Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość foka brzuchatka

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży polecacie?

Polecane posty

Gość foka brzuchatka

Lekarz mi kazał sobie wybrać no i nie mam pojęcia. Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
zapytaj w aptece, coś Ci dobiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatal complexenjo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Ja jestem w 25 tc i od 12 tc biorę Centrum Materna i jest ok. Lekarz uprzedził mnie, że jest to b.dobry suplement diety lecz drogi a na rynku są jego tańsze odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1980*
Mój ginek powiedział, ze od łykania dodtakowych witamin można duzo za duzo przytyc co nie jest zdrowe ani dla dzieciątka ani tym bardziej dla mamy. Wybór jednak nalezy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foka brzuchatka
witaminy muszę brać i to akurat bezdyskusyjne. A co sądzidzie o feminatalu albo elevicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1980*
Po tej maternie moja bratowa przytyła prawie 30 kg, których do dzisiaj zgubic nie umie a od porodu minęły prawie 3 lata. Wcale duzo nie jadła, pilnowała diety a tu taki psikus:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrr........
moj gin tez mi zadnych witamin nie kazal brac ... Tak jak pisze Doris - zdrowa i urozmaicona dieta wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1980*
Po tej maternie moja bratowa przytyła prawie 30 kg, których do dzisiaj zgubic nie umie a od porodu minęły prawie 3 lata. Wcale duzo nie jadła, pilnowała diety a tu taki psikus:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore pregna plus... 30 tabletek kosztuje okolo 43 zl... jestem w 18 tyg i nie przytylam ani grama, takze dziwna teoria z tym tyciem podczas brania witamin... to przeciez tylko suplement diety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1980*
Lepiej zainwestowac w urozmaiconą dietę niż w sztuczne suplementya potem w srodki na odchudzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrr........
a dlaczego bezdyskusyjne ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mają witaminy do tycia w ciąży.Przecież to nie hormony! Ja łykam Feminatal.Jest drogi ale mój lekarz mi go polecil. Nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foka brzuchatka
Dziewczyny ale ja nie pytam czy witaminy brać czy ich nie brac tylko jakie wybrać. W poprzedniej ciąży nie brałam, a później kilka miesięcy leczyłam anemię. Moja dieta nie jest na tyle urozmaicona żebym mogła sobie pozwolić na nieprzyjmowanie witamin. Wielu warzyw i owoców nie jestem w stanie przełknąć bo zupełnie mi nie smakują. Witaminy brać muszę pytam tylko jakie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1980*
Jednym słowem róbta co chceta. Ale nikt mnie nie przekona że jakies tam suplementy zdrowia są lepsze anizeli urozmaicona dieta. Zresztą, jestem z zawodu farmaceutką, więc wiem doskonale co tez sie kryje w postaci tych świństw. Pozdrawiam i życze trafnych wyborów. Miłego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1980*
suplementy diety* miało byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - z nieba mi spadłas :-) Moja gin mi kazała jesć witaminy, ale ja mam obiekcje, bo bardzo zdrowo sie odzywiam i nei chce się truc chemią. No, ale wiekszosc dziewczyn bierze i wiekszosc lekarzy jednak zaleca. Cieszę się, ze są wyjatki, chociaż nieliczne, ale są. A kwas foliowy brałaś przez cała ciaże, czy tylko przez pierwszy trymestr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja biorę Feminatal... w pierwszej ciąży także brałam .. prztyłam 15kg... waga po ciązy spadla do wyjściowej polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfnehgsfcegxrds
co to za różnica jakie witaminy przecież wszystkie są z atestem i przeznaczone dla kobiet w ciąży. obojętnie jakie byle nie brac codziennie tylko co kilka dni lub raz w tygodniu. dzieci i bez witamin urodzą sie zdrowe tylko kobieta moze odczuc to bardziej - wypadanie wlosów lub psucie się zebów. moja kolezanka straciła w ciazy prawie wszystkie zeby jest szczerbata jak 80 letnia babcia. wiec lepiej brac cos niz mialaby potem byc taka niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z tego, ze są z atestem i przeznaczone dla kobiet? Actimelki też są niby dla dzieci i też z atestem, a ja wiem, ze nic, co zawiera biały cukier zdrowe nei jest. Potem sie dziwimy skad te ADHD, czy alergie. Ponoc substancje dodatkowe w tabletkach wcale nei są takie obojetne dla płodu. Dziecko moze i się urodzi niby zdrowe, ale jak coś wyjdze po latach to nawet nei skojarzymy z żarciem tabletek w ciazy. Oczywiście tylko sobie gdybam. Tak sobei teoretyzuje, bo jak jest naprawdę nei wie nikt. A ta koleżanka, co jej zęby wyleciały to zdrowo się odżywiała podczas ciazy? Może wcale nie. A dla przykładu mój dzisiejszy jadłospis wyglądał tak: - 2 skibki chleba żytniego razowego z masłem i pomidorem - kilka sliwek - kubek malin, kilka orzechów laskowych - ziemniaki + brokuł + fasolka gotowane na parze (więc bez soli), okraszone koperkiem, masłem ghee i roztopionym zółtym serem (niespulchnianym azotem) - spora miseczka wiśni - kubek kefiru - z 30 dag kapusty kiszonej, 2 łyzeczki pestek dynii - brzoskwinia - 3 suszone figi - duży kubek świeżego soku z marchwi z odrobina oliwy z oliwek a wczoraj było tak: - 2 skibki razowca zytniego z masłem, pomidorem i ogórkeim kiszonym - kilka sliwek - kilka migdałów - leczo (papryka, kabaczek, cebula, marchewka, fasolka szparag., przecier pomidor.) + gruby plaster zółtego sera - kilka ogórków małosolnych - serek owocowy - ekologiczny, z cukrem trzcinowym - kilka kulek winogrona - swieży sok z marchwii i jabłek z oliwa - 2 suszone figi. no sorki, ale ja tu widzę same witaminy i mikroelementy. Mój jadłospis od ponad miesiaca wygląda każdego dnia w podobny sposób - mnóstwo warzyw, owoców, zdrowy nabiał, ryż (na ogół basmati), kasza (gryczana, jaglana), makaron (razowy), chleb razowy, suszone owoce, miód, czasem ryba i baaaardzo sporadycznie coś miesnego (np. indyk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natallak
ja brałam przez całą ciążę i okres karmienia Feminatal N, polecam, to jest suplement b. dobrze zbilansowany - ja nie miałam niedoborów i problemów z tym związanych, maleństwo urodził się zdrowe i z wagą w sam raz (czytałam kiedyś, że od nadmiaru witamin rodzą się bardzo duże dzieci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Falvit Mama, wcześniej dostałam od lekarza Prenatal Complex ale niedobrze mi po nich było, a Falvit jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosakosza
ja brałam feminatal 800 w pierwszym trymestrze, a feminatal 400+dha w drugim i trzecim. polecam, bo się łatwo je przełykało :D to podobno jestem z najlepszych pod względem składu i ilości dostępne obecnie witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brać witaminy
ja biore prenatal complex od początku teraz prenatal dha. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plishkaa
w ciąży brałam feminatal metafolin, zgodnie z zaleceniami, czyli od początku starań feminatal800, po 13 tygodniu feminatal400 z dha. uważam, że to bardzo fajne witaminy, i nie trzeba już przy nich łykać kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja sie wypowiem
Ja bralam do 14 tyg kwas foliowy po ktorym sie okropnie czulam powiedzialam o tym ginekolowi ze czuje sie zle nie z powodu ciazy ale jak zazylam tabletke czulam takie normalnie kolotanie serca dzis jestem w 19 tyg , zero witamin , jem duzo warzyw owocow, nabial urozmaicona dieta i zadnych nigdy juz wiecej nie bede lykac witamin .Jestem za zdrowym zywieniem . Moze u mnie sie tylko tak dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j bralam falvit mama
tani a jest to samo co w tych drogich :) pani w aptece doradzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerknijcie sobie na e-lek.pl Tam jest sporo artykułów dla kobiet w ciąży, na witaminy tez się znajdą, a do tego wyjdzie taniej. Dobrze jest się zabezpieczyć, szczególnie teraz kiedy panuje taka dziwna pogoda- w zasadzie nie wiadomo kiedy choroba się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pffffffff
materna jest bardzo dobra ale obecnie nie ma jej w aptekach czemu? nie wiem . obecnie w zastepstwie biore prenatal fajny malinowy smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×