Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość foka brzuchatka

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży polecacie?

Polecane posty

Gość plishkaa
to nie jest tak, że wszystkie preparaty są takie same, a różnią się tylko nazwą i ceną. mają różny skład, a nawet jak składniki są te same, to w różnych ilościach. i w związku z tym są preparaty lepiej i gorzej zbilansowane, podobno feminatal jest jednym z lepszych, bo nie ma nadmiarów różnych składników i są w nim w sumie te najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksassss
Ja kupuję http://naturalnie24.pl/sklep,7,63,new-life , bo bardzo tanio wychodzi, no i jest w nich wszystko, co potrzeba. Brałam te tabletki jeszcze przed zajściem w ciąże, bo wszystko miałam dokładnie zaplanowanie i chcę mieć zdrowa dzidzię :) Najwazniejsze, że jest tu i kwas foliowy i żelazo, które są najbardziej potrzebne w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinkowaa
Ja się zastanawiam, czy nie brać Materny. Naczytałam się sporo pozytywnych opinii na ten temat. Zwłaszcza to, że zawiera magnez, który redukuje występowanie bolesnych skurczy łydek w I i III trymestrze ciąży. Poza tym zawiera również inne witaminy i minerały, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kukavica
Ja brałam przez pierwsze 2 miesiące Falvit Mama (jest rzeczywiście tani, ale nie ma w swoim składzie kwasów DHA) + Folik a następnie przeszłam na Pharmaton Matruelle (60 tabletek ok. 70 zł, ale zawierają kwasy DHA). Po I trymestrze dodatkowego kwasu foliowego już nie brałam (poza tym co w kapsułkach Matruelle). W ciąży nie miałam anemii, ale starałam się też zdrowo odżywiać. Anemię miałam po porodzie, ale już w szpitalu zaczęłam przyjmować Ascofer i Folik. Przez cały okres karmienia piersią brałam witaminy Matruelle bo są one i dla ciężarnych i dla kobiet karmiących. Po 5 m-cach od porodu poszłąm na kontrole do dentysty i żadnych nowych ubytków nie miałam. Nie wypadały mi też włosy po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kukavica
Mój ginekolog zalecił stosowanie najzwyklejszych witamin (np. Falvit) i takie też na początek wybrałam. Nie jestem zwolenniczką suplementowania się witaminami przez okrągły rok bo organizm się przyzwyczaja i po odstawieniu nie umie bez nich funkcjonować, ale uważam, że w ciąży i podczas karmienia piersią warto przyjmować witaminy bo maluszki dużo z nas "wyciągają" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi falvit mama nie za bardzo służy mam bóle głowy i wymioty teraz spróbuję pregna plus. Witaminy to witaminy wszystkie mają podobny skład mój gin mówi że sama mam dobrać jakie chce tylko ważne by dawka dzienna była 1x1 bo są witaminy które trzeba brać 2x1 i te może nie szkodzą ale sporo przedrażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imka29
Jestem w drugiej ciąży i biorę tylko kwas foliowy, gdyz po witaminach mi niedobrze i wymiotuję. Więc w ogóle ich nie biorę bo to nie jest konieczne, skoro mama się dobrze czuje, najważniejszy jest kwas foliowy, ja mimo ze dobrze sie czuje to jednak zakupilam witaminy i to byl błąd gdyż po nich mi ciagle niedobrze i wymiotuje. Lekarz mówił żeby kategorycznie odstawić, nie ma potrzeby brać skoro wyniki są doskonałe. Inaczej można sobie tylko zaszkodzić. W pierwszej ciazy bralam witaminy i nic mi nie bylo. Widocznie w drugiej ciazy nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie kwas foliowy mnie też uratował przed mdłościami, ale z witaminami to fakt nie wolno przesadzać, wystarczy zdrowe odżywianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wyniki niestety pozostawiają sporo do życzenia. Wydawało mi się, że zdrowo się odżywiam, dlatego nie przygotowywałam się specjalnie do ciąży. Aby jak najszybciej nadrobić "straty" zdecydowałam się na Pharmaton Matruelle, gdyż oprócz niezbędnych dla kobiety w ciąży witamin, w jednej kapsułce zawarte są także: kwas foliowy, żelazo, beta-karoten, a także kwasy Omega-3. Dzięki temu, że dawki są odpowiednio przygotowane, nie muszę obawiać się, że przesadzę z którymś składnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inventisto
Takich dziewczyn ktore nie potrzebuja witamin w tych czasach jest kilka procent, pozywienie nie dostarcza nam tego co jeszcze dziesiec lat temu jak nie bylo calej chemii i modyfikacji. Ja swojej zonie kupilem witaminy, znajomy lekarz ze stanow doradzil mi cos takiego: http://www.iherb.com/Rainbow-Light-Complete-Prenatal-System-Food-Based-Multivitamin-360-Tablets/1763#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=Complete%20Prenatal%20System&rc=383&sr=null&ic=1 jak kupilem na ebay dwie paczki to wyszlo ze 220zl na 4 miesiace, a w tym zestawie jest na prawde full opcja.. Zobaczymy jakie beda efekty ale wiem ze w europie zanizaja dawki zeby ludzie nie byli zdrowi i to juz chyba wszyscy wiemy ze lekarze i farmaceuci nas nie chca leczyc tylko na nas zarabiac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prenatal classic i prenatal dha kreatyna kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonick
To lekarz powinien sam Ci przepisać jakie masz brać , bo są lepsze i gorsze przecież. Jak ja się starałam o dziecko to od razu z mostu powiedział musi Pani brać ferti lady , który już ma kwas foliowy i inne niezbędne witaminy. To lekarz ma Ci wybrać nie ty sobie sama... przykre ze Ci nie powiedział od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulik33
Kwas foliowy najlepiej działa jak jest w formie leku i nie możemy o tym zapominać jak nam zdrowie dziecka leży na sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
125487984532

