Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskanaaaaa

Ból zatok w ciązy

Polecane posty

Gość zatroskanaaaaa

czy któraś z Was zna sposoby na uśmierzenie bólu zatok? jestem w pierwszym trymestrze ciązy, niewiem w jaki sposob się to choróbstwo do mnie przyplatało-gdyz już od miesiąca chodze w nakryciu glowy. ale jesli ktos zna domowe sposoby to napiszcie. czy mozna brac jakies leki? slyszlam ze jedynie apap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
nikt mi nie pomoże:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
dzieki dziewczynki. czy Bioparox to nie jest antybiotyk? boje sie własnie o to maleństwo, smarowalam sobie dzis zatoki amolem, pomoglo na chwilę i znow mnie boli glowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
mam roztówr soli morskiej w domu i wlasnie sie "psiknelam":) mam tez ten Mucofluid (maż kiedys bral) ale tam w ulotce pisze zeby stosować w zdecydowanej koniecznosci w ciaży. więcjuz nieiwem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
można też kupić w aptece okłady z borowiny, ale ja nie używałam, więc nie wiem czy skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
mucofluid stosowałam w 7 tc ciąży, chyba dwa razy dziennie, dzięki temu uniknęłam antybiotyku, teraz jestem w 38 tc i wszystko ok, gin mi wypisał receptę wtedy, bo nie mogłam w ogóle oddychać przez zatkane zatoki i nos tak samo jak lactuloza w ciąży na zaparcia, też pisze, żeby stosować w przypadku zdecydowanej konieczności, a ginekolodzy bardzo ją polecają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malego Danielka
Ja bralam jedynie paracetamol i roztwor soli morskiej, nic poza tym, a bol byl wrecz nie do opisania...Moj lekarz kategorycznie zabronil mi brac jakichkolwiek lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
przypomnialo mi się, że są jeszcze krople Euphorbium compositum, ale to homeopatia, działają dopiero po kilku dniach, a przez ten czas może się pogorszyć i wdać infekcja bakteryjna tego też nie uzywałam, bo nie wierzę w homeopatię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
"Moj lekarz kategorycznie zabronil mi brac jakichkolwiek lekow " paracetamol to lek a też brałaś go w pierwszym trymestrze ? ja bym się bała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja też panicznie boję się jakichkolwiek leków - to dosyć wczesna ciąża i właściwie nigdy nie mamy gwarancji że coś się nie stanie - to zależy od organizmu. Jednej kobiecie nie zaszkodzi bo dziecko będzie silne albo już będzie o ten przysłowiowy jeden dzień do przodu w rozwoju na tyle żeby się nie uszkodzić, a drugiej spowoduje problemy i co gorsze wpłynie na na rozwój dzieciątka. Chyba jednak poprzestanę na tych naturalnych sposobach i co najwyżej skorzystam z rady przepukiwania solą morską. Bioparoxu się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
paracetamol : Przeciwwskazania i środki ostrożności * Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych. * Nie zaleca się długotrwałego, ani częstego stosowania paracetamolu. * Należy zachować ostrożność w przypadku zaburzenia funkcji wątroby i nerek, systematycznego spożywania napojów alkoholowych, stanu niedożywienia i odwodnienia. * Dożylne podawanie paracetamolu należy ograniczyć wyłącznie do szczególnych przypadków klinicznych. * W przypadku homozygotycznych pacjentów chorych na fenyloketonurię należy w przypadku tabletki do ssania wliczyć ilość fenyloalaniny w dietę. * Nie zaleca się ponownego podawania dzieciom, u których wystąpiła encefalopatia po wcześniejszym podaniu paracetamolu. * Nie powinny przyjmować paracetamolu osoby z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. * Osoby, u których stwierdzono występowanie zepołu Gilberta, zespołu Criglera-Najjara lub zespołu Dubina-Johnsona powinny skonsultować ewentualne zażycie paracetamolu z lekarzem. * Paracetamolu nie powinny przyjmować osoby z niedokrwistością. * Paracetamol jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. Po upływie 3 miesiąca ciąży oraz w okresie laktacji – wyłącznie po zasięgnięciu opinii lekarza. * Różne badania naukowe wykazały związek pomiędzy stosowaniem paracetamolu a diagnozowaniem nowo powstałej astmy oskrzelowej u dorosłych – o 63% więcej przypadków w grupie osób systematycznie zażywających paracetamol w porównaniu do grupy osób nie zażywających paracetamolu. Przypuszcza się, że mechanizm tego fenomenu może mieć związek ze zmniejszeniem ilości glutationu w płucach oraz stresem oksydacyjnym. Autorzy stwierdzają, że nie ma jeszcze wystarczających dowodów, aby uznać paracetamol za lek przeciwwskazany dla pacjentów z astmą oskrzelową i sugerują przeprowadzanie dalszych badań w celu potwierdzenia lub wykluczenia związku pomiędzy paracetamolem a astmą oskrzelową. W badaniu z 2008 stwierdzono związek pomiędzy podawaniem paracetamolu niemowlętom i dzieciom, a częstszym występowaniem astmy w wieku 6–7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
