Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elemineczka

6 tydzien a zarodka nie ma . Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość Elemineczka

mam pytanie moze ktoras z was wie a moze przechodzila przez to ???????????jestem w 6 tygodniu ciazy liczac od ostatnirj miesiaczki a zarodka w pecherzyku ciazowym nie ma !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie jeszcze może
się pojawić, bo to dopiero 4 tygodnie od zapłodnienia, a tak naprawdę to może i tylko 2 - w zalezności od tego, kiedy miałas owulację... ale pęcherzyk ciążowy jak rozumiem jest na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemineczka
co to znaczy ciaza biochemiczna prosze powiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża biochemiczna – stwierdzeniem tym posługujemy się w przypadku, kiedy próba ciążowa wypada dodatnio i bardzo wcześnie dochodzi do poronienia, co uniemożliwia rozpoznanie istnienia ciąży badaniem ginekologicznym lub badaniem USG. Dla tych rodziców, dla których życie zaczyna się od poczęcia, usłyszenie w takim przypadku, że nie było żadnego dziecka, o jakim dziecku my w ogóle mówimy? może przynieść kolejne cierpienie. Dla nich życie się zaczęło i bardzo szybko się skończyło. Będą też takie pacjentki, dla których brak widocznego zarodka będzie swoistym pocieszeniem (nie mam kogo opłakiwać, płaczę, bo straciłam marzenia, ale nie kogoś bliskiego). Z drugiej strony bez poczęcia i kilku pierwszych faz życia zarodkowego, “samo z siebie” nie doszłoby do takiej sytuacji. Bezpiecznie jest tu używać sformułowania ciąża obumarła na b. wczesnym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki, zrobiłam zamieszanie.... źle zrozumiałam, u mnie nie było pęcherzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elemineczka nie zamartwiaj się tak bardzo, mi tekarz stwierdził martwą ciążę w 5,6 tygodniu ciąży ale kazał poczekać tydzień i między czasie zrobić badanie bhcg (dwa razy w odstępie 3 dni) i okazało się, że wszystko jest w porządku tylko do zapłodnienia doszło w późniejszym terminie i nie było jeszcze tego widać. Teraz nie zamartwiaj się i nie załamuj - głowa do góry - wszysko będzie dobrze, trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez nie było widać zarodka, lekarz napomknął o możliwym obumarciu ciąży i psychicznie mnie na to nastawił, dwa dni później dostałam krwotoku, pojechałam do szpitla usłyszeć nieuniknione i okazało się, że wszystko w porząku serduszko biło a lekarza na izbie przyjęć powiedział, że na jakiegoś idiotę trafiłam. Jeśli denerwujesz się tak bardzo zrób sobie badanie Betę-hcg to wskaże czy ciąża się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemineczka
a gdyby to bylo puste jajo plodowe co czy to moze miec wplyw na kolejna ciaze ??????????? Mi lekarz zasugerowal ze to nie ma juz szans .............. bo zarodek juz powinnien byc :(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kolejną ciążą to nie ma nic wspólnego i jeszce jedno ja też byłam w 6 tc jak nie było widać tego zarodka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemineczka
slucham lekarza i chcialam poradzic sie na forum ..................... dlaczego niektorzy ludzie denerwuja sie jak ktos chce porozmawiac na dreczacy go temat..........................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno zdecyduj sie
chodzi o to ze twój lekarz nie musi miec 100% racji na tym etapie ciązy, musisz byc cierpliwa i jeszcze poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemineczka
czekam innego wyjscia nie mam dzieki za wsparcie...........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemineczka nie martw sie ja jestem w 7 tygodniu ciązy wedlug ostatniej miesiaczki tydzien temu bylam na usg i mialam tylko 5 mm pecherzyk plodowy i zarodka tez nie bylo...ale lekarz powiedzial ze mam przyjechac za 1,5 tygodnia i powinien byc juz zarodek. tez sie denerwuje ale to szkodzi dzidzi wiec cierpliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny -jaż już jestem po zabiegu, też miałam pusty pęcherzyk.Lekarz wyliczył że byłam w 10 tygodniu ale ja wiem lepiej,bo to była ciąża planowana,więc ok.8 tygonia.jest mi ciężko ale co dzię to lepiej-bo już mam jedną niuniusie i mam dlakogo żyć. Najgorzej jest w tedy kiedy moja córka mi sie pyta " dlaczego mama już nie ma dzidzi w brzuszku".dziewczyny ,trzymam kciuki za wasze fasolki,bo żadnej kobiecie tego nie życze...!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Żeni
Ja mialam w pierwszej ciazy podobna sytuacje. Z tym, ze u mnie w 29 tygodniu ciazy wykryli chorobe dziecka, wiedzieli, ze nawet jak dotrwam do konca, to dziecko nie przezyje, a ja moge dostac zoltaczki ...... urodzilam wiec i niestety dzieciatko nie przezylo, choc mialam ogromna nadzieje :( Moja bratanica miala wtedy 4 latka, jak jeszcze wszystko bylo dobrze, ciagle przychodzila i sluchala czy dziecku bije serce :( tez mi bylo przykro, jak pozniej ciagle pytala gdzie jest Wikusia, tylko, ze ja moglam jej pokazac na cmentarzu gdzie lezy, a Ty niestety masz trudniejsza sytuacje :( a za to w drugiej ciazy, na pierwszym usg bylam w 6 tygodniu i co? Byl pecherzyk, nie bylo zarodka ..... lekarz stwierdzil ciaze urojona .... tak wiec moj syn ktory lezy teraz sobie grzecznie w lozeczku jest tak na prawde urojony ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w pierwszje ciązy
wyrwałam się do lekarza jakoś własnie tak 5 tygodni i kilka dni ciązy, miałam pęcherzyk, zarodka nie było widać, ale lekarz nie powiedział nic podobnego, jedynie stwierdził, ze na pewno się pojawi (optymista). Kazał przyjechac za 2 tygodnie i już było wszystko pięknie widać, biło serduszko. No tyle ze dodam ze ja dlatego tak sie wyrwałam, bo miałam wczesniej hsg i wykazało zrosty miedzy jajowodami i macicą, jajowody poskręcane lekko, wiec bałam sie, zeby nie była to ciąza ektopowa, stad pośpiech, ale przy okazji bylo to co napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to znowu ja.u mnie było troche inaczej-bo od samego początku załeczałam plamić( chociaż przy pierwszej ciąży też ale to w czasie kiedy miałam dostać nastepną miesiączke i to trwało krótko),i to dosyc sporo i długo.poszłam do lekarza ale on nic sobie z tego nie zrobił i tak chodziłam i plamiłam bo myślałam, że to normalne.poszłam na następną wizyte i usłyszałamże,ciąża rozwija sie nieprawidłowo i że trzeba usunąć,nic mi niewytłumaczył-dopiero jak doszłam do siebie poszukałam informacji na tan temat i dużo sie dowiedziałam.lekarz dał mi jeszcze tydzień szansy-niestety nic było widać.poszłam do szpitala i dopiero sie dowiedziałam że miałam głupiego lekarza bo nie zrobił mi badań hcg( jeżeli dużo wzrasta czyli jest maleństwo a jeżeli spada albo stoi w miejscu to...!) ani mi nie zrobił usg echa zarodka i tak leżałam pare dni.co przychodził do mnie lekarz to jeden mówił że jest ciąża a drugi mówił że nie ma, wkońcu po paru dniach wzięli mnie znowu na usg,no i już wiedziałam-ścianki pecherzyka były już zapadnięte.ale z tego co wiem, to takie coś co nas spotyka to nie jest wada genetyczna,tylko błąd przy zapłodnieniu(czyli jakiś zły plemnik zapładnia a nasz organizm to odrzuca. a tak wogóle to z tymi lekarzami to można zwarjować-mi nieźle psyche popsuli(delikatnie mówiąć). w pewnym momencie w szpitalu chyba byłam podejrzana że przyszłam sobie na NFZ zrobić skrobanke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????/.Wieć dziewczyny, głowa do góry i trzymajcie ręke na pulsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja byłam w 6 tygodniu licząc od pierwszego dnia miesiączki i też nic nie było widac. Na kolejnej wizycie, po dwóch tygodniach mam fotkę pęcherzyka i zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MojeMaleństwo
