Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zaproszenie na komunie

Polecane posty

Gość gość

Brat organizuje komunie dla swoich bliźniaczek. Otrzymałam zaproszenie na samą ceremonie kościelną. W zaproszeniu ani słowa o przyjęciu komunijnym. Mieszkam 50 km od miejsca komunii. Czy powinnam pojechać? W takiej sytuacji jaki dac prezent? Dodam, ze to raczej było Świadome. Poradźcie Ludziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyślij kartkę wszystkiego najlepszego i 50 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblie wyslij z życzeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup cos fajnego dla dzieciaków, moze grę komputerową - jesli masz ograniczone fundusze, albo coś droższego w podwójnej wersji, w zależności od finansów. Dorzuć ładną pamiątkę i tyle. Dasz komunikantom pod kościołem, buzi buzi i już. Jak Cię brat nie zatrzyma (a rozumiem, że tego się wlasnie spodziewasz), robisz w tył zwrot i po sprawie. Obowiązek spełniłaś, nikt nie może mieć do Ciebie pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. ZaZwyczaj robię dobre prezenty. I z tego względu zostalam zaproszona. Dac i iść . a przyjecie odbędzie się tylko,ze ja nie zostalam zaproszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty będziesz w porządku. A bratankowie wyściskani. Nie będziesz mieć sobie nic do zarzucenia. W odróżnieniu od brata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyslij kartkę z życzeniami i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy rozumieć, że jesteście skłóceni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedź a prezent daj księdzu na tace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak wyśle tylko kartkę, to wyjdzie na osobę zlewająca maluchów :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No albo zamow msze w intencji komunistek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wysłanie takiego zaproszenia to nie jest zlewanie autorki? Niech da po 500 na głowę przyjęcie się zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, kup prezent niedrogi, ale taki który ucieszy chłopców (pewnie wiesz najlepiej co lubią). Kiedy na przyjęciu będą sie pytać co od kogo dostali, gdy padnie Twoje imię przynajmniej brat się będzie musial tłumaczyć dlaczego nie ma Cię na obiedzie, skoro pod kościołem byłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chłopców??? skoro komunia bliźniaczek to chyba dziewczynki, no nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Nie nie jesteśmy skłóceni. Chytra oszczędność rodziców. Postaw się a zastaw dla wybranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadnej kasy! Prezent. Zabawkę, która sie chłopcy ucieszą! Biblii i tak kilka pewnie dostaną. Poza tym odłożą ją zaraz gdzies na bok, nie oszukujmy się. A tu chodzi o coś, czym zaraz będą chcieli się bawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie jestes zaproszona na przyjecie to wyslij im Biblie z zyczeniami, cwwaniak. Szkoda mu kasy za twoj talerzyk,ale twoj hajs chetnie przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale skoro wiadomo, że autorka robi dobre prezenty i tylko dlatego została zaproszona, a na przyjęcie to już.. nie to ja bym wysłała biblię, życzenia i bombonierki okolicznościowe. Koniec kropka. Niech brat się dzieciom tłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A! No to coś dla dziewczynek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A brat powie (zgodnie z prawdą z resztą), ze ciocie zaprosil. Nie jego wina, ze nie przyjechała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz chamskiego brata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Właśnie też bym chciała dać do zrozumienia , " w stosowny" sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym pojechała i wręczyła drobne prezenty i tyle. Skoro nie jesteście skłóceni, a brat robi przyjęcie, to bardzo dziwne, że Cię nie zaprosili... siostra to przecież najbliższa rodzina. Co innego gdyby w ogóle nie robił przyjęcia. Chociaż zaprosić parę osób do domu na obiad to nie jest duży koszt. Ja robiłam np. chrzciny w domu i było w sumie 12 osób, koszt 500 zł. Zwykłe dania- rosół, schabowy, udka nadziewane, gołąbki, ciasto, tort, winko. No chyba 500 zł to mają, przecież o komunii wie się od dawna, nie jest to nieprzewidziany wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup mikser czy ekspres do kawy rodzice chociaż będą zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może brat nikomu nie napisał o przyjęciu? Może to dla niego naturalne, że jak do kościoła to i na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak na ślub tylko dostanie się zaproszenie To oczywiste.ze na wesele tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak samo jakby po pogrzebie ktoś sam so ie poszedł na stype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wesele mozna dostac albo: zaproszenie - w nim jest również miejsce wesela, zawiadomienie - tylko miejsce ślubu. Podobnie na każdą inna uroczystość typu komunia, rocznica ślubu. Wyjątkiem jest pogrzeb. Nie ma zaproszeń. Mała niedogodność jesli robimy stypę - wtedy najczęściej prosimy księdza by po skończonych modlitwach na cmentarzu w naszym imieniu zaprosil najbliższych do lokalu. Ale sami tez "łapiemy" gości odchodzących z cmentarza prosząc na stypę. Mozna to zrobić wcześniej przez telefon, zawiadamiając o pogrzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak w zaproszeniu nie ma podanego miejsca przyjęcia komunijne i ani słowa o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, wg mnie, zawiadomienie... A jakie slowo jest w samym tekście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×