Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mama razy dwa

Chrzest w szpitalu-czy jest ważny ?

Polecane posty

Witam . Moja córeczka urodziła się jako wcześniak,kilka dni leżała w inkubatorze,nie było pewne co z nią będzie . Chcieliśmy ją ochrzcić i tak też się stało . Był ksiądz ze szpitalnej kapliczki,ochrzcił ją . Ale teraz już jesteśmy w domu i wszystko mam nadzieję idzie ku lepszemu . Dlatego też moje pytanie,czy ten chrzest jest ważny,czy trzeba go powtórzyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś słyszałam że taki chrzest jest tylko z wody i właśnie udzielany jest w takich przypadkach jeśli istnieje zagrożenie życia maluszka ...a później jeśli stan dziecka się poprawi powinno się ochrzcić normalnie w kościele jeśli rodzice tego chcą ...ale tak na 100 % pewności nie mam najlepiej by było zapytać jakiegoś księdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest wazny.trzeba w koscie
le powiedziec jaki dostalo imie tylko i nalezy ochrzcic juz normalnie tradycyjnie.tak rodzice postapili ze mna bo urodzilam sie bardzo slaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że jest ważny, ale pewnie chodzi Ci o formalności, zaświadczenie, żeby w parafii wiedzieli? A ksiądz przyszedł i ochrzcił, czy spisywał też dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest wazny.trzeba w koscie
do;Pani wodnik.....masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest ważny czy nie ? Ja właśnie słyszałam,że jeśli jest zagrożenie życie dziecka to każdy moze ochrzcić dziecko nawet pielęgniarka zwykłą wodą,ale jeśli dziecko przeżyje chrzest trzeba powtórzyć . Ale tutaj był prawdziwy ksiądz,także nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Oczywiście,że taki chrzest jest ważny,bo po co miałby być udzielany jeśli by nie był ważny.W nagłych okolicznościach można nawet samemu ochrzcić dziecko-zgłaszając póżniej ten fakt księdzu.Jeśli chcesz i masz taką chęć i potrzebę możesz jeszcze powtórzyć chrzest w Kościele w bardziej uroczystej formie-wszystkich inf. udzieli Ci proboszcz parafii do której należysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksiądz przyszedł i ochrzcił,ale nie spisywaliśmy żadnych danych,bo po prostu nie mieliśmy na to siły,ani głowy do tego . Było ciężko dlatego tak bardzo chcieliśmy żeby była ochrzczona . Zresztą chcę żeby była ochrzczona "normalnie " bo oboje z mężem jesteśmy praktykujacymi katolikami i chcemy wychowywać dzieci w wierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam chrzczona w kosciele (od razu po urodzeniu zachorowalam, ale nie bylo zagrozenia zycia) chrztu w kosciele nie trzeba bylo powtarzac ale moze do tego czasu cos sie zmienilo najlepiej zapytaj ksiedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku śmierci dziecka taki chrzest jest ważny. W przypadku, kiedy dziecko wyzdrowieje i wróci do domu, CHRZEST NIE JEST WAŻNY i trzeba urządzić normalny chrzest w Kościele z odpowiednią oprawą, bo chrzest szpitalny jest raczej symboliczny i prowizoryczny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to wyglądało? Ja miałam tylko przypadek w rodzinie, że dziecko umarło i ksiądz ochrzcił, ale nie zapytał nawet o nazwisko, więc moim zdaniem formalnie nie jest ważny, a tylko i wyłącznie przed Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc tak naprawdę nie masz potwierdzenia przyjęcia sakramentu i pewnie trzeba powtórzyć. Najlepiej zapytaj księdza w parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojeju agata bbb
współczuję Ci szczerze :( :( Co się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata bo Ty masz "mój aniołek" i chyba ona miała na myśli,że Twoje dziecko to na prawdę Aniołek,znaczy,ze nie żyje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały jest cały i zdrowy dzisiaj ma miesiac:) a mam tak w stopce bo prawdziwy Aniołek z niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojeju agata bbb
Agata bbb !!! Ty wariatko :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojeju agata bbb
Kurcze,przeczytałam kiedyś,że masz mieć cesarkę . A tu dzisiaj na stopke patrzę aniołek mój :( i nogi mi się ugięły . Cieszę się,że wszystko dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama razy dwa --> twoja malutka też , zyczę zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka bo to najważniejsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzest w szpitalu niesie za soba takie same konsekwencje jak ten w kościele .. chrztu udziela sie tylko raz,zawsze odprawić w kościele obrzędy uzupełniające ... tak nam powiedział ksiądz... mąż poszedł do niego za jakiś czas jak z mała było lepiej aby uzupełnic księgi czy jak to sie nazywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ida272
Chrzest taki jest ważny, ale powinien byc powtórzony w kościele. Odbędzie się msza ale dziecko które było chrzczone "z wody" w kościele nie będzie już polewane wodą święconą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×