Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Światła na skrzyżowaniu mylą kierowców

Polecane posty

Gość gość

Ostatnio na pewnym skrzyżowaniu zauważyłem coś niepokojącego w pracy świateł. Kiedy chcę skręcać w lewo na zielonym czasami na tym skrzyżowaniu zablokowany jest ruch z przeciwka (nie z powodu pieszych) a czasami jest tak że ruch z przeciwka też ma zielone i muszę ich puścić. Nigdy nie wiadomo jak światła pracują i nie wiem czy mam puszczać tych z przeciwka czy czekać... dodam że częściej jest tak że jednak ruch z przeciwka ma czerwone kiedy skręcam w lewo. Czy tak powinny pracować światła? przecież człowiek może się przyzwyczaić do tego że ma pierwszeństwo skręcając w lewo i któregoś razu zdarzy się koliza o ile już ich tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są skrzyżowania kolizyjne i bezkolizyjne https://www.youtube.com/watch?v=i6ijssSgWik Na kolizyjnym musisz wszystkich przepościć jak wiedziesz a światło się im zmieni , inn i kierowcy muszą ci umożliwić opuścić skrzyżowanie. Na bezkolizyjnym masz osobny pas do skrętu , osobne światło i nie ma problemu nawet z przejściem dla pieszych. Na obu typach skrzyżowaniach !! inaczej wjeżdżasz do środkowej osi skrzyżowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na kolizyjnym jak jesteś na skrzyżowaniu, światło się zmienia napisałem ze muszą ale musisz zastosować zasadę ograniczonego zaufania, abyś na pewniaka nie jechał, w praktyce patrz na gesty kierowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi mi o typ skrzyżowania ja wiem że powinienem zawsze przepuszczać tych z przeciwka tylko dlaczego praca świateł jest tam różna? przecież to myli, one sobie pracują jak chcą raz z przeciwka mają czerwone a raz zielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawidłowo :Jak jesteś już na środku skrzyżowaniu to światła cię nie interesują, nawet jak im się zmieni, muszą ci umożliwić opuścić skrzyżowanie, oni nie mogą wjechać na skrzyżowanie jak jest zajęte przez stojące samochody na skrzyżowaniu, duży korek z każdej strony, poczekają na następne światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi mi o typ skrzyżowania ja wiem że powinienem zawsze przepuszczać tych z przeciwka X nie masz racji, jak jest bezkolizyjny nie musisz nikogo przepuszczać, nawet piesi mają czerwone. x na kolizyjnym tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawidłowo by było jakby oba kierunki na przeciwko siebie zawsze miały zielone bo najczęściej tak jest na skrzyżowaniach a tutaj jest jakieś widzimisię niezależne od natężenia ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś - chodziły o ten typ skrzyżowania ma którym jest ta dziwna praca świateł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy dziwna, jeżeli jest awaria świateł ewidentna , to trzeba zastosować się do znaków zachować szczególna ostrożność na skrzyżowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem i tak robię ale zawsze jak widzę stojące naprzeciwko samochody które nie jadą to mam niepewność skręcając w lewo że ktoś ruszy i we mnie walnie podczas manewru :/, już miałem kilka dziwnych sytuacji na drodze ludzie są różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akimuszki1212
tez raz sie spotkalem z taka sytuacja. fakt moze to byc niebezpieczne dla młodych kierowcow itych ktorzy jezdzili na pamiec. jednak tak jak kto juz napisal sk kolizyjne to bylo i nalezy ustąpić wszyst jadacym na wprost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×