Jestem w 6 tygodniu ciąży i zarodka nie widać. Jeden lekarza stwierdził że ciąża obumarła i wypisał skierowanie do szpitala na "czyszczenie". Ja jednak poszłam do innego który stwierdził że jeszcze może się pokazać kazał brać luteinę i przyjść za 4 dni. Nie wiem co mam teraz myśleć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod żadnym pozorem nie daj się wysłać na czyszczenie!!! Ja też byłam w 6 tygodniu i też nie było widać zarodka i doktorka dała mi tydzien i potem chciała skierowanie wypisywać i co na następnej wizycie zarodek i bijące serduszko juz było..moja lekarka dała mi malo czasu bo powinno się czekać conajmniej do 8 tygodnia żeby podejmować jakiekolwiek działania a u ciebie to już naprawde za wcześnie..robiłas bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MojeMaleństwo
Jeszcze nie robiłam dopiero wczoraj byłam u lekarza. W poniedziałek sobie zrobię. A czy te wyniki są od ręki czy trzeba czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zrób jak najszybciej ja robiłam płaciłam coś koło 30zł i wynik był zaraz na drugi dzien i po 48 godzinach znowu powtórz badanie..jeśli beta bedzie rosnąć to bedzie znaczyło ze dzidzia się rozwija..u mnie się okazało że wszystko wyszło ładnie i po 48 godzinach był ładny przyrost. A masz jakieś objawy ciąży?? bo mi do 6 tygodnia mało co było a przez ten okropny tydzien który czekałam na wyrok pojawiły sie wszystkie objawy ciąży od bolących i nabrzmiałych piersi po nudności brak apetytu i ogromną wrażliwość na zapachy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dlatego ja poszłam do giną poraz 1 chyba w 8 albo w 9 tyg. Bo i tak nic wczesniej nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MojeMaleństwo
Bolące piersi mam ale tak poz tym to żadnych szczególnych objawów jeszcze nie czasami jest mi niedobrze. Trochę mnie pocieszyłaś jednak się martwie bo co lekarz to mówi co innego a tym bardziej się martwie że mam plamienia chociaż ten drugi ginekolog po zbadaniu mnie powiedział żebym się tym nie przejmowała. Ty też miałaś może jakieś plamienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam najpierw takie jakby brązowe w sumie niewiele..a jakoś własnie przed 6 tygodniem zdarzyło mi się że upławy miały kolor taki jasno jasno czerwony myślałam że to krew i wtedy momentalnie do lekarza poleciałam i sie dowiedziałam że pęcherzyk jest ale zarodka brak i prawdopodobnie mam puste jajo płodowe no i dalej było tak jak już pisałam a potem przez dobre 3 tygodnie miałam takie jakby brązowe plamienia i czasami miały okropny zapach.. potem to ustało ..bodajrze wtedy się okazało że miałam infekcję jakoś i stad to wszystko..ale w każdym bądz razie na chwilę obecną jest wszystko ok i za 11 tygodni mam termin.. Tak że zrób bete i przed 8 tygodniem nie daj się nigdzie na żadne łyżeczkowanie wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MojeMaleństwo
Dziękuję Ci bardzo że odpowiedziałaś na moje pytania trochę mi to pomogło.. Gratuluję Ci bardzo i cieszę się że u Ciebie skończyło się wszystko dobrze mam nadzieję że u mnie też tak będzie. Trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanipokojona
Witam. Nie Wiem czy ktoś tu jeszcze jest bo stary temat ale spróbuję mam pytanie czy jak na 1 usg podobno 7 tydzień lecz lekarka twierdziła ze to wygląda na 4tydz. Było widać pusty pecherzyk a po 3 dniach gdy miałam robione usg nie było nic widać czy to może być późniejsza ciąża tak jak lekarz twierdzi czy w ogóle to jest ciąża ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten sam aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanieokojona
Tak ten sam ale sprawa juz sie wyjasnila. Poronilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×