie wiem dokladnie na czym to polega. chcialabym zrobic to jak najmniejszym kosztem. niestety nie znam dokladnej wartosci, kupione zostalo na tzw czarnym rynku za ok 68 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam gdzie w polsce sa-----------> w sensie ze za duzo czy za malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam gdzie w Polsce
mało, moim zdaniem ja nie mogę znakeźć nieczgo poniżej 220 tys....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablko-malina
przy darowiznie nalezy podac WARTOSC RYNKOWA przedmiotu darowizny na dzien dzisiejszy. przy zalozeniu, ze jest to 70.000, cale koszty wyniosa niecale 770 zl, łącznie z wypisami do urzędów. ( Spółdzielnia, Urząd skarbowy) + wypisy dla stron. Powiem szczerze, ze w przypadku darowizn ludzie zanizaja wartosc rynkowa, urzad skarbowy raczej sie nie czepia, kiedy nie wystepuje podatek, a w tym przypadku tak jest. Ale my mamy obowiazek poinformowania stron o mozliwosci weryfikowania przez U.S wartosci, ktora podali w akcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemno wszędzie.. coraz ciemni no nie znam sie na tym, ktos mi tak powiedzial z tym czarnym rynkiem. zreszta jak jestes taka madra to wypowiedz sie na temat a nie chwytaj za slowka;) No a wartos zalezy od tego pewnie czy miekszanie w jakim nowszym budownictwie czy starszym, No i pewnie od wielkosci miasta zalezy, bo fakt w Łoddzi, warszawie, krakowie,Katowicach i innych wielkich miastach, bo tam naprawde sa ceny takie jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a gdybym do aktu notarialnego (czy innego dokumentu, nie nam sie;) ) chcialo sie dopisac poprostu druga osobe zeby byla wspolwlasnosc to jakie koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie o cenach w warszawie
pisałam ale gdzie jest tak tanio (70-80tys)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w miescie dzie jest okolo 53 tys mieszkancow , na slasku dla porownania w Warszawie jest 1 702 539 mieszkancow a w katowicach 317 220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jablko -malina jestes? wiesz jak mozna zalatwic to zeby dopisac wspolwlasciciela? i jaki moze byc koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam temat. Polecicie jakiegoś notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonora111
mogę polecić www.notariusztorun.info/, ogromna wiedza i dar tłumaczenia różnych zawiłośc**prawniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz pytać, w kazdej kancelarii są inne ceny... Wiem,ze niezłe stawki mają w http://www.notariusz.bielsko.pl/ , kiedys bylam u nich z babcią spisywać jej testament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok 500 zeta, zależy od notariusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy jaki notariusz ma cennik, wszystko jest zalatwiane indywidualnie, watpie, ze kazdy notariusz ma identyczny cennik... ja np kiedys przepisywalam u tego notariusz-stencel.pl/czynnosci-notarialne i generalnie jestem zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.notariusz-stencel.pl/czynnosci-notarialne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to zależy w jakiej kancelarii. Różne są stawki, ale na kilka stówek się przygotuj. Ja miałam podobną sytuację w tej kancelarii notarialnej www.jeziorski.com.pl i właśnie tyle mniej więcej to kosztowało…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, to właśnie zalezy czy trafisz na notariusza który jest ogarnięty i nie żeruje na tym, że ludziom jest potrzebni bo sami sobie ze wszystkim nie poradzą. Ja trafiłam na niego http://www.rgkancelaria.pl/ i okazało się, ze to był dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E G Z A K L I. Mądrze poprzedniczki prawią. To wszystko zależy na jakiego notariusza trafisz, jeden śpi na najwyższych stawkach taksy, inny umie je wypośrodkowac. Ludzie to w końcu tylko, nie? Ja trafiłam z polecenia na tego: http://notariuszpuczylowski.pl/ i rzeczywiście okazał się być i pomocny i nie zdzierający kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×