Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sposoby na ekstremalne oszczędzanie

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkich forumowiczów. Trzy lata temu postanowiłam oszczędzić na nowy samochód. Kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń ale na odłożeniu upragnionej kwoty się nie skończyło bo żyje tak do dziś i jestem bardzo szczęśliwa. Postanowiłam w skrócie podzielić się moimi sposobami na nie wydanie ani grosza na zbędne rzeczy Papieru toaletowego lub chusteczek nie kupuje, zabieram go z toalet w sklepach. Warzyw praktycznie też nie kupuje. W warzywniaku na końcu osiedla powiedziałam, że mam w domu świnki morskie i królika, poprosiłam o to aby dostać to co się nie sprzedało a będzie do wyrzucenia. W ten sposób marchewkę, pietruszkę, ogórki, paprykę, koperek, jabłka itp dostaję trzy razy w tygodniu za darmo. Nie kupiłam auta. Przez 4 miesiące zbieram darmowe części i z pomocą kolegi złożyliśmy rower. Ramę dostałam na urodziny. Zamiast komunikacji miejskiej używam go. Zimą tylko w dalekie trasy wybieram autobus. Kiedyś złapał mnie kanar ale powiedziałam że mieszkam w domu samotnej matki. Mandatu oczywiście nie dostałam. Nie kupuje szmat ani gąbek. Zbieram ubrania za darmo i robie je z nich. Od babci dostałam maszynę i często przerabiam te rzeczy na nowe. W lupach kupuje rzeczy tylko do 3zł ale często sama robie sobie w nich gratis ;) Często jestem goście u znajomych i w ten sposób mam rozrywkę, alkohol i słodycze za darmo. Z obierków od ziemniaków robie chipsy. Przez kilka dni myje się w tej samej wodzie w wannie. U mnie w łazience jest barfzi ciepło i woda jest cały czas letnia. Do WC woda też z wanny. Kiedy woda jest już zbyt brudna aby się umyć czyszcze podłogi itp A wy jak oszczędzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już nie używam 100 zł do podcierania tyłka, tylko 10 zł i tym sposobem oszczędzam do 10 tyś miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie wposminasz o makijazu i wiesz, np wata kiedy masz menstruacje, mydło i szmpon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpasek nie potrzeba. Używane ubrania nadają się idealnie. Tylko muszą być czyste. Raz użyte i do wyrzucenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zjadaj jeszcze swoja kupę będzie taniej.. a w marketach papier prawie wszedzie jest pozamykany w specjalnych urządzeniach już wiem dlaczego bo więcej osób oszczędza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Namysłów to miasto powiatowe w województwie opolskim w powiecie namysłowskim ma 16 tysięcy mieszkańców i tablice rejestracyjne ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak kradzież i kłamstwo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćytytatat
zmiencie dostawce pradu i sami zobaczycie jaka to oszczednosc :) ja polecam Axpo - sprawdzcie sami. wedlug mnie bezkonkrencyjni pod wzgledem cen i jakosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×