Bioparox: skład: fusafungina Przeciwwskazania i działania niepożądane Fusafungina stosowana miejscowo nie przenika do krwi, a co za tym idzie, również do krwi płodu ani mleka matki. Dzięki temu można lek stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Działania niepożądane są bardzo rzadkie i pojawiają się tylko miejscowo. Objawy nietolerancji pojawiają się u około 1% pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
w sumie to w homoterapie też nie wierze-kiedys kupiłam sobie jakies lek i.... szkoda pieniędzy. dzis bede sobie psikac tą wodą, i wieczoram zrobię sobie cieply oklad na czolo, może jeszcze wygonie męża do apteki po olejek:) i jak sie zatanawiam to chyba tez sie załatwilam takim Wietrzeniem mieszkania bo draznia mnie zapachy i ostatnio caly czas w domu pootwierane okna i pewnie dlatego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malego Danielka
A no wlasnie, dodam, ze ja mialam zapalenie zatok na poczatku 3 trymestru, wiec to duza roznica...W 1 radze nie brac zupelnie nic, bo ma miejsce organogeneza i wszystko moze na nia wplynac (choc nie musi) Paracetamol w ciazy mi nie zaszkodzil (ale jak pisalam bralam od czasu do czasu w pozniejszych trymestrach) i nie mial wplywu na synka (urodzil sie z waga 4275 gr, 10 pkt, duzy i zdrowy) i bralam go rowniez kilka razy po porodzie w trakcie kamienia (po porodzie dostalam zapalenie pecherza :o ) i rowniez wszystko bylo ok. Ale w 1 trymestrze faktycznie staraj sie nie brac niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
całkiem możliwe, ja też mam zawsze problem z zatokami jak mnie przewieje, albo siedzę w przeciągu i jak wieje wiatr, nawet czapka nie pomaga a wietrzyć trzeba, na czas wietrzenia wyjdź z domu, albo do innego pomieszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
a kiedy udać sie bezwzględnie do lekarza? kiedy bedzie ten Zielony katar? w sumie katar to mam mały-prawie w cale, najgorszy ten ból w okolicach czoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będzie infekcaj bakteryjna to właśnie będzie zielony katar - wtedy bezwzględnie do lekarza i pewnie będziesz już musiała lecieć na antybiotyku bo to nie przelewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
poczekaj do poniedziałku i zobaczysz czy idzie ku lepszemu w sumie lekarz chyba nic innego ci nie zapisze, najważniejsze to nie dopuścić do zakażenia bakteriami, bo wtedy mocniejszy antybiotyk trzeba bezwzględnie trzeba iść jak zauważysz stan podgoraczkowy, to znak, że bakterie już atakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
cytryna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
u mnie ciepłe okłady zawsze pogarszały sprawę i nasilały ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to będę ja
cytryna ? całkiem prawdopodobne, że pomaga na taki ból głowy związany z ciśnieniem, ale na zatoki to raczej nie, bo tam ból jest wywołany obrzękiem śluzówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaaaaa
do poniedziałku i tak bede musiala poczekac bo teraz to tylko pogotowie:) szczerze nie bardzo mam ochote isc do lekarza bo to znajoma mojego ojca(a rodzice jeszcze nic nie wiedza) ale jesli mi się nie poprawi do poniedzialku to pojde. Dzieki przyszle i obecnie mamuski :) ja bede mama w czercu:) pytanie do Ady czy Twoje bole glowy w ciązy pojawija sie w okolicach czola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MichasiaRybnik
Witam Mam ten sam problem. Byłam u lekarza rodzinnego z zatokami i przepisal mi Solik-krople do nosa. Po uplywie 2 tyg. przeszlo mi troche ale nie skutecznie i lekarz poslal mnie do Kardiologa . Teraz czekam na wizyte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od dosłownie paru dni mam włoski inhalator ze strony novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja i pierwsze odczucia na duży plus. Komfortowy higieniczny, można go szybko umyć po użyciu, wygotować poszczególne elementy i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×