Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anitka_21 :)

jak zalatwic alimenty kiedy ojciec dziecka sie do niego nie przyznaje???????????

Polecane posty

moj byly maz nie przynajs sie do dziecka ktore urodzilam miesiac temu wrecz wyrzucila mnie z domu i powiedzial z enie da mi ani zlotowi. ja nie mam srodkow do zycia nie mam sie z czego utrzymywac. co mozna w tej ytuacji zrobic?? jak go zmusic do placenisa alimentow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz ustalic ojcostwo.Wiesz mi nie warto sie o to starać. Dostanie śmieszne alimenty takie same jak z funduszu jak w papierach bedzie ojciec nie znany. Dadzą Ci 500 zl bo tyle maksymalnie wyplaca fundusz. Ustalisz ojcostwo a on bedzie wtracal się pozniej we wszytsko bo nagle zachce udawać super ojca. Szczerze dla swojego spokoju i lepszej przyszlosci nie warto. Kiedys poznasz moze kogoś i ta osoba bedzie chciała przysposobić Twoje dziecko to nie będziesz miała żadnych problemów z tym. Dziecko będzie nosili Twoje nazwisko i tylko Ty będziesz miec do niego prawa. Jezeli bus chciała nawet zmienic dziecku nazwisko na nazwisko no męża po ślubie to tez nie ma problemu a tak bedzie ciągle walka bez sensu. Uwierz przechodziłam to. Dostałam 450 zl alimentów i co z tego. Tyle samo dali by mi z funduszu. Zaluje ze w papiery nie wpisałam ojciec nieznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli to Twój mąż to złóż pozew o alimenty. Znajdź wzór w Internecie i zloz do sadu. Dziecko ma jego nazwisko i on widnieje jako ojciec. Jak uważa ze to nie jego dziecko niech zakłada sprawę o zaprzeczenie ojcostwa a sad i tak każe robic testy i wszystko wyjdzie. Ty zloz tylko wniosek o alimenty a on bedzie musial płacić . A czy zlozy o zaprzeczenie ojcostwa to niech zakłada i tak test udowodni cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh u mnie w papieah jest wpisane moje nazwisko imie zmyslone tak mi pni w urzedzie zaprponowala i sie zgodzilam. ok moze dla niektorych te 500 zl to nie jest duzo ale ja teraz nie mam srodkow do zycia nie mam z czego zyc i przyadloby sie chociaz te 500zl obecnie zyje na pozyczkach a nie mam z cego oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem, wzięliście rozwód a dalej uprawialiście sex i to ze skutkiem ciąży? Jak nie masz się z czego utrzymać? W roku 2016 weszła ustawa,że kobiety które zostały matkami, a nie pracowały w ciąży, są bezrobotne nawet nie zarejestrowane w Pup, dostaną co miesiąc 1000 zł na rękę przez ROK macierzyńskiego-połączonego w rodzicielskim (dlatego rok). Druga sprawa, to Ty decydujesz czy chcesz zeby ON był ojcem Twojego dziecka. Jeśli tego chcesz, to napisz pozew o alimenty do Sądu -Wydział Rodzinny, reszta sama się wyjaśni na sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh w;asnie ja nie wiem jak sie do tego zabrac jak zalatwic te sprawy papierkowe zeby dpostac ze 1000zl nawet nie mam jak sie wybrac do urzedu nie mam transportu a rowerem z dziecki malym to ciezko. poza tym mialam juz problemy z zusem i boje sie ze moga mi nie przyznac tej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do anitka_21 :) - Tego problemu już nie rozwiążesz na Kafe. To Twoja sprawa jak się przetransportujesz żeby złożyć wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy te 1000zl nalezy sie kazdemu?_ nawet jak nie jestem yrejestrowana w uryednie pracz_ nawet jesli mialam kare od yusu__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pier.... Marudzisz że nie masz środków do życia, wiedząc że możesz mieć gwarantowane 1000 zł przez ROK? Skoro masz dostęp do netu, to możesz poczytać jakie dokumenty i gdzie trzeba złożyć , a dwa to masz widać pieniądze na internet. Ha ściemniara..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmieć opcje programisty ;) Tak, 1000 zł należy się każdej matce dziecka urodzonego w roku 2016. Poza tym pisałam to wyżej w 1-wszym poście. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I na nowo anitka.. czy wy serio jestescie az tak glupie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anitka zrob sobie drugie dziecko to dostaniesz 500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktora z was by mi mogla pomco wie ktos jaie dokumenty sa potrzebne zeby zlozyc taki wniosek i w ogole c w tym wniosku jest potrzbne?? szukam w necie a jakos nie moge tego znalezc... aha a z ainternet nie place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec. To 1000 zl daja z opieki i nie ma nic wspólnego z zusem. Pracuje w zus i nie wiąże sie to z tym wcale. Idziesz do opini i tam dostajesz dokumenty. Jako samotna matka dostaniesz jeszcze 500 zl na dziecko. A z tym ze wpisalas fałszywe dane w akt urodzenia to kiepsko bo gdybyś miała wpisane ojciec nieznany to alimeny dostalabys z funduszu alimentacyjnego gdybyś zglosila sie tez do opieki ale o to popytaj tez. Moze wystarczy jakies oświadczenie. Idź do opieki i zostaw z kimś na chwile dziecko. Dostaniesz 1000 zl miesięcznie i zwrot jeszcze za te miesiące od urodzenia dziecka za które nie otrzymywalas świadczenia oraz zapytaj o alimenty jeszcze z funduszu. Jak dobrze pójdzie będziesz miała 1500 zl a na pewno 1000 zl co mies i jeszcze zwrot a od kwietnia dodatkowo 500 zl. Takze nie marudz. Tam wszystko Ci dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wróć do szkoły i naucz się porządnie pisać. A głupia jesteś taka, że się nawet określić nie da. Nie trzeba bylo nóg rozkładać to byś nie miala problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zus a mops czy gops nie maja nic wspólnego. ŚWIADCZENIE DOSTANIESZ. A za co miałaś kare z Zusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zeby dostać z funduszu musi być ustalony ojciec i musi być niesciagalnosc alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za pomoc i wyjkasnienie. muszde tlyko znalezc jakas opieke do synka i przejechac sie do tego urzedu chociaz szczerze mowiac boje sie go zostawic z kims obcym bo tu gdzie mieszkam nie znam nikogo no i sie tka potocyzlo w moim zyciu ze nie mam nikgobliskiego na kogo bym mogla liczyc. jedynei co mi rpzychodzi do glowy zostawic go z sasdiadka ktora tez ma male dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś dziewczyno glupsza niż ustawa przewiduje. Dalas dupy byłemu mężowi to teraz cierp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z funduszu dostaniesz 1000 zl plus zasilek jakos samotna matka okolo 170 zl teraz i zwrot za wcześniejsze miesiące. Weź ze sobą akt urodzenia dziecka bo na pewno się przyda a od kwietnia jeszcze 500 zl także mysle ze dla Ciebie bedzie to sporo. Lepsze cos niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile jesteście po rozwodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buahahaha poczytalam i kulam się ze śmiechu. Ta Anitka jest the best buahaha. Najlepsze stwierdzenie, ze bil tylko czasem, w odstępach to nie bil. I co Anitka taka miłość była, a teraz klops?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anitko a tata sie od Ciebie odwrócił juz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję osobie,która dała linka do wątku o obliczaniu kto jest ojcem :D anitka - powaliłaś mnie na kolana,naprawdę...Matko,nie wierzę,że są tak tępi ludzie na tym świecie. Tzn. zakładam,że chodziłaś do szkoły i chociaż podstawówkę skończyłaś.. To tak a propos tamtego tematu...powiedz mi,co to miało znaczyć,że każdy cię zapewniał,że się zabezpiecza??? To znaczy jak???????? Nie widziałaś prezerwatywy czy jesteś tak głupia i naiwna,że uwierzysz we wszystko,co ci powie facet z fiutem między nogami? Miał wazektomię czy co? Bo naprawdę nie wiem.. TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE SĄ DLA KOBIET!!!! Nie da mężczyzn! Bo już mi przyszło do głowy,że któryś ci powiedział,że bierze tabletki,a ty durna uwierzyłaś.. A co do tematu.. testy,sąd.. O ile oczywiście masz pewność kto jest ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anitka co piszesz że nie masz z czego żyć jak pisałaś wcześniej że ojciec cie zatrudnił w swojej firmie jak zaszłaś w ciążę żebyś miała macierzyński! No to chyba opłacał ci ojciec skladki i masz macierzynski a jak nie macierzynski to ten 1000 dla matki niepracującej przez pierwszy rok i becikowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
necikowe podwojne cyzli 2 tys jesli matka ma niski próg dochodowy. ja np dostalam 2. Autorko a dzicko jest meza? jesli jestes na 100% pewna to xhyba nawet nie musisz udowadniac ojcostwa bo sa przespisy domniemania ojcostwa jakos tak do ilus lat po rozwodzie tez wpisują automatycznie jako dziecko meza nawet byłego. tylko niewiem ile lat czy msc ale to dowiesz się np w sadzie rodzinnym lub gdzies w usc? a czemu wpisalas ojca nn? moglas walczyc o to od razu zalozyc sprawe w sadzie czy cos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×