Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xarasy

Oszust, oszustwo, lombardrtv.pl tel. 600721366, 600721367

Polecane posty

Gość xarasy

Witam Zakładam ten wątek z myślą o już oszukanych i ku przestrodze, a także z prośbą o poradę. Za pośrednictwem OLX.pl znalazłam ogłoszenie dot. zakupu telefonu (cena była okazyjna- ale nie oszałamiająco zaniżona) z przekierowaniem na stronę lombardrtv.pl. Strona wydaje się solidna, oparta jest na biznesowym hostingu (także wkład finansowy musiał być ze strony Oszusta). Jak to zwykle w takich przypadkach kontakt był normalny do momentu wpłaty pieniędzy- teraz cisza. Przed zakupem sprawdziłam firmę, wydawała się rzetelna (wpisy w KRS, opinie o danym przedsiębiorcy ok), natomiast po czasie okazało się, że firma wcale nie należy to podanej osoby (jej dane zostały wykorzystane i ktoś się po prostu podszył pod pana Tomasza P., używając danych dostępnych na stronach krs. Sprawa jest zgłoszona na policje, na razie wiem o swoim i jeszcze jednym zgłoszeniu. Sama póki co ustaliłam, że rachunek na który wpłaciłam pieniądze, to tak na prawdę rachunek karty pre-paid banku BZWBK, jest już ona zablokowana przez bank ze względu na podejrzane transakcje i na wniosek pana Tomasza na którego nazwisko była założona. Nie wiadomo natomiast czy jakieś środki pozostały na koncie (bank wiadomo, nie udzieli takiej informacji). Niestety płatność była wykonana przelewem bo tylko taka była opcja- i tu moje pytanie czy istnieje jakaś możliwość zwrotu pieniędzy z przelewu jak w stylu "chargback" dla kart płatniczych? Jeśli sprawa jest na policji, dowiedzione zostanie przestępstwo to czy bank może oddać pieniądze? Czy zakładając że na zablokowanej karcie pozostały środki to jest jakaś szansa na zwrot?(notabene jestem klientką tego samego banku). Ponadto pozostaje problem strony internetowej, która jest ewidentnie oszustwem, ponadto wykorzystuje cudze dane personalne. Ustaliłam adres ip tej strony i należy na do Hostingu biznesowego stron www- policja informuje że nie ma żadnej możliwości zamknięcia strony, ma do tego prawo jedynie jej właściciel (oszust), albo ten Hosting (ale po rozmowie telefonicznej wiem tyle, że oni nie maja jak potwierdzić że faktycznie jest to oszustwo, a nie że dzwoni np. konkurencja próbująca zamknąć tą stronę- i prosi o wniosek policji), natomiast policja mówi że ewentualnie może udzielić informacji (tylko w listownej korespondencji) gdyby hosting sam chciał zamknąć stronę i poprosił policję o szczegóły- także koło się zamyka. Jak można zamknąć stronę internetową jeśli wiem, że jest to oszustwo, są sprawy zgłoszone na policji itd.? Proszę o zgłaszanie się pod tym postem osób poszkodowanych przez lombardrtv.pl Przestrzegam przed zakupami na tej stronie- to ewidentne oszustwo. Proszę o poradę co jeszcze w takiej sytuacji można zrobić? Jakie są szanse i ścieżki postępowania z bankiem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freetu
Witam, Dwa dni temu także dokonałem wpłaty na konto podane przez tego człowieka. Także sprawdziłem to co podejrzewałem i wydawało mi się że będzie rzetelnie. Prosiłbym o jakiś kontakt do Pani, gdyż sam dziś się wybieram na policję zgłosić owe oszustwo. W moim przypadku także chciałem zakupić telefon. zostawiam mój mail: tom4pl@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tak samo zostałem oszukany przez tego dupka w poniedziałek poszedł przelew do teraz nie ma kuriera również zamierzam to zgłosić na policje wiecie już może co nie co na ten temat co policja powiedziała czy coś w tym stylu ? ja chce odzyskać moje pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xarasy
Wydaje mi się ze mogę go tak nazwać skoro podaje się za kogoś innego A mam już potwierdzenie ze dane personalne zostały bezprawnie wykorzystane (sprawa zgłoszona na policje) Choć domyślam się ze albo jest Pan właśnie ta osoba "podejrzana" o oszustwo albo jakimś prawnikiem "dobra rada" ktory woli straszyc pokrzywdzonych A nie poradzić coś w tej sprawie. W każdym razie Pana zdanie nikogo tu nie interesuje. Sprawa jest już na policji (dwa zgłoszenia o oszustwo już są rozpatrywane). Proszę się udać na policję (z wydrukowanymi potwierdzeniami przelewów, konwersacja e-mail itd ). PROSZĘ zadzwonić na infolinię banku (19999) podać nr konta (choć pewnie są to karty prepaid jak w moim przypadku) i zgłosić podejrzenie przestępstwa (oni wtedy zleca swojemu oddzialowi ds bezpieczeństwa przejrzenie transakcji i wtedy mogą je zablokowac- w moim przypadku podzialalo ). Mam namiary na osobę z bzwbk z wydZiału beZpieczeństwa która jest zaznajomienia z ta sprawa Ale najpierw proszę przez infolinię się zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również zostałem okradziony przez tel lombard na telefon galaxy S3. Sprawa na policji. Konto zarejestrowane na słupa. Do 400zł gosć ma luzik bo to niska szkodliwość i nie chce im się nic działać. Po za tym jeśli gość jest mądry to działa z zewnętrznych IP. Jak będzie nas więcej to jest cień szansy na uruchomienie Prokuratora tyle, że ta mafia lombardu będzie już na Hawajach"".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xarasy
Spokojnie. Jest też sprawa zarejestrowana za kwotę 449zl na policji. Już 2 karty zostały zablokowane. Proszę się zgłaszać z tym na policję i do banku może nie zdarzył oproznic wszystkich kont. Bank wie gdzie były wypłaty i jeśli tylko zgłosi się więcej poszkodowanych to na pewno przekaże te info (nagrania z bankomatow itd.) na policję. Później możemy wymienić się nr spraw żeby policja mogła współpracować w tej wspólnej sprawie. To prawda korzystał z serwisu hostingowego. Pan którego imię podano na stronie już zajmuje się sprawa jej zamknięcia. Ale może w którymś przypadku popełnił błąd (napisał maila bezposrednio). Proszę się na prawdę zgłaszać na Policję. Zgloszenie zajmuje ok. 30 minut, a im więcej nas tym większe szanse. Możemy założyć jakiś wspólny mail (do komunikacji między soba) czy coś w tym rodzaju żeby nie podawać szczegółów tu na forum. Po zgłoszeniu sprawy na Policję proszę o informacje, A na priv podam kontakt do osoby ze strony banku bzwbk która zajmuje się sprawa tego oszustwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnik z PO
Oszustem to go będziesz mogła nazwać po prawomocnym wyroku sądowym! Nie pomawiaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bvc
Śmiać mi się chce na te próby straszenia panie "Prawnik z Po", kto tu kogoś pomawia? Kto jest pomawiany? Oszust jest oszustem, ale personalia nie zostały podane żeby uniknąć takich ataków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RickRoll
PrzpepraszM a czy na policji chcieli dostep do pani komputera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko wydruki mailia z ip, numery aukcji najlepiej jakby ktoś miał z OLXu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xarasy
Nie nic takiego. Tylko wydruki najlepiej jeśli maile to z rozwiniętym nagłówkiem (gdzie podane jest ip i ip hosta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszustem i zlodziejem mozna nazwac kogos kto obiecal wyslac dana rzecz za ktora dana osoba zaplacila a tego nie zrobil.Czyli okradl z pieniedzy i oczukal ze wysle przedmiot.Ten facet to oszust i zlodziej.Tak serio to rzuce na niego klatwe.Zobaczycie ze noga mu sie powinie i wpadnie dzieki temu.Mozecie sie smiac z takich rzeczy ale sami sie przekonacie.Alnp wpadnie albo jakas tragedia sie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja też zostałem oszukany.. Przelałem 449zł za telefon. Mija już tydzień i nic nie ma. Telefon wyłączony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oto ID ogłoszenia z olx, również zostałem oszukany.. 192958283

