Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ja jestem w 33 tyg ciąży :)

Jaki kupić materacyk do łóżeczka ?

Polecane posty

Gość Ja jestem w 33 tyg ciąży :)

hej pisałam w innym temaci eale nikt mi nie odp więc postanowiłam założyć nowy.. Powiedzcie mi dziewczyny ile par macie kaftaników pajacyków śpiochów itd. ? dla swoich noworodków ? I jaki kupić materacyk do łóżeczka ? (tzn co ma mieć w środku jakiś wkład kokosowy? czy co?) I czy kupujecie baldachim ? i ochraniacze ? Bo czytałam kiedyś że baldachim do niczego się nie nadaje aby zbiera się na nim kurz i ogranicz powietrze maluszkowi. A ochraniacze tak samo uniemożliwiają dostęp powietrza i można je kupić za jakiś czas... bo teraz takiemu maluszkowi nie potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama już i w drodze:)
Cześć, Z tymi kaftanikami i śpiochami nie pzresadzaj. Ja myślałam, ze mój syn będzie duży, bo jesteśmy wysocy i miałam same ubrania 62, a urodził się 53 i trzeba było dokupić mniejsze. Gorzej jeśli jest odwrotnie nakupi się małych, a dziecko i tak szybko rośnie. Poza tym kaftaniki i śpiochy są nie wygodne. Polecam body i to rozpinane na całej długości dla noworodka i pajace, ewentualnie śpiochy, rozpinane w kroku. Materacyk mogę polecić gryczano - kokosowy - bardzo dobry. Baldachim jest zbędny Tak naprawdę pościel (nie poszewki) też jest zbędna w pierwszym okresie. Dziecko śpi na płasko, lub na podusi klin w rożku, śpiworku lub pod kocykiem. Przestawiam syna na kołderkę dopiero teraz, a ma 3,5 roku. Do tej pory śpi pod lekkim kocykiem obleczonym w poszwę. Ochraniacze do łóżeczka dla noworodka są zbędne, choć ładnie wyglądają, ale ograniczają widok na malucha np. w nocy. Później są bardzo przydatne, jak dziecko zaczyna się ruszać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kupiony materac kokos-pianka. co do baldachinu to uwazam ze to zbedny wydatek tak jak napisalas zbiera sie tylko na nim kurz. co do ochraniaczy na lozeczko to ja mam kupione. jak kupowalam posciel to razem juz to zamowilam za jednym razem i mam zamiar go zalozyc od poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama26
jestem mamą 8 miesięczniaka wiec na bieżąco jestem w temacie materac - zwykły piankowy - już dawno posali że te kokosy gryki i inne badziewia pleśnieją, śmierdzą i wcale nie są takie dobre - na początek miałam rożek usztywniany kokosem i maluch w nim spał więc miał to twarde podłoże - a teraz śpi na piance i ani się to nie odkształca ani nic ochraniacze baldachimy itd to ja ci napisze żebyś przemyślała wogóle łóżeczko drewniane - ja osobiście mam turystyczne i jest super - kolorowe, dziecko nie bije głową w szczebelki, a teraz na noc zakładam moskitiere na łóżeczko i maluch śpi spokojnie bez komarów itd - no i łatwo jest je przenieść na balkon czy gdzieś a byłam kilka dni u mamy i maluszek spał w drewnianym to była masakra - nogi mu właziły między szczebelki i się budził z płaczem, jak się kręci to się podnosi do gory i cały czas wbijał głowe w górę szczebelków - że niewspomne o uczuleniu po komarach i że łóżeczko turystyczne można bujać nim i maluch rozbudzony dosypia jeszcze a w zwykłym położysz i koniec... co do ubrań to ja ur w październiku to miałam taką zimową wyprawkę - a w lecie pewnie co innego bym ubierala - bierz sporo rzeczy rozpinanych- mało bodów przez głowe na początek bierz rozpinane na całej długości, śpioszki też koniecznie rozpinane w kroku, u mnie hitem były też kaftaniki z łapkami niedrapkami odwijanymi ale niewiem czy w lecie też się tak ubiera dziecko jak jest gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak też coś napisze
