Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mam pomyslow

co dobrego robicie na swieta wielkanocne

Polecane posty

Gość nie mam pomyslow

jw. no wiadomo zurek ,biala kielbasa ,jajka....co jeszcze robicie dobrego co mozecie polecic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospocha
Mazurek. Pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to stsuuje u siebie
ide do mamy i do tesciowej :) Kupie coasta- bo juz od dawan wiem, ze sie nie oplaca piec i zrobie jakas salatke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslow
ciasta piecze moja mama.wiec sobie daruje. chodzi mi o jakies fajnie salatki albo pomysl na jajka faszerowane .w tym roku wielkanoc robimy u siebie i chce dobrze wypasc:) zeby tesciowej szczena opadla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinda-Lafirynda
Zrobię sałatkę z gyrosa i upiekę 2 ciasta: sernik z czekoladą i snickersa.Oprócz tego rybka po grecku, jajka, żurek...:D W jeden dzień na obiedzie będziemy u rodziców, w drugi-upiekę schabowszczaki z nadzieniem z pieczarek.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam święta zaplanowane tak, że tylko na śniadaniu wielkanocnym będziemy w domu a później wyjeżdżamy najpierw do mojej babci a potem teściów i będziemy odwiedzać rodzinę, wiec nic szczególnego nie robię, tylko sernik upiekę i moze babkę którą najwyżej zjemy już po świętach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslow
ciasta to ostatnia rzecz na ktora mam ochote.zwyczajnie nie lubie .jedyne ktore jem do drozdzowka. salatka z gyrosa juz sie chyba nam przejadla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz w życiu zdarza mi sie nie robić nic na święta - Wyjeżdżamy w góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuykyki
ja pieke schab do jedzenia na zimno(kroje go jako wedline),robie rybke po grecku,krokiety,jajka faszertowane,roladki schabowe,salatke z selera a druga nie wiem jaką,pieke sernik.drugiego cista chyab nie robie tylko kawałek kupie bo sie zwyczajnie nie wyrobie,zostaje sama z 2 dzieci,mąz dopiero w sobote ma wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółtek
nie mam pomysłów- straszny z Ciebie zgred. Nie masz pomysłów...ciast zwyczajnie nie lubisz...sałatka z gyrosa Ci się przejadła...:O Może Twoi goście lubią ciasto? Sałatek z gyrosa jest kilka rodzajów, innych-cała masa...:O Chcesz, by teściowej szczena opadła, to nie możesz patrzeć tylko na swoje smaki...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea..........
tą ostatnią roladę sobie upraszczam i smaruje po prostu plasterki łososia serkiem, zwijam w małe roladki i na talerzu dekoruje czymś zielonym i cytryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslow
nestea ta rolade szpinakowa tez robie ale mam przepis bez lososia :) a poza tym jestem w 11tc i wolalabym nie jesc surowej ryby.ale wyglada smakowicie i przepis sobie zachowam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mięsny jeż, mięsny jeż ty go zjesz, ty go zjesz;-) upieke sernik z brzoskwiniami jajka faszerowane salatka grecka biala kielbasa zurek zrobie pieczen rzymska i to chyba wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
planuję zrobić barszcz biały, żurek, jajka faszerowane nadzieniem z pieczarek i z nadzieniem z tuńczyka. Schab ze śliwką lub kulebiak na cieście francuskim z farszem z kapusty kiszonej jak na krokiety, sałatke jarzynową lub gyros, gołąbki i sernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berczkka
Autorka pisze "... no wiadomo zurek..." Czy naprawde wszyscy robicie zurek na Wielkanoc? Bo u mnie w domu nie robilo sie nigdy. U tesciowej tez nie. Tak sie zastanawiam czy ta tradycja jest taka oczywista, bo wszedzie slysze o zurku wielkanocnym a w ogole tego nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htrytyutuyj
ja tez nie robiłam nigdy,zurek mam na co dzien,nic fajnego w świeta zurek,wole jaja faszerowane czy mazurek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berczkka
Uwielbiam zurek i nie mialabym nic przeciwko jedzeniu go w Wielkanoc, ale nie ma u nas takiej tradycji. Moze wiaze sie ona z konkretnym regionem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my robimy...
sałamachę:) to tak oprócz innych specjałów, ale sałamacha to danie głowne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea..........
ja jestem w 38 tc i dopiero się niedawno dowiedziałam, że łososia nie pownnam jeść, bo przez całą ciąże sobie nie żałowałam. mam nadzieję, że synkowi nie zaszkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my robimy...
Sałamacha wywodzi się z kuchni ukraińskiej. Podawana jest zamiast białego barszczu: u mnie zawsze był barszcz biały z kawałkami pieczonego mięsa, wędliny, startym chrzanem i jajkiem. Sałamacha to taki zamiennik, który poznalam w rodzinie męża: mielimy biały ser, mieszamy z jajkiem i żółtkami, dodajemy sól i pieprz i zapiekamy. A reszta jak w przypadku białego barszczu: po wyjęciu z pieca kroimy ten ser, wrzucamy na dużą patelnię i zasmażamy- podgrzewamy z wedlina, pieczystym, startym chrzanem, na koniec jajo gotowane... wiem, wiem, ciężkostrawne jak diabli, ale raz w roku można;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my robimy...
własnie poczytałam linkę:) to u nas troszkę inaczej, ale może to też zależy od ludzi. Moja mama też pochodzi z Ukrainy, a nie miała pojęcia, że jest coś takiego jak sałamacha. Dla odmiany teściowa nie znała na Wigilię uszek ze śledzia do barszczu czerwonego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać nie ma z kim gadać
bajkowa mama: masz świetną stopkę :) co do świąt: my jak zwykle u teściów i będę tylko pomocnicą w kuchni ale przynajmniej nie muszę o niczym myśleć, będę sobie beztrosko kroić w kostkę marchewki na sałatkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w planach jak narazie kupić babkę w biedronce :P a reszta wyjdzie na dwa dni przed swiętami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×