Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to normalne, że 11 miesięczniak nie naśladuje, ani nie reaguje na imię ?

Polecane posty

Gość gość

Moja córka tydzień temu skończyła 11 miesięcy. Nie rozumie większości poleceń typu daj zabawkę, chodź, papa, brawo. Brawo uczyłam ją dość dużo, manipulowałam jej rączkami i dalej nic, papa też dość uczyłam i nic. W ogóle nie ma ochoty się ze mną bawić. Interesuje ją tylko laptop, tv, zabawki, a czasem nawet sufit jest lepszy ode mnie. Jednak są momenty, że stojąc w łóżeczku patrzy na mnie, a gdy ja się spojrzę to reaguje śmiechem, ale czasem w ogóle nie ma z nią kontaktu, jakby nie słyszała. Słuch miała badany, wszystko jest ok, poza tym przy gwałtownym głośnym dźwięku przestrasza się. Nie reaguje na imię. Córka jeszcze nie chodzi, trochę raczkuje, ale słabo. Siadać zaczęła w wieku około 8-9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to nie jest normalne, żaden lekarz nie zwrócił do tej pory uwagi na jej zachowanie? mam dziecko w tym samym wieku- jest bardzo komunikatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostrzenica ciągala malą po lekarzach, terapiach i rehabilitacja, bo miała hopla. Jak urodziła drugą, dala sobie spokój. Dzieci zdrowe i piękne, nie swiruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Twojego wpisu wynika niestety, że Malutka ogólnie jest opóźniona, zarówno fizycznie jak i intelektualnie... moja ma 13 mcy, a w wieku twojej już mówiła (podstawowe słowa) i biegała, znała nazwy wszystkich swoich zabawek i przynosiła je na moją prośbę etc. Idź do lekarza prywatnie (neurolog), bo zwykły rodzinny cię oleje i powie, że nic się nie dzieje...(lekarze POZ robią tak, bo oszczędzają na skierowaniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisałam o 21:05 dodam jeszcze, że moja Córka papa, brawo i kosi-kosi robiła w wieku 6 mcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.05 możesz mieć rację. Koniecznie dobry neurolog! A ta pani wyżej która pisze żeby się nie przejmować jest chyba niepoważna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest normalne, idz z nia do neurologa, sama mam córke ma 14 msc ale juz duzo wczesnij robi kosi łapki, na imie reaguje od dawna itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 10 miesiecy (skonczyl 2 dni temu) i tez nie bije brawo, cieszy sie tylko jak my mu bijemy, kosi kosi nie robi bo ja nie pamietam o co w tym chodzilo:) na imie reaguje od 'dawna' akurat i papa robi od miesiaca, ale dopiero teraz robi od razu na prosbe. Zabawek nie przynosi, zreszta jak trzyma to nie odda. Dzisiaj pierwszy raz pokazal cos palcem. Poza tym siada, raczkuje, wstaje przy meblach, ale na chodzenie sie nie zanosi. Jak widzisz po przykładzie moim i pani wyzej dzieci sa bardzo rozne. Mysle ze Twoja corcia ruchowo jest jak najbardziej w normie, a inne rzeczy pewnego dnia po prostu zaskocza. Wybralabym sie na kontrole do neurologa jesli po skonczeniu roku dalej bedziesz sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to, że TY myślisz, że to dziecko jest jak najbardziej w normie, to jedno, a to że autorka jak najszybciej powinna udać się do neurologa, bo zachowania jej dziecka normalne nie są, to drugie, owszem dziecko może nie robić pewnych rzeczy w danym wieku, bo mu się nie chce, ale co innego kiedy nie wykonuje podstawowych czynności, które powinno mieć opanowane, nie jest również normalne to, że dziecko się zawiesza i nie ma z nim kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest również normalne to, że dziecko się zawiesza i nie ma z nim kontaktu xx otóż to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martwiłabym się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.31 - a co jest niby nie tak ruchowo? Dziecko siada, raczkuje, stoi w lozeczku. To akurat normalne ze jeszcze nie biega. Autorko a czy dziecko ma czesty kontakt z wlaczonym tv, laptopem itd? Moze sprobuj w ogóle tego nie wlaczac przy niej, byc moze jest tak zainteresowana kolorowym migajacym obrazem, ze nie docieraja do niej inne bodzce, nawet jak pozornie nie zwraca uwagi. Poza tym tez doradzilam wizyte u neurologa, ale nie musi tam leciec jak histeryczka bo dziecko woli tv od zabawy z mama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ja napisałam o tym, że jest coś nie tak ruchowo?? choć słabe raczkowanie w tym wieku jest też zastanawiające, pomyśl lepiej o aspektach psychicznych, a nie tylko ruchowych! bo tu są one bardzo niepokojące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm... Moja córka też ma prawie 11 m- cy i jest bardzo komunikatywna. Zna te wszystkie" sztuczki", których uczy się dzieci, pokazuje palcem osoby i niektóre przedmioty, podaje zabawki, naśladuje zabawy, które ja pokazuję itp. To że akurat twoja córka nie umie bić brawo nie martwiłoby mnie. Moje starsze dziecko też nie bardzo chciało robić takie rzeczy. Ale sama najlepiej jesteś w stanie ocenić czy z córką jest jakaś interakcja, czy coś rozumie, wchodzi w jakiś " dialog" z tobą. Może to nic, może wyolbrzymiasz i nie oceniasz sytuacji obiektywnie. Ale nie zaszkodzi podpytać lekarza jeżeli cos nie daje ci spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu nie chodzi o to, że dziecko woli tv od zabawy z mamą, a o to, że autorka nie ma z nim momentami kontaktu, weź Ty się dziewczyno zastanów, zanim zaczniesz i histeryczkach pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciezko cos powiedziec po opisie, musialbym na zywo zobaczyc co twoje dziecko robi,jak siezachowuje. tym,ze dziecko dopiero raczkuje , nie przejmoj sie, wiem,ze wokolo sie pytaja czy juz chodzi i wszyscy opowiadaja jak to ich dzieci w wiku 8,9m biegaly....hahaha mojego brata obie corki zaczely chodzic w wieku 16m i bylo ok( mieszkaja w usa, tam nie ma takiego nacisku na chodzenie w wieku 10m). moja corka tez w wiku 11m nie robila papa, nie chciala, nie robila kosi(jak dla mnie glupia zbawa), nie robila jaka duza jestes itp... dla mnie to glupie zabawy. duzo jej czytalam,to bardzo lubila i lubi.bardzo szybko zaczela mowic, mysle,ze to dzieki czytaniu,opowiadaniu co na obrazkach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja napisalam ze ruchowo jest w normie i do tej wypowiedzi sie przyczepilas. Niewazne, bo wiem, ze ty bedziesz miec ostatnie zdanie w tej dyskusji a mi sie nie chce klocic. Autorka napisala ze dziecko woli grające sprzety od niej i ze czasami sprawia wazenie ze nie ma z nia kontaktu. Ale ze czasami kontakt jest normalny. A moze mala nie reaguje bo jest zbyt skupiona na zabawce lub na kropce na scianie, dzieci tak czasem maja. Ktos dobrze napisal, autorka musi obiektywnie spojrzec czy jej obawy maja uzasadnienie i jak tak to wybrac sie do lekarza i tyle w temacie. A wy juz tak piszecie jakby dziecko bylo na pewno opoznione i nie bylo dla niego ratunku i kobieta teraz pewnie już sie zamartwia waszymi diagnozami przez internet. Po dwoch zdaniach diagnoza, ze dziecko jest opoznione fizycznie i intelektualnie, nieźle, po co wydawac kase na lekarzy skoro jest kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt tu żadnej diagnozy nie wydał- kłania się czytanie ze zrozumieniem, bo jak na razie to każdy sugeruje wizytę u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.10- przecież tu nie chodzi o same zabawy i o to, jak bardzo głupie, czy mądre one są, a o to czy dziecko potrafi naśladować poszczególne czynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:16- to przeczytaj ze zrozumieniem wypowiedz z 21:05, chociaz racja, 'opoznienie w rozwoju' to zadna fachowa diagnoza, ale chyba dosyc mocna opinia jak na tak ogolny opis autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedna osoba tu tak napisała, reszta pisze o wizycie u neurologa, więc może Ty zacznij czytać ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest normalne. Pół roczne dziecko reaguje na imię, a 8 miesięczne zaczyna naśladować, kontakt wzrokowy utrzymują i dążą do niego małe niemowlęta a wspólne pole uwagi widoczne jest ok.10 m-ca ( patrzy za wzrokiem rodziców i rozumie wskazanie palcem). Mam dziecko z autyzmem, wiem o czym mówię. Jeśli rozwój ruchowy jest ok ( z opisu wynika ze jest) to pierwsze kroki skierowalabym do neurloga i do PPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doczytałem o raczkowaniu. To etap ok.8 miesiąca. Dziecko nie naśladuje ( nie uczy się) i nie rozumie częstych, typowych poleceń. Neurolog. Szybko. W pierwszym roku określa się tylko rozwój psychoruchowy - nie da się inaczej. A tutaj to raczkowanie jednak powinno być. Jak nie raczkuje, nie przemieszcza się, nie poznaje świata - także poznawczo się nie rozwija. Może uda się załatwić rehabilitację ruchową w ośrodku wczesnej interwencji- dzieciaki rozwijają się przez ruch! Reakcja na imię przy wykluczeniu wady słuchu w tym wieku jest bardzo niepokojąca Zawieszki mogą świadczyć o padaczce. Wyłącz tv i zabierz tablet! Natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słuchaj tych kur domowych. Jak najbardziej Twoje dziecko jest normalne. Jak się bardzo niepokoisz to idź zapytaj pediatry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka kończy 10 miesięcy. Reaguje na imię. Pelza przewraca się, nie raczkuje. Ale jest *****iwa. Nie robi kosi kosi. Nie mówi mama. A nie sorry mówi baba papa mama. Ale gawrzy i nie wierzę że dzieci w wieku 10 miesięcy mówią świadomie. Pracowałam jako opiekunka kilka lat i zadno ale to zadno dziecko którym się opiekowalam nie mówiło świadomie i nie piwtarzalo słów przed ukończeniem 12 miesięcy. Co wy tu pieprzycie za bzdety???? A nieee przepraszam tylko dzieci kafeterianek chodzą w wieku 6 miesięcy, mówią w wieku 10 i robią prawko w wieku 15 miesięcy. A teraz raz dwa trzy HEJT!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z wpisem powyżej. Dzieci kafeterianek to poprostu geniusie, przepraszam geniusze :). A dziecko pani z 21.05 to niedługo na studia pójdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.05 jebnij się w czoło. Może niech doktorat już zrobi bo potrafi więcej niż mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, przesadzacie. Moj raczkuje od 8 miesiaca, ale bylismy ostatnio u neurologa z innego powodu i dopytywalam o tematy ruchowe. Neurolog powiedzial ze dziecko ZACZYNA raczkowac w 9-10 miesiacu, oczywiscie wiele dzieci robi to wczesniej ale taka jest norma. Syn stoi przy meblach rowniez od 8 mies i to wcale nie jest takie dobre. Neurolog twierdzi ze jak juz stanal to nic z tym nie zrobimy bo na sile go do parteru nie sprowadze ale zeby w miare mozliwosci udostepniac mu jak najwieksza powierzchnie do raczkowania i zachecac. Dziecko powinno stanac pozniej. A wy sie cieszycie durne baby ze 10 miesieczniak biega... Teraz ma 9 mies na imie reaguje ale nie robi papa, nie bije brawo. Kosi kosi to nawet nie uczylam. Neurologicznie wszystko ok. Jest kontaktowy. Ale! Jak jest wlaczony tv to tez potrafi sie gapic i nie reagowac. Autorko po pierwsze wylacz telewizor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram wypowiedz z 22.11 z wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×