można nie kupować baldachimów i ochraniaczy ale wtedy szczebelkowe łóżeczko wygląda jak więzienie - niema tego uroku - mimo zbierającego się kurzu itd - jest łyse - ja na początu miałam kołyskę i super się sprawdzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfs
kafaniki - 2 rozm 56; 2 rozm 62, 4 rozm 68 śpioszki - 2 rozm 56, 2 rozm, 62 pajacyki - 2 rozm 56, 2 rozm 62 body z dł ręk - 1 rozm 56, 2 rozm 62 body z dl ręk - 3 rozm 62 materacyk - piankowy; słyszałam opinię pediatry że najlepsze są z pianki termoelastycznej, potem lateksowe, a jak kogoś nie stac to lepiej piankowy kupić baldachim i ochraniacz mam, bo mi isę podobają; jak mnie wkurzą to zdejmę; myśle ze baldachim się przyda jako osłona przed światłem w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama26
jeju mój rozmiar 68 to nosił od pół roku.. bz przesady - utopi sie maluszek - mój ur się 55 cm i topił się w rozmiarze 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfs
mam jeszcze sporo używanych ciuszków takich maciupkich, a te co wymieniłam to po prostu dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zawierają przede wszytkim
Napiszę ci z własnego doświadczenia: - kaftaniki odradzam i nawet ich nie kupowałam, bo niepraktyczne, za to polecam body (około 8 sztuk); w sieciówkach na wyprzedaży zapłacisz od 10 zł za szt., w Pepco około 6 zł za markowe z drobnymi wadami z kosza (bardzo się opłacają) - pajacyków miałam 6 (w tym 2 dwupaki); licz około 15-20 zł za sztukę porządnego sieciówkowego na wyprzedazy posezonowej - śpiochy miałam 1 i 2 spodenki bez gumy w pasie (cena jak wyżej) - materac mam z Ikei za 25 zł poliuretanowy i jestem zadowolona - nie kupowałam baldachimu, bo to źródło kurzu i trzeba go wkoło prać albo trzepać - ochraniacze owszem, przydają się ruchliwym dzieciom, ale ja jeszcze nie kupiłam (pomyślę o nich jak dziecko będzie bardziej mobilne) najtańszy w Ikei kosztuje 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama007
temat z czerwca, mamusia która pisała już sama dobrze wie, co sie sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zawierają przede wszytkim
Nie zauważyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mało śpiącego 2.5latka
Z racji tego że temat już trochę ma to odniosę się tylko do kwestii materaca. Ja miałam kokos-piankę-grykę i nic przez 2 lata użytkowania jakoś nie śmierdziało,ani nie pleśniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumm3y
jak się ktoś boi plesni to warto kupić taki: http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,produkt,id,107,name,Materac_dzieciecy_Softbe_Kokosowy_LUX_160x70,kat,84,prod,0 ale ja się przyłączam do poprzednika bo też taki kupiłam (tyle że bez pianki) i nie żałuje. ew. zwykły lateks, ale ten jest droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzia38
Naprawdę ten materac jest swietny:) (Materac dziecięcy Softbe Kokosowy LUX ) za takie pieniądze lepszego nie znajdziecie, nawet te droższe nie są tak dobrze wykonane. Materac jest bardzo wygodny, moja córa jest z pewnością zadowolona - prawie każdą noc przesypia bez jęków i pobudek nocnych. P.S baldachim to chyba bardziej dla tatusia niż córusi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie teraz są najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamawiałam sobie, a w sumie nie sobie a dla córeczki na http://materacyk.pl/ taki lateksowy, najważniejsze żeby dobrze podpierał plecki i nie był za miękki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×