Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierwszy raz w

Pierwszy raz w góach

Polecane posty

Gość pierwszy raz w

Wybieram się pierwszy raz w życiu w góry. Konkretnie Zakopane i wędrówki po okolicznych szlakach w Tatrach. Lipiec. Chciałam zapytać: 1. na co zwrócić uwagę przy kupnie butów? 2. co zabrać ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy seksu w górach nie uprawiałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chce mi sie pisac wszystkiego, jest tego wiele, wiadomoze sie bierze mapę, zawsze cos cieplejszego do plecaka, picie, zarcie, cos na deszczm buty- lepiej miec juz rozchodzone, jak sie kupi nowe to raczej sie w nich obetrzesz. Warto miec latarke, bo jak zle obliczysz trase i cie zastanie noc to raczej nikt z ratowników cie nie sprowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zakopane byłem tam 3 razy i w sierpniu 4 raz jadę kocham to miejsce jest tam bardzo fajnie i specyficzny klimat ja w góry od 10 lat wyjeżdżam byłem jeszcze w innych górach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze raz ja na zakopiance uzbrój się w cierpliwość bo są tam okropne korki ja co roku tam w korkach stoję ja tam z rodzicami i z siostrą jeżdżę mam 17 lat ale kocham do zakopanego jechać stoimy w korkach ale i tak wiemy że jedziemy na wczasy i że i tak prędzej czy później dojedziemy na miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno ja do zakopanego mam 340 km ja mieszkam w województwie opolskim na autostradzie A4 nie ma korków chyba że do bramek gdzie sie pobiera bilet i płaci sie za przejazd w zakopanym byłem na nosalu, Kasprowym wierchu na giewoncie 3 razy na Gubałówce nad morskim okiem na sarniej skale na polanie strążyskiej oraz w dolinie ku dziurze i na małej i średniej krokwi kilka razy bo mam od mojego ośrodka blisko żeby iść na Gubałówke trzeba iść przez Krupówki polecam zakopane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto przyjechać wcześniej i się zaaklimatyzować nim wyjdziesz w góry. Wiadomo - plecak, nie torebka. Kurtka przeciwdeszczowa, nie parasol. Buty jak kupisz, to najpierw je rozchodź przed wyjazdem, bo jak Cię obedrą w górach, to nie będzie wesoło. Kurtkę miej nawet jak będzie piękne słońce, w górach to się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zakopanym za pierwszym razem tak dziwnie było trzeba było sie do górskiego powietrza przyzwyczaić ale za każdym kolejnym razem już nie musze bo się przyzwyczaiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćop
Lipiec to deszczowy czas w Tatrach, więc kurtka p. deszczowa, buty na podeszwie, która się nie ślizga (mokre kamienie). Jeśli na szlaku łańcuchy, to rękawiczki, np. takie na rower. No i krem z filtrem (wysokim), nawet w pochmurny dzień; chustka na głowę lub czapka przed słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dolacze sie do tematu. wlasnie mam zamiar kupic buty i zastanawiam sie czy wyzsze za kostke czy lepiej te nizsze. zawsze chodzilam w adidasach do biegania :D i tez w sumie dawaly rade. i pytanie czy faktycznie do szczytu Giewontu tworzą sie kolejki (przy łańcuchach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a buty lepsze takie za kostkę czy krótkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
buty sa kwestia gustu, ja wole krótkie, zawsze uwaznie stawiam noge, ale wielu woli za kostkę. Wez takie, które uwazasz za wygodne. Ja nieraz nawet w adidasach dawałam rade, tyle ze lepiej jak podeszwa jest solidna. Do Giewontu sa kolejki, i tę góre najlepiej omijac, a isc na inne, tez fajne, szlaki. Kasprowy jest łatwy i ładny, Czerwone wiechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co zrobic, jak mi sie kupę zachce w parku narodowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupa co by nie mylo materail biologiczny, ale papier toaletowy juz nie, zawsze mozesz znalezc kilka wiekszych listkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na giewont przed szczytem trzeba trzymać się łańcuchów wiem bo sam tam wchodziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o buty polecam niedroga a dobra firme quechua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To fajnie bo właśnie takie obczajalam. Przymierze te wysokie i nizsze i zadecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulla00
Jak będziesz w górach to wejdź do Termy Białka http://www.termabialka.pl/ kapitalne miejsce. I baseny i oferta SPA można fajnie spędzić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To które buty lepsze te za kostke czy przed? Ma ktoś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz iść trochę wyżej gdzie dużo skał to zdecydowanie wysokie buty za kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buty powinny być lekkie, ale mieć grubą podeszwę (elastyczną, nie sztywną), wysoką cholewkę - to na polskie góry starcza moim zdaniem w zupełności. Polecam buty firmy Magnum, można je dostać tanio na bron.pl, sam mam takie i bardzo mi się dobrze w nich chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×