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszym trymestrze folik mama 1 a w drugim aż do końca, a nawet podczas laktacji folik mama 2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omegamed optima Forte. Ja biorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety nie mogę zwykłego kwasu foliowego, bo mam mutację MTHFR :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to takiego jest? To bierz może folik, jest lekiem sprawdzonym klinicznie a bez niego możesz narazić dziecko na ciężkie wady wrodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz powiedział- oprócz kwasu foliowego i magnezu żadnych witamin! Dzieci rosną po nich dużo większe, a płód sam weźmie z organizmu to co potrzebne. Nie stosowałam żadnych witamin, dziecko 10/10 punktów w skali Apgar, żadnych komplikacji ciążowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenalka
u mnie to samo ginekolog kazał tylko łykać folik bo to podstawa, żeby wyeliminować wady cewy nerwowej u maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszko082341
Moja znajoma bratowa pamiętam brała mamaDHA z tego co się orientuję jej lekarz znajomy mówił że są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vuloriaxx
wit d3, jod, i jeszcze kilka innych. Generalnie powinnas brac jakis suplement lekarz nic ci nie przepisal? Ja dostalam suplement diety Mama DHA i nie było żadnego problemu. Dziecko prawidłowo się rozwijało i ja byłam zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitka31
Tak bardzo polecacie ten suplement Mama DHA, że chyba go sobie kupię. Potrzebuję dostarczać organizmowi wszystko to co potrzebne by dziecko było zdrowe i mam nadzieje, że ten suplement o to zadba? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ja obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży i przez cały ten okres biorę Pregna Plus i Pregna DHA :) Bardzo dobrze się czuje i co najważniejsze wszystkie czynniki mam w normie. Także uważam że są to bardzo dobre witaminy które dostarczają potrzebnych mi i dziecku składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tezmatka
Wiekszość z was dziewczyny wogole nie trzyma sie pytania tylko wyraza swoja opinie na temat tego " zeby sie zdrowo odzywiac w ciazy" a mi sie wydaje ze jezeli kobieta ma problem z jedzeniem owocow albo warzyw bo ich organizm je odrzuca? Bo ma tak silne mdlosci ze malo co pokarmu przyjmuje. O tym nikt nie pomyslal? Jezeli twoj organizm sie oczyszcza rano wieczorem czy w poludnie to uwierzcoe mi ze nie wazne ile zjecie czegokolwiek to witaminy w kapsulkach to i tak lepsze rozwiazanie niz brak witamin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Composita Mama DHA czy brała któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaDHA również brałam podczas 2 moich ciąż także mam sentyment do tych witamin i bardzo często je polecam przyszłym mamom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitolina
Spróbuj sobie mama dha premium :) Tam masz konkretną zawartość dha i jodu, oprócz kwasu foliowego. A trzeba pamiętać, że suplementacja jodu przed ciążą i w jej trakcie ogranicza albo eliminuje ryzyko wystąpienia ciężkiego niedorozwoju umysłowego u dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo osób poleca te witaminy MamaDHA też widziałam właśnie, że moja bratowa je przyjmuje. Jest w 2 miesiącu ciąży, a jest lekarzem także zapewne wie co jest dobre dla niej i maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×