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idę w poniedziałek na policję i zgłoszę to co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bvc
A może ktoś id dla oferty samsung Galaxy sIII? Bo już nie ma jej na OLX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Syn jest również poszkodowanym w tej sprawie na kwotę 449 zł . Mój adres andrzej5@poczta.onet.p l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpiszcie w wyszukiwarce " tel 600721366" są linki do ogłoszeń oszusta . Podaje się za Dominikę ,Darię ,Łukasza...Tu nie mogę zamieścić bo system uznaje za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również zostałem oszkany. Xarasy proszę o kontakt na email: headd.pl@gmail.com mam kilka pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostałem oszukany przez tego debila. Mam pytanie do jakich jednostek zgłaszaliście popełnione przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xarasy
Najbliższy komisariat policji (rejon Pana miejsca zamieszkania) i skontaktować się z bankiem do którego się wplacalo (BzWbk ? ) i podać okoliczności, nazwę strony itd. Oni to przekażą do swojego Departamentu Wyludzen i składają osobne doniesienie na policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już złożyłem lecz czekam na pismo z Policji z nadanym nr sprawy .Załączyłem nr spraw powiązanych i gdy tylko otrzymam podzielę się z zainteresowaymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobi zrobi. Policja wysyła zapytanie do OLX a oni chętnie współpracują i przekazują. zajrzyjcie też w swoje naglówki wiadomości e-mail może wysyłał cos z prywatnego IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urban531
Również padłem ofiarą tego faceta, proszę o wszelkie informacje na mail: urban531@interia.pl przyśpieszy to postępowanie policji, kwota na jaką mnie oszukał to 1050 zł, jakie jest prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zrobił na 600 ale dał bym dwa razy tyle,żeby znaleźć się z nim w jednym pomieszczeniu :-) a jutro idę na policję to napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również zostałem okradziony. Tak wyglądała ta nowa strona: oszust1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hMM DZIWi mnie, że autorka miesiąc temu poszła na policję, a mimo to on dalej spokojnie wyłudza kasę przez ten miesiąc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×