Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

moj 6 miesieczniak strasznie dużo je!

Polecane posty

Gość gość

Jest karmiony piersia wiec nie wiem ile ml mleka zjada, ale o 6 piers, potem o 9 piers, o 12 na obiad zjada 190 ml sloiczka i poprawia jeszcze piersia! Nie chce wody, drze się o piers, potem o 15 maly sloik owocow i o 18 kapiel potem kaszka mleczno ryzowa 150 ml, czasem poprawi ppiersia, czasem nie, zależy czy się najje, o 19 spi i ma jedna, dwie pobudki na piers. Nosi ubranka 80/86 cm i wazy 9400! Martwię się ze za dużo je, ze rozepcha mu się zoladek i będzie gruby, ale trudno mi mu ograniczyc jedzenie bo jest glodny i marudny. Ja jestem chchuda, maz tez, jak myslicie, czy on je za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, powinnaś udać się z nim do dietetyka. Rozpisze mu jakąś dietę. Do tego ćwiczenia. Może jakiś fitness?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra a jakies poważne odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty poważnie pytasz? Chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No poważnie, całkowicie poważnie, a co jest dziwnego w moim pytaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie pytaj głupio na forum tylko się lekarza swojego zapytaj przy najbliższej okazji, dziecko rośnie, potrzebuje jedzenia a skoro uważasz, że je za dużo to już Twoja sprawa, widocznie od początku mu rozpychałaś żołądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojs jak miala 6 mies nie byla na piersi juz ale jadla rano 120ml mleka o 7 . O 10 jogurt albo owoc. 13 obiadek max 120-150ml, 16 100ml mleka , 19 kaszki 100ml i w nocy sie juz nie budzila na jedzenie miala rozmiar 74. Teraz ma 18 mies i je mniej niz twoj:) nosi 80/86 i ma 10,5 kg. Kuzynki diecko jadlo jak twoje czyli za duzo ma tyle co moja dwa dni roznicy nosi rozmiar 92,/104 i wazy 17 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak od początku rozpychalam mu zoladek karmiac piersia na żądanie, a był glodny od narodzin co 3h, wez się zastanow zanim coś napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezle cuda wg niektórych genialnych kafetrrianek. Drogie mamy rozpychamy naszym dzieciom zoladki karmiac je piersia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój o 7-8 160 mleka,o 12 obiadek ok 150 ml, około 14-15 troche deseru, ale nie wiecej niż 60. O 16-17 160 mleka i o 20 180mleka zagęszczonego kaszką lub kleikiem. W nocy ok 3-4 niestety budzi sie i wypija 150 ml mleka. Waży 9kg, ubranka 74/80. Pije dużo wody, żadnych soków, czasem herbatę rumiankową. Pewnie jest cięższy niż większość dzieci w jego wieku, ale póki co nie przejmuje się jego wagą, tym bardziej że nie wygląda jak typowy pulpet. A obecnie przybiera zdecydowanie wolniej niż wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 2 latka zje 150 ml kaszy i się naje :) Myślę, że skoro potrzebuje, to niech je, zdrowo go odżywiają i gruby nie będzie. Jest po prostu duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inaczej dzieci przybierają na piersi a inaczej na mleku modyfikowanym, nie martw się mój też tyle ważył, teraz ma rok i waży 12 kilo, biega jak szalony, wszystko zrzucił jak będzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie słuchaj tych matek które uważają że rozpychasz zołądek, na mleku matki dziecko nawet jak dużo waży nie będzie grube. A powiedz jak dziecko się urodziło ile wazyło, od początku tak ładnie przybierało na wadze, czy jak zaczęłaś dokarmiac kaszkami, zupkami?? Tylko pozazdrościć jeśli od samego początku tak pieknie rósł, nie martw się, zacznie chodzić i zrzuci. Jesli karmione by było mm i tyle wazyło, to moglabyś się martwić a tak nie masz o co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od początku tak przybieral, właściwie od urodzenia, a inne posilki niż moje mleko zaczelam mu wprowadzac jak mial 5,5 miesiąca, kaszke tak naprawdę dostaje od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko moje dziecko tez jest kp na zadanie, ma 9m. karmie je czesciej piersia niz ty, od zawsze jadlo co 1,5 do 2,5 h, no w nocy ma dluzsze przerwy. rano jak sie budzi to je piers po ok.2h je kaszke na wodzie( nie daje mu mm) potem piers, obiadek, piers, nauralny jogurt, jakies owoce i na kolacje znowu kaszka, na noc zawsze kp i idzie spac w nocy 2 razy kp. wazy ok 9kg, przybiera ladnie. nie martw sie jest ok, moje tez nie chce pic wody, choc terz juz jest lepeij:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana mysle, ze nie masz czym sie martwic z czasem pewnie wyrosnie ja mam problem ale moj jest na mm ma 4 m-ce i wazy ponad 6 kg :/ a ma 60cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w schematach żywieniowych i na pudełku mm jest napisane że w 7 m-cu życia może i 210 zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tak na piersi nie bedzi gruby chocby wiadrami jadl bla bla bla. Kuzyna dziecko jest tylko na cycu urodzil sie mial 2800 i 50 cm w 39 tyg zdrowy. Karmila na zqdanie choc nawet polozna jej radzila zeby niczesciej jak 2 godz max co 1,5 rqz na jakis czas. Ale tez pseudo znawczynie jej mowily na cycu nie przekarmisz i dziecko majac pol roku 13 kg krotki a gruby jak kulka taki pucek ze wszyscy sie smiali z niego. Wprowadzila stale posilki tak wpierdzielal i to tez na zadanie bo darl jape cobgodz i po 200 mlbto obiad to deser to jogurt teraz ma 18 mies wyglada jak beka jest tak gruby ze az szkoda dzieciaka. Dwie brody jak idzie to sie zacieraja nogi jak teletubis sie giba. Ale przeciez dostal to connajlepsze cycusia na zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:33 - może jest na coś chory bo to aż niemożliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, dzięki dziewczyny troche mnie podnioslyscie na duchu, nie chce wychowac grubasa:( a co do wypowiedzi o tym grubym chlopcu na cycu - moj jadl nie czesciej niz co 2,5 - 3 h od urodzenia i tak mu zostalo do teraz tylko teraz je tak co 3 -3,5, a jak karmilam piersia to przecież nie bylam w stanie ocenić ile je, jadl sporo bo duzo przybieral no i jak np gdzieś musiałam wyjsc i odciagalam mu mleko to zjadal duzo, ale nie bylam w stanie tego kontrolować przecież bo nie mam miarki w piersiach! Teraz dopiero jak mu wprowadzilam stale posilki to widze ile je, jak mu daje obiadek nieważne czy ze sloiczka czy sama ugotuje to otwiera paszcze i chce jeszcze i jeszcze i zjada caly taki duży, kaszki tez cale 150 ml i zaczelam sie martwic, czy on przypadkiem nie będzie malym grubasem jak podrosnie. Syn ogólnie jest duzy bo ubrania mu juz w większości kupuje na 86, ale chudy nue nie jest nie oszukujmy się :) wiem, ze to dopiero niemowlak, ale czesto otylosc w doroslym życiu to skutek otylosci w dzieciństwie. Ja bylam cale życie chuda, wrecz za chuda i dla mnie to szok :)a i pediatra mowi, ze dopoki jest na piersi to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babcia 1
Takie pytania kieruj do lekarza pediatry, a nie tutaj.Dziecko zacznie chodzić to kilogramy zgubi i wszystko dojdzie do normy.Moja wnuczka teź była małym grubaskiem.Zaczęła chodzić i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez uważam ze na piersi nie utuczysz dziecka . Moje tez bylo grubiutkie :) a teraz ma 4 latka i ma dobra